Bu Zikzak Ne İşareti?

beyazzadam16

Bilgili Üye
Isı bitmiş yerler , buralara çok insan gelip gitmiş tır.
Yine de şansını denemek istersen zemin ve yan duvarları tokmakla bak bakalım bir boşluk bilabilecekmisin.

H. Y. Ş

Member
5000 yıllık tarihi olan İnceğiz mağaraları na çok benziyor. İlk başlarda yaşam için sonradan kilise ve manastır olarak kullanılmış İnceğiz. 2 ay evvel gezmiştim orayı ve dikkatimi çeken aynı mihrapların olması duvarlarda. Yani küçük (put) figürler ve kandiller için açılanlardan. İnceğiz de duvarlarda ve tabanda 1 insan sığacak kadar açılmış mezarlar var, duvar kalınlığı 30-40 cm kadar çıkmış. Velhasıl, tabanı ve duvarları tokmaklayın ve aynı zamanda çubuk da kullanın. Birşeyler yakalayacağınızı umut ediyorum.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
5000 yıllık tarihi olan İnceğiz mağaraları na çok benziyor. İlk başlarda yaşam için sonradan kilise ve manastır olarak kullanılmış İnceğiz. 2 ay evvel gezmiştim orayı ve dikkatimi çeken aynı mihrapların olması duvarlarda. Yani küçük (put) figürler ve kandiller için açılanlardan. İnceğiz de duvarlarda ve tabanda 1 insan sığacak kadar açılmış mezarlar var, duvar kalınlığı 30-40 cm kadar çıkmış. Velhasıl, tabanı ve duvarları tokmaklayın ve aynı zamanda çubuk da kullanın. Birşeyler yakalayacağınızı umut ediyorum.
@H.Y.Ş ustam teşekkür ederim bunlar memleket in saklı güzellik leeri, Bir de deliklitasş konum vardı onu da bastan sona gor derim, Allah hayırlı şeyler nasip etsin inşallah

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
dadas_25 ustam sizde bir inceleyin bu mağarayı ve diğer konum olan deliklitaş ve merdiveni teşekkür ediyorum

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
mağara dediğin oda mezar açılmış işi bitmiş
hızlarını alamayıp sedirleri bile paramparça etmişler
bakın bu tip mezarların yapıldığı dönemde mezarlara dokunmak veya birşeyler almaya kalkmak kimin ne haddine
yani mezarlar öylece kapısı kapalı bilinen görünen şekilde olurdu
mezar odasında birden çok mevta varmiş zaten baiş nişlerinde ve sedir yanlarında muhtemelen mevtanın yanında da mezar hediyeleri dururdu
şimdi atraksiyonlara girip gizli girişler efendim ayrı hediye odaları falan aramaya kalkıp sağı solu kırmaya da gerek yok yani
ha nekropol alanıdır ve başka açılmamış mezarlar mevcuttur onları ararsınız o başka
fakat görünen o ki burası 1. derece arkeolojik sit alanıdır
ha derseniz ki ben kayıtlarda burasının sit alanı olduğunu bulamadım o zaman da doğal sit alanıdır