Bulduklarim 2

Kayhan76

Yeni Üye
Merhaba ustalarım, daha önce bulduklarım adında bir konu açmıştım, birkaç hafta yüzeysel arama yatıp ( elimdeki makineden dolayı) bunlar yeni bulduklarım,

Bu sikke midir para mıdır bilmiyorum ama toprağın 15-20 cm altında hiç bozulmadan kalmış metalinden olsa gerek. İnternette birşey bulamadım. Ne olduğunu size soruyorum ustalarım.

Üzerinde osmanlı turası olarak gördüm bunu.

birkaç yüzük.

Ve bu paralar. Dönemleri ve değerleri hakkında bilgi verebilirmisiniz?
Not: Bunları da müzeye vermeyi düşünüyorum.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim ustalarım.

arasmetin

Member
ilk resim madolyona benziyor. kililise kalıntısı olabilir. ve değerli de olabilir. sonra resimdekiler gümüş gibi devamı var mı diy bakmakta fayda var. yakın ve arkalı önlü fotolarını eklersen daha iyi olur ustalar dönem ve değerleri hakkında daha rahat bilgi verir.

Kayhan76

Yeni Üye
ilk resim madolyona benziyor. kililise kalıntısı olabilir. ve değerli de olabilir. sonra resimdekiler gümüş gibi devamı var mı diy bakmakta fayda var. yakın ve arkalı önlü fotolarını eklersen daha iyi olur ustalar dönem ve değerleri hakkında daha rahat bilgi verir.
Yorumunuz için teşekkürler. Ustalarımdan yorumları bekliyorum, eğer isterlerse gümüşleri yakın çekebilirim fakat 1-2 tanesi düzgün diğerleri aşınmış biraz.

atheros

Yeni Üye
ilk parça ile aynı yerden mi çıktı bunlar.

Kayhan76

Yeni Üye
MendereS Ustam mail geldi sizden mesaj geldiği hakkında ama yok, size özel mesaj gönderemiyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kardeş en üsteki madolyon değil daha önce bende aynından bulmuştum üstündeki yazıyı gogleye yazarsan bir isim çıkar yurt dışındaki bazı sitelerde ince açıklamalı vede tarihi ile aynı var pirinçti bendeki ama karışımlı saygı vede sevgilerimle sonrakilere dikkatli bakmadım ama çoğu selçuklu sikkeleri gümüş

Kayhan76

Yeni Üye
kardeş en üsteki madolyon değil daha önce bende aynından bulmuştum üstündeki yazıyı gogleye yazarsan bir isim çıkar yurt dışındaki bazı sitelerde ince açıklamalı vede tarihi ile aynı var pirinçti bendeki ama karışımlı saygı vede sevgilerimle sonrakilere dikkatli bakmadım ama çoğu selçuklu sikkeleri gümüş
Yorumunuz için teşekkürler ustam,Yazdım fakat birşey bulamadım internette.