Bunda bir işaret goruyormusunuz

Umudum12

Member
Inşallah yarın aynı yerde bir iki oyma daha vardı onlari da çeker atarım bunun yukarısında bir odanın duvarında ki taşın üstünde üst tarafında oyma işareti vardi

Ares-xl

Aktif Üye
Bende oyle dusundum ama şu var kafama takilan ,orulu duvarin ordaki girisi neden yapmis olabilirler?
Icine grmediniz degilmi Umudum12

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Birde böyle bir ihtimal daha var..Burası diğer yüzeyler gibi örgülü iken bu alan giriş gibi durduğundan kırılıp bu hale gelmiş olabilir.Yapının kendini sökmüş olabilirler .Sahte giriş de diyebilir . Aşşağısında da olabilir .Çalışmanızı ona göre yaparsınız .

Umudum12

Member
Bende ona anlam vermedim içinde bos lik baktım yoktu

Umudum12

Member
Birde böyle bir ihtimal daha var..Burası diğer yüzeyler gibi örgülü iken bu alan giriş gibi durduğundan kırılıp bu hale gelmiş olabilir.Yapının kendini sökmüş olabilirler .Sahte giriş de diyebilir . Aşşağısında da olabilir .Çalışmanızı ona göre yaparsınız .

Ustam o girişte bak tam karşıda üç tane sarı taş var onun üstünde ana kaya ondan kuyuyla bağlantılı olabilir dedim ama odayada çıkıyor olabilir bide o düz geviş işçiliği güzel olan taşın alttan fotosunu çektim iki hac vardı üstünde

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim tahminime göre bu evin altında mahsen var. Lakin kuyularla uğraşanlar mahseni nasıl olduda bulamadı onu anlamadım. Birde o kuyunun dibindeki delikten ışık nasıl geliyor ? Kuyu toprağın altında değilmi. Evin içinde toprağa yakın bir sabit duvar taşında üçgen işareti veya farklı bir işaret varmı kontrol et. İçerde gördüğün arklılıkları burada paylaş bakalım herhangi bir sonuç çıkabilirmi.

Ares-xl

Aktif Üye
Senden once davrananlarmi vardi orayada duvari sokup vazgectiler ...
yoksa donem soygunu yedide tekrar topraklami kapatildi ...
yani boyle hala ayakta kalan biryerin farkedilmemesi imkansiz cunku , soygun icin yeterli zaman dilimi icerisinde.
Kafam karisti .Deneme yoluyla cozeceksin mecburen. Topragin yapisi nasildi baktinmi o giris gibi yerdeki? Islakmı ,yumsakmi ,sertmi ,sivalimi??

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Örülü yerde işçilik çok güzel sağlam biryer .Orası giriş denilen yer aşşa doğru biraz açılıp ileri manevra olacak kadar girilip yoklanabilir Birde yapının üst tarafında ki 1-2-3 nolu kayaların hizası belirlenir merkez bulunur tepeden girilir yada böyle bir yerde kilit olayı vardır yapan ustanın yapış şeklinin tam aksi yönünde ilerlenerek dogru olan yön bu sekilde olur.Tünelin yönü belli üstten ilk kapağı atlatacak ölçümleri yapın aynı hizadan az 2 adım gerisinden üstü zaten blok kayaları alarak inersiniz.Yani ben olsam oyle yapardım :) Kolay gelsin size .

Umudum12

Member
Örülü yerde işçilik çok güzel sağlam biryer .Orası giriş denilen yer aşşa doğru biraz açılıp ileri manevra olacak kadar girilip yoklanabilir Birde yapının üst tarafında ki 1-2-3 nolu kayaların hizası belirlenir merkez bulunur tepeden girilir yada böyle bir yerde kilit olayı vardır yapan ustanın yapış şeklinin tam aksi yönünde ilerlenerek dogru olan yön bu sekilde olur.Tünelin yönü belli üstten ilk kapağı atlatacak ölçümleri yapın aynı hizadan az 2 adım gerisinden üstü zaten blok kayaları alarak inersiniz.Yani ben olsam oyle yapardım :) Kolay gelsin size

Ustam buda farklı bir odası duvarda oyma var var mi bunun bir anlamı evet dediğin gibi zamanında çok kişi geldi ama şikayette n hepsi dönmek zorunda kalıyor evet oyma diyordum buda bahsettiğim oyma

Ekli dosyayı görüntüle 133786

Ekli dosyayı görüntüle 133787

Ares-xl

Aktif Üye
Burasi sit alani mi? Kacak kazi falan diyemi sikayet ediyorlar. Ozaman buraya girecegin yeri belirleyip ekibi toplayip gece gireceksin .