Bunlara sakın elleşmeyinn. Duanızı okuyup geçip gidin

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kardeşimiz @Mal bulanındır , nokta atışı yapmadan genel bilgi vermiş. Bende size nokta atışı vereyim.
malumunuz Ermeni ve Rum milletleri bizim edep kültürümüz olan mezarlık alanlara hürmetimizi bildiğinden o alanlara sahte mezarlar yapmıştır.

peki defineci bunu nasıl anlayacak??

* mezarın sahibini araştıracaksınız. Eğer tutarsızlık ya da kimsenin bilmediği yıllarca böyle söylenegeldiği ve de altta paylaşacağım balbal fotoğrafı gibi haç emaresi var ise ve kemik testinde içeride kemik bulunmuyor ise etrafta da dut tarzı ağaç var ise bismillah deyip El Latifi anarak işleme başlayın.

Ekli dosyayı görüntüle 220376

Unutmayınız, mal mezarında kemik olmaz..

Umut556

Yeni Üye
Hocam bu tarz bilgi yazıları paylasmaniz çok güzel ve ornek bir davranış . verdiğiniz bilgiler için teşekkürler :)

Mushap

Editör
Mezarliklarda cok gezdigim icin gordugum dedelerimizin mezarlarida oluyor eski mezarliklarda uzerlerinde osmanlica huvel bakii yazisi cokca bulunuyor cok dikkat etmezdim artik dikkat edecegim insaallah benimki gurultuden uzak yesillik huzurlu sakin olan mezarliklara cocuklari goturmek ve olumude unutmamak unutturmamak icindi .

Cemov

Aktif Üye
Bence mezara din ırk v.s ayrımı yapmaksızın dokunulmamali. Ben bu hobide mezar açmanın kimse alınmasın ama acizlik olduğunu düşünüyorum. Dinimizlede vicdanimizlada çok bagdaşacağını düşünmüyorum.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bence mezara din ırk v.s ayrımı yapmaksızın dokunulmamali. Ben bu hobide mezar açmanın kimse alınmasın ama acizlik olduğunu düşünüyorum. Dinimizlede vicdanimizlada çok bagdaşacağını düşünmüyorum.
Mezara dokunulmamalidan kasit;
Mezarda kemikler varsa dagitilmamali.
Cikarken kapi tekrar kapatilmali ise,
tamamen bende ayni dusuncedeyim.
İnsan olmasi hasabiyle her tur saygiyi mezar hakeder ve bunda dinli dinsiz ayirimi olmaz.
Lakin;
Bir kaya mezari buldunuz.
Kapiyi tespit ettiniz.
İceri girdiniz.
İskeletin yaninda ve etrafinda bir cok metal var. İtina ile metalleri aldiniz ve disari ciktiniz. İceriye hayvanat girip dagitmasin diye guzelce tahkim edip gittiniz. Cok sorun olmaz.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bunu defineci yapmaz iftira atarlar diye yaziyom
Biarada anadoluaki turbe yatirlarin basindaki kavuklari caldiriyolardi yerel halka siparis uzeri bu olaydada siparis var bunlarin allah kitap korkusu yok

www.sondakika.com

Türbedeki mezar taşında bulunan hilal çalındı - Son Dakika
TOKAT'ın Zile ilçesindeki Ahievran Veli Türbesi'nin mezar taşının başında bulunan ve tarihi eser olduğu değerlendirilen hilal şeklindeki metal parça çalındı.
www.sondakika.com
www.sondakika.com

desa2221

Member
Kardeşimiz @Mal bulanındır , nokta atışı yapmadan genel bilgi vermiş. Bende size nokta atışı vereyim.
malumunuz Ermeni ve Rum milletleri bizim edep kültürümüz olan mezarlık alanlara hürmetimizi bildiğinden o alanlara sahte mezarlar yapmıştır.

peki defineci bunu nasıl anlayacak??

* mezarın sahibini araştıracaksınız. Eğer tutarsızlık ya da kimsenin bilmediği yıllarca böyle söylenegeldiği ve de altta paylaşacağım balbal fotoğrafı gibi haç emaresi var ise ve kemik testinde içeride kemik bulunmuyor ise etrafta da dut tarzı ağaç var ise bismillah deyip El Latifi anarak işleme başlayın.

Ekli dosyayı görüntüle 220376

Unutmayınız, mal mezarında kemik olmaz..
hayırlı işleeeeeeeeeer al sana bi kapı daha

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
konu güzel tebrikler.. ermeniler kaçarlarken müslüman mezarlarına saklamışlar zinet eşyalarını müslümanlar mezarları kutsal gördükleri için.. bildiğim bir köyde bir kaç bulan oldu ama makina ile bakıp aldılar .. yüzük kolye bilezik gibi ..