burada nasıl bir işlem yapılmalıdır...?

timur964

konularim
cevcev bu arkadaşımız 200 ad reşat çıkardı evinide aldı sen merak etme heralde fazla uğraşmaz bundan sonra

cevcev

Yeni Üye
Ben merak etmedim, bildiğim bir yer, paylaştım hala uğraşıyorsa diye de çekinmemesi gerektiğini söyledim.Ben de uğraşmıyorum bu işlerle artık, mazimizin olduğu bir mekan gördüm yazdım bu kadar

Yesrib

Yeni Üye
Vayyy 200 resat epeyce nasiplenmis, hayrini görsün insh.
@ragip ustam anlamisti zaten :))

gokhan331

Member
Arkadaslar uzun zmn yoktum çalışmalar yapiyorum , buraya gelince orta on tarafta ana kayaya 2mt onunden indik bu sefer ve 3 mt de bu çıktı kesme taşı çıkardık sağında örme duvar gibi taşlar çıkmaya başlıyor ? Calaska ile alıp devam edecez fikri olan varmı ? Foto hakkında yorum yapabilecek yalnız o u seklindeki taş sağa aşağı dönmüyor ortada yukarda bitiyor sağdaki kesme taşlar orantiliEkli dosyayı görüntüle 144991Ekli dosyayı görüntüle 144992Ekli dosyayı görüntüle 144991Ekli dosyayı görüntüle 144993

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Gelmişsiniz işte.Kayalarla ugrasmayin içindeki toprağı almalısınız Başka açıdan varsa resimleri onları da görelim.
Hoş geldiniz .Size bir cevap hakkı doğmuştu zaten :) açılan yerin ölçüleri nedir ? Boyutları hakkında bahsederseniz biraz daha bilgisi lazım.

gokhan331

Member
Saygıdeğer değerli üstadım, alta doğru 40 50 cm daha ineceğim, 3 kişi çalışıyoruz , ölçüsü o boşluğa birisi rahat girer egilerek emekliyerek o şekilde düşün yani yalnız üstadım içi Karşısı toprak sağ tarafı kesme örme gibi çıktı , alta 40 cm inip içini açıp sağdaki kesme örnekleri çıkartın ca tahminiMCE o zaman belli olacak gibime geliyor sence ?ve sunuda belirteyim o oval taş ileri gitmiyor içinde yani eni 25 cm filan

Amisos

Bilgili Üye
Traktor filan cikmaz alt kosedeki kaya buyuk ses filan cikmaz en yakin yerlesim yeri 4 5 km ilerdr dinamit filan olurmu veya nasi yapabiliriz el gucu ile ?
Bana bir kaldıraç getirin size dünyayı yerinden oynatayım ???

ragıp

Uzman
@gokhan331
örme taşlara sakın dokunmayın
taşların arasından, anıtın altına doğru düz ilerleyin

gazan mubarek ola

selametle

Smokin

Moderatör
Moderatör
Toprağı almalısınız. Ayrıca üstten kazı alanını biraz genişletin .

gokhan331

Member
Evet genişletecegz tek korkum 3.20 filan indik şimdi az daha inip direk karşıdan ilerlicez alttan çökme filan olursa çıkan olmaz içinden , ona göre tedbir alacağız , kesme taslarin hizasından ilerliyecm toprağı alarak yalnız tek aklımı karıştıran nokta şu neden oval taş yarıda durmuş durduğu yerde örme başlamış onu cozemedim

Smokin

Moderatör
Moderatör

Usta beyaz taralı alanda ki toprak yapısı nasıl. Yani herhangi bir katkı var mı. Toprağın kaymamasi ve sabit kalması icin .
1 numaralı alana devam edilecek mi. (Benim şahsi kanaatim tünel ve giriş olabilir . Burdan da iniş olabilir )
2 numaralı alan 1 numaralı alan gibi çalışma imkanı var mı
3 numaralı alan pek görünmüyor. Orası da dikkatimi çekti.

gokhan331

Member
3 numaralı alanın arkası uçurum , 2numarali alanı zaten alacam üstadı çıkartacaz o taşları 1 numaralı alan micirli gibi sertleşmiş ama kırılıo geneli ole oranın, 1 numaralı ve 2 numaralı tarafın üst taralı alanı sert kaydırmaz gibi toprağı alta ama 3 nolu yerin arkası hem yumuşak hemde ucurum

Son düzenleme: