Burası Nasıl Bir Yerdir..??

S:W:A:T

Editör
Arkadaşlar öncelikle merhabalar ,
Daha önceden çalışma yapacağım yer konusunda site üzerinden bikaç kişiden destek almıştım . Bismillah dedik ve başladık :) Çalıştığım yerin resmi belgesi olan bir yer . Çalışmaya başladığımızda herşey çok güzeldi :) taki kayalar başlayana dek ve genişletmeye başladığımızda ortaya çıkan hayvanat bahçesine kadar . Oturan deveyle çıktık yola daha sonra taş üzeribde harita ve sonrasında haç işareti . Daha sonrasında genişletmeye başladığımızda ise taşların mimari şekilde yan yana dizilmesi ve sonrasında 3 Büyük kayanın u yapması ve önünede ağzı açık bir hayvan olması onun arkasında koltuk gibi bir kayanın yanından yılanın kafasının o alttan çıkan ağzı açık hayvana doğru bakması oldukça beynimizi yaktı :) 1 gün boyunca o kapı üzerinde çalıştık ve kapıyı açamadık . Daha sonrasında anladık ki JCB bize şart oldu . Malesef akrabamızın gazabına uğrayık işlere bikaç gün ara vermiş olacağız :) sizinlede bu görüntüyü paylaşmak istedim . Yorumlarınız benim için değerli . Hayırlısıyla başaracağız .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
esselamualeykum
iki ayrı işaret yanyana olması ilginç senin açıklamana göre
orada hem eşkiya hüneri var hemde mezar

haç ve üçgen bir arada üçgenin yönü aşağısını gösteriyor
yani bu taşın altına devam kanaatimce
kurbanım bu resim ve resimlerein zemin altı mezar olduğunun kanıtı
o bölgenin etrafından başka yerde arama
bölgede boşluk tespiti yaparsan amacına daha çabuk ulaşırsın
mıcır ara değişik toprak ara
o taştaki çiziklerin harita olduğununa pek ihtimal vermiyorum
ama yinede arkadaşlar değerlendirsin
bu işler nasip işi inşallah muaffak olursun mübarek

Son düzenleme:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
üçgen işaretini boşa mı koydular
sır ve gizem insan oğlu onu yaptıysa yine insan oğlu açar
kurbanım

büyük ihtimalle kilit taşlar kullanmışlardır

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 133596

bu düz arazide ok izasından bayır yukarı cıkacan düzlük alana gelecen orda neler var resimlersin
bunun 2 metre sol çapraZında çalışmaya başladık . Sağ altında ok işareti diğer girişi gösteriyor . Bu haç işaretinin 40 adım ilerisinde bitane daha ok var onun ilersindeki odayı gösteriyor . Çalıştığımız yerde yaklaşık 20 tane işarete denk geldik :) bu düz alanda 7 oda tespiyimiz var . Yaklaşık 50 adım altında at bağlama yerleri var 7 tane . Üst tarafında 800 metre üst orman içinde de taş mezarlar var :) bakir güzel bir yer :) biz 1 tanesini alsak zaten direk harfiyat şirketini kurarım diye düşünüyorum :)

poseidon2023

Uzman
yedi oda ve elli adım arayla

oda var dediğin yerin geniş açıdan resmi varsa yükle

frig43

Member
taş çıkıntılarını traşlayarak mı tespit ettiniz yeri ustam?

Editör
taş çıkıntılarını traşlayarak mı tespit ettiniz yeri ustam?
Yok 1 işaretten yola çıktık sonra devamı gelmeye başladı . Biraz oynamaya başlayınca işin boyutu değişmeye başladı . Daha sonra işi bilen bi abimiz sağolsun kırmadı bizi geldi . Direk kitap gibi okudu :) toprak altını saymaya başladı :) karşılaştığımız şeyleri gördükten sonra o abidende duyduğumuz şeylerle aynı olunca adrenalin yükselmeye başladı .:)

frig43

Member
o heyecanı paylaşmak için yıllık iznimden vazgeçerdim herhalde :D darısı başımıza :D