Buyrun ustalar sonuca ulaşılmış biryer daha

S:W:A:T

Editör
BulursamKader25 bizim ordaki çeşmeden de aldılar hocam 3 metre arkadan 4 metreden girip aldılar su yolunu herşeyi bozdular .. Az beddua etmedim .. Sen sakin ol şu yazını bitir ustam akşama okumak istiyorum :):)

poseidon2023

Uzman
her kez bildiğini söyler bunda da bir sorun yok

arazide ki ceşmeler bir küp içinde su içmek için eyilirsin sağ ayagın altında iki çeşmenin arkasında 13 adıma kadar süt bakracı

üçünçü kazan olur

Ekli dosyayı görüntüle 140904

denemesi bedava gidip bak

poseidon2023

Uzman
bastıgın yerde bu şekilde taş olması şart deyil cubuk kullanmayı biliyorsan boşluk tespiti yap metalede bak çevreyi araştırırsan bu çeşmelerden iki tane daha bulursun

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 bizim ordaki çeşmeden de aldılar hocam 3 metre arkadan 4 metreden girip aldılar su yolunu herşeyi bozdular .. Az beddua etmedim .. Sen sakin ol şu yazını bitir ustam akşama okumak istiyorum :):)
Yazım işi bitti elhamdülillah. 13 sayfa olmuş.
Şu an powerpaint de bazı çizimler yapıyorum.
Çizim olmazsa tadı olmayacak gibi.
Akşama yetişmezse de en geç yarın öğlene inşallah.
:)

Hırçın

Member
.poseidon2023,,, Usta dediğin gibi burda 2tane daha çeşme var hemde 2,3 metre sağında yani toplamda 3 tane .hepside tek yalak,li .

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
çok yakın araları acık olmalı ve dereye yakın olacak bunlar deyir mencinin parası olacak yani deyir menide bulman gerek ve deyir menin altındaki küçük odaları ve son olarak deyir menın deposunu derenin bir tarafı kayalık ise gizli magra olacak yoksa deyirmenin cevresinde beşe beş düzlük olacak orda olmalı

Hırçın

Member
BulursamKader25,usta resim li konularda hic paylaşımın yok .konunu paylaşmadın mı hala yoksa benmi goremedim.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
@Hirçin
cesme parasi orda olmaz diye birsey yok heryerde olur arkadasim paylasimin icin tskrler..nasilki her isatetin parasi ayni yerde degil nasilki her isaret para degil buda ayni sey...sen bizim orayi biliyorsun 2 oldu ucali mal..cesmenin benim adimima gore 70 adim kuzey dogusundan alindi..sulucada cesmenin 1 metre gerisinde kapali yerden alindi..bir baska cesmenin 40 adim kuzeybatisindan..daha niceleri..para heryerde olabilir kacarken konanlar baskadir emniyet icin konanlar baskadir..herneyse paylasimlarinin dewamini dilerim insallah allahimda en kisa zamanda sana nasip eder ustunde yatiyorsun eselensen cikcak arkadasim..konuyla alakali yazcam biseyler sana bakman icin..allaha emanet