buyuk oymalar

aslanbey

Bilgili Üye
arkadaslar mezarını bulamadım yardım

aslanbey

Bilgili Üye
Arkadaşlar kayada boşluk var kayanın karşısındaki yani oymanın karşısındada sürülmemiş yerdede boşluk var mezar hangisinde

aslanbey

Bilgili Üye
Birde tek mezarlar var arazide bu mazarların 1 metre yanında değerli eşya vaya para mezarın içindede veriyor değerli geçmiş medeniyetlerde bu şelilde gömü oldumu bilen varmı rica etsem aydınlatırmı beni çünkü bu şekil de mezar çok burda

mayhem

Co Admin
Co Admin
Sürülmemiş olan yer güzel. Burda ne yaptın makina çalıştırdın sanırım :200: Boşluk aldıysan es geçme orayı kolay gelsin .

aslanbey

Bilgili Üye
mayhem ustam makine biziz el işi ustam oymanın önünü kazdık 70 cm falan ordan irili ufaklı taşlar çıkıyor ve alt taraftan çömlek kırıkları ve bir avuç kül çıktı topraktan kayada ılma ihtimali varmı yokmu arkadaş görüntülü mak ile baktırmış kaya içinde iki oda demiş ama dediği yerde kaya yayılıyor giriş yok gibi birde kayada olsa diyorum mıcır yok

aslanbey

Bilgili Üye
Ustam tek mezar demiştim mezar dışına mal konuyormu acaba bilgin varmı

aslanbey

Bilgili Üye
He birde şu var köpek görünüyorya boşluk köpeğin üst tarafında iki oda birbirine bağlı ve giriş güney tarafı gösteriyor

mayhem

Co Admin
Co Admin
Kayada olur . çıkan mıcırları tekrar kayanın önünü kapamak için kullanmış olabilirler 70 veya 1 - 2 bu tür yerler en az 3 metrenin altında olur . fakat devam demeden önce neyle baktırdınız boşluğu neyle tespit edip burda işlem yaptın oymaya göre yaptın sanırım çıkan malzemelere göre birazdaha çalış derim birde bu oymanın ilersindeki kaya olan yerdende boşluk aldım yazmışsın cubuklamı aldınız .

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eğerki kayanın kendisinde oda oldunu düşünüyorsanız büyük ihtimalle giriş blok kaya ile kapatılmıştır sağ tarafta işaretledim gibi ama illaki işaretledim yerdeki kayanın ardı demiyorum,girişi kapatan kaya belki bir metre derindedir ve burda size yol gösterecek ilk işaret sunağın akıntı yönüdür. Yine sol tarafta işaretledim yerde araştırılabilir

Ekli dosyayı görüntüle 184776

aslanbey

Bilgili Üye
mayhem ustam arkadaşın ayağının orda var taş o taş ve öbür küçük taşlar bitanedaha çıktı o birazdaha büyük ama kayadan kopma taş değil farklı bi taş bunlar küp kırıkları çıktı bolca onlarda kayanın sağ tarafında dizili ustam kayaya çubukla baktı kemiklede baktım gümüşle baktım iki oda veriyor ama minarelden çok tırsıyom bu kayalarda çok yanıltıyo ama arkadaş görüntülü bi cihazla bakıtmış tablet falan vardı elinde dedi sordum iki oda demiş ama girişler aşagıda yani diğer kazılan yerde iki japı var demış odalar ayrı birleşik değil benim teşhisim çubukla oymanın önünden giriş veriyo yarım mt tünel yani giriş kapısı sonra iki oda oymadan geriye ikisi birbirine bağlı

aslanbey

Bilgili Üye
mayhem ustam kaya dikine inmiyor yayılınca bırakıyoruz bu karşıdaki yerdede çubukla baktım ordada iki oda birbirine bağlı ben karşıdan daha çok şüpheleniyorum kayanın önüde makul ama kanal aşagı inmesi lazım değilmi acaba birde kaya önünde toprak yumşak yani ikilemde kaldım 3 mt ustam en fazla iki saat sürer topraga bakarsak yumşak çünkü aşağısı yumşakmı bilmiyorum ama