Büyülü bölge ve bilmediğimiz işaretler.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Büyüyü reddetmiyorum cinleride. Buyu elbette var lakin her büyü cinle ilişkilendiriliyor.yani bu cinler her kotü işte rol aliyor.ben bu tarz şeylerde sürekli cin sahiplendi cin vermiyor adak istiyor vs. Bu mevzular için söyledim. Cinlere fazla yukleniliyor :) . Hristiyanlık doneminde hak dindi elbette ona şüphe yok ama şuan benim bildiklerim hükmünü yitirmiş bir döneme üstün gelmeli.guncelleme gibi düşünelim.papazin dönemindeki büyü şuan artık aşılamaz bi durum olmamali
İşte yanıldığın olay budur. Büyü aslında cinlerle yapılan bir anlaşmadır. Bu anlaşma bazen davet edilen cinin isteğiyle bazende yapılan ritüel ile zorlanarak ona yaptırılıyor. Yani arka planda kafir cinler aracılığı ile insanlara zarar veriyorlar. Bunu yanlış idrak edince konuyu bilmeden farklı yönlere çekerek farkında olmadan dinden çıkmaya kadar gidiliyor.

Diğer yandan cinlerde insanlar gibi nefis ve irade sahibidirler. Bu yüzden her kavimden ve her dinden cinler mevcuttur. Müslüman olanlar zaten basit insanlala işi olmaz ama kafir olanları müslümanı dininden etmek için onlara çeşitli yollar ile kandırmak için davete iştirak ederler.

Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım. (Zâriyât Suresi 56. Ayet)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Fala inanma falsız kalma...
Ben zamanında büyü de yaptırdım, hocalar ile defineye de girdim, okunmuş kazmayla altın küpü de buldum. Ancak illa cinli büyülü olacak diye bir şey yok. Ben açıkçası ileriye gitmek isterseniz hayatınıza bir kasıtta bulunabileceklerini düşünmüyorum. Büyü ile görülmeyen definelere ise çok kez denk geldim.

Özellikle ıIsparta dağlarında bu olaylara çok sık karşılaşırız.

Size vereceğim bilgiyi iyi dinleyin!

Envanterinizde olcağına inanıyorum, Saka kuşu. Yakalama kafesleri olur ufak, onlardan bir tanesine saka kuşunu koyun. Evde besleyin 1 hafta boyunca, her gün ilgilenin. Daha sonra definenin bulunduğu alana götürün, bir çuval kuş yemini define bölgesinin çevresine boşaltın, sonra da saka kuşunu serbest bırakın. 5 gün boyunca bekleyin sonra alana geri dönün. Kuş yeminin en fazla yendiği yerleri tespit edin. Eğer çemberin yok olduğu bir kesit oluşursa, definenin olduğu yer ile burayı hizalayın. Eğer ucu doğuya geliyorsa o define büyülüdür. Eğer doğu yönünden başka bir yere geliyorsa da büyülü değildir.

Çalışmanızın sonucunu merakla bekliyorum.
"Kim (sihir maksadıyla) bir düğüm vurur sonra da onu üflerse sihir yapmış olur. Kim sihir yaparsa şirke düşer. Kim bir şey asarsa, o astığı şeye havale edilir." (Nesâî, Tahrîm 19, (7, 112)

"De ki: “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.” Felak, 113/1-5

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cinler farklı bi boyutta yaşarken nasıl olurda bizim boyutumuzdan bir maddeye bağlanır anlayamıyorum.acikcasi bana saçma geliyor.papazin yaptığı bir büyüyü benim dini öğretilerim bozamiyorsa allah papazı benden üstün tutmuş demektir.allah kendi dinini küçük düşürmez.her bakımdan mantıklı açıklamalarım olduğu için birşey beni bekliyor ise cini papazı bana viz gelir deler geçerim ?? hic korkma allah seytani sana ustun kilmadi ..
Boyut dediğin göze çekilen bir perdedir kardeşim. Yaşadığımız yer ortak ve Dünyadır. Hatta senin evinde de yaşıyor olabilirler. Görmediğin birşeyi yok sayamazsın. Ama onlar seni görürler. Aynı insan oğlu gibi nefis ve iradeleri vardır. Tek fark Müslüman insan için cennet vaad edilmişken, onlarda azap çekmemek için Allaha kulluk vazifelerini yerine getiriyorlar.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Orada islem yapmayin kardasim.
Degmez.
Oldugu kadar
Olmuyorsa kader deyin ve birakin.
Bu kadar sozun soylendigi
Bu kadar garipliklerin yasandigi bir yerde israrci olmak akil isi olamaz derim.
Caniniz ve sagliginiz hepsinden onemlidir.
Sevdiklerinizi ve sevenlerinizi dusunun.
Baska yerlerde nasibinizi arayin.
İsrar ve inat seytana ve nefse teslim olmak demektir.

sentinel

Yeni Üye
Genelde gündüz çalışmayı tercih ediyoruz. 2 metreyi 2 günde kazabildik çünkü kapak kısmı kapı ağzında bulunuyor
dar bir alandan tek kişi kazıyı yürütüyor yer bize ait olduğu için çalışma kolay oluyor.
İşaretlerin ne olduğunu çözemedik bi türlü yukarı yönlü ağaç üstünde iki ok ve kapak üstündeki çizgiler.

Cin konusuna gelecek olursak, cinlerden ya da insanlardan bir korkumuz yok arkadaşlar.
Bize bulaşmalarıda bir savaş sebebidir ayrıca. Musallat durumu olursa da bunun çözümü
bizim için çok kolaydır.Allah ın izniyle nasıl kurtulabileceğimizi biliyoruz.
Bizim burda ki sorunumuz büyüdür büyü her zaman cinlerle yapılan bir anlaşma değildir
bakın burdaki olayı yer değiştiren ya da sahiplenilmiş definelerle karıştırmayın
açıkçası bizim için böyle yerleri açabilmek oldukça kolay denebilir ama büyüyü nasıl
çözebileceğimizi bilmiyoruz.

Eğer kazıya devam kararı alırsak yeri mühürleyeceğiz ve korunacağız sayıca bir üstünlüğümüz olacaktır
ama bu durum dahi ani bir ölümden bizi kurtaramayabilir.

Hayrola

Member
Ne papazmis be bı bitmediler gitti yalan dostum yalan oranın büyüsü varsa Allah'a şükür bizimde Felak ve nasimiz var ,o dostuna soyle madem orası buyuluymus bı zahmet bozu versin tabi dediğim gibi hikaye dostum hakiki Eren ifritten mi korkar papazdan mi herkes bi şekilde kendini avutuyor

Aykurt Bozkurt

Yeni Üye
Yalan deyip geçmemek gerekli. Bütün bulguları değerlendirmek size hiçbir şey kaybettirmez. Ancak gözardı etmek zarar doğurabilir.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Genelde gündüz çalışmayı tercih ediyoruz. 2 metreyi 2 günde kazabildik çünkü kapak kısmı kapı ağzında bulunuyor
dar bir alandan tek kişi kazıyı yürütüyor yer bize ait olduğu için çalışma kolay oluyor.
İşaretlerin ne olduğunu çözemedik bi türlü yukarı yönlü ağaç üstünde iki ok ve kapak üstündeki çizgiler.

Cin konusuna gelecek olursak, cinlerden ya da insanlardan bir korkumuz yok arkadaşlar.
Bize bulaşmalarıda bir savaş sebebidir ayrıca. Musallat durumu olursa da bunun çözümü
bizim için çok kolaydır.Allah ın izniyle nasıl kurtulabileceğimizi biliyoruz.
Bizim burda ki sorunumuz büyüdür büyü her zaman cinlerle yapılan bir anlaşma değildir
bakın burdaki olayı yer değiştiren ya da sahiplenilmiş definelerle karıştırmayın
açıkçası bizim için böyle yerleri açabilmek oldukça kolay denebilir ama büyüyü nasıl
çözebileceğimizi bilmiyoruz.

Eğer kazıya devam kararı alırsak yeri mühürleyeceğiz ve korunacağız sayıca bir üstünlüğümüz olacaktır
ama bu durum dahi ani bir ölümden bizi kurtaramayabilir.
Harika özetlemişsin, son cümlen manidar cuk diye oturmuş olmuş.
Tabi burada bahsedilen şey sahiplenilmiş yada zırt öteye zırt beriye oynatılan mal işin diğer tarafıdır, onunda bilincindesin.
Gündüz çalışma yapman daha da güzel.
Gündüzün şerri gecenin hayrından iyidir.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Sayın üye;

Bu işlere henüz toyken benzer konu başlıkları sohbet esnasında geçer yaşanmış hikayeleri dinlerdim,dinledikçede aklımda bazı soru işaretleri doğardı.
Mesala sahiplenme mevzusu nedir?
Bu onlar için bir alışverişmidir?
Onlarında günlük borsasımı var?
Günlük yaşamlarındamı kullanıyorlar?
Nedir?

Kimse cevap veremiyor!
Buna rağmen teşhis kolay..sahipli..ee gerisi?
Bir cvp yok.

Büyülü olarak şüphe ettiğiniz yer şahsen bize sökmezdi.
Sizede sökmemelidir.
İslamın nuru her yeri kaplamıştır.
İtikat sağlam olduktan sonra biiznillah manevi yardım olunur.

Fakat görünmeyen bazı meseler var örneğin hesap edilmeyenler gibi.
Tüm sorulara şahsen ben birer cvp buldum,
Cevabı veren şahıs bir öz eleştiride bulundu; üç dört yere manevi reçete verdik fakat istenmeyen mevzular olmuş?
Eğer vermemiş olsaydım bunlar yaşanmıcaktı!
Dolayısı ile kendimi sorumlu hissettim ve bir daha bu işlerle alakalı soru almamaya yardımcı olmamaya karar verdim.

Bu şahıslar bu ilme o kadar haizlerki telkin ile müslamanlığı kabul eden cinlere şahit olduklarını beyan ettiler.
"Simsihaytılar kabul edince yeşil elbise giydirildiler"

Orda büyü filan yok gözüm.
İddaa edenin iddasını boşa çıkarmak benim için çok kolay olurdu.
Mamafih orda değilim...

sentinel

Yeni Üye
Akşamdan beridir hesaba giriş yapamıyordum umarım benlik bir problem değildir.

Numune olarak aldığımız toz altın tozu çıktı hesaba giriş yapamadığım için yazamadım.
Bir düşüyoruz bir yükseliyoruz iyice kafamız allak bullak oldu.

Büyülü değildir diyen arkadaşları gerçekten çok iyi anlıyorum ama kimsenin hayatını bu konuda tehlikeye atamam
Bilgiyi veren kişiye de itimadım tamdır hatta büyülü olduğundan da şüphe etmiyorum ama bu yanlış anlaşılmasın görüşleriniz tabi ki benim için çok önemli zahmet edip yorumlarda bulunduğunuz için de gerçekten çok teşekkür ederim.

Cinler neden sahiplenirler ya da neden başlarına bırakılırlar bu konuları da tartışabilirim ama konuyu saptırmak ya da vaktinizi boşa harcamakta istemem tabiki.

İşin ehli insanlarla bu konuları konuşmakta ayrıca keyifli oluyormuş onu da görmüş olduk

@Mal bulanındır
Hocam papaz kilidi nedir tam olarak nedir verebileceğiniz başka bilgiler var mıdır?
Bir de iki ok işaretinden bahsetmiştim o konu hakkında da söyleyebileceğiniz bi şeyler var mıdır?