Çakmak Gazı Boşluk Bulurmu ?

pusula17

Engellendi
Geçenlerde internette video izlerken gördüm bir bakıyım dedim ve çok ilginç birşeydi.
Bildiğimiz çakmak gazı tüpünü şu kırmızı olanını adam üst kapağınından ufak delik açmış ve iple bağlamış ve sarkaç yapmış.
Sabit durduruyor üstüne tam gelince fırıldak gibi dönüyor.

Bende bugün denedim evde deniyim dedim hakketten dönüyor,
Toprakta denedim dönmedi şu yoldaki kapakların üstündede denedim fırıldak gibi dönüyor :D

ACABA MÜMKÜNMÜDÜR BulursamKader25 ustam sizden bir bilgi alıyım dedim doğruluk payı varmı neden dönüyor bir açıklaması varmı diye.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Geçenlerde internette video izlerken gördüm bir bakıyım dedim ve çok ilginç birşeydi.
Bildiğimiz çakmak gazı tüpünü şu kırmızı olanını adam üst kapağınından ufak delik açmış ve iple bağlamış ve sarkaç yapmış.
Sabit durduruyor üstüne tam gelince fırıldak gibi dönüyor.

Bende bugün denedim evde deniyim dedim hakketten dönüyor,
Toprakta denedim dönmedi şu yoldaki kapakların üstündede denedim fırıldak gibi dönüyor :D

ACABA MÜMKÜNMÜDÜR @BulursamKader25 ustam sizden bir bilgi alıyım dedim doğruluk payı varmı neden dönüyor bir açıklaması varmı diye.

Yegenim,

Çubuğun mantalitesine göre BOŞLUĞU değil GAZI bulması lazım.

Lakin bu konuda hiçbir bilgim yok. Deneme yapmadım, duymadım.

25 senedir öyle şeyler yaşadım, öyle şeyler gördüm ki;
Birisi bana; Ağrı dağı Erciyes dağına çay içmeye gitmiş,
çayı içerken de eteğine dökmüş dese; olmaz böyle şey asla demem.
Türkiye'de herşey mümkündür. :200:
Veya her şeyin bir tevili vardır.

Bilenler kullananlar varsa yorum yazsınlar inşallah.

Şakülün piri: kabakburgiba kardaşımızdır. O birşeyler söyleyebilir, içi dolu çakmak ŞAKÜL işlevi yapar mı???

kabakburgiba

Operatör
evetttt.ben bu tahlilleri yıllardan beri şakülle yapıyorum.mezardan şüphelenirsem kemik tahlilleride yapıyorum.mesela oda tesbiti yapıldıysa en son gaz tahlilllerini yaparız.tünelde gaz varmı.yoksa odaya geçeriz.tünelle oda kapalıdır kapısı ,açık olsa idi tüneldede gaz olması gerekiyordu.sonra odaya gazbakarız varsa demekki odada açık veya afetlerden dolayı çatlama patlama ,yani hava alan yeri yoktur.tertibatımızı ona göre alırız.gaz maskeleri kullanmaya itina ederiz.(TÜPLÜ).NASIL TESBİT YAPARIZ ????????? şakülü ip boyunda tutarız,daha önceki konularımda bunların ölçülerini yazmıştım.odaya doğru atım yapar,üzerine yürürüz.bu seferde dönme sayılarını sayarız.bitince tekrar odadan uzaklaşır.bu seferde elimize tüp veya çakmakta oluyor.elimize alırız eğer atım yapmaz ise burda kesin gaz var demektir.çakmak dolu olacak pusula17 kardeşim sen hareketli alanda denemişsin.yanılgın ordan.

kabakburgiba

Operatör
eğerki oda hava alıyorsa ve gaz üretmesi devam etse dahi,dönme kesinlikle yapmaz.(hareketsiz alanda)

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
pusula17 bende sakul kullaniyorum arkadasim bahseytigin bu sistemle alakali bir konu olmasi lazim.ayrica kapak icine ne konursa ona gider denmisti.konulara goz atmani tavsiye ederim..ben bosluk icin iki sey kullaniyorum biri sakul digeri kutulu cubuk basarili yeterli geliyor...saglicakla kal.

ragıp

Uzman

ustalarım, benim kullandığım çubukları sitede bir çok kere, çeşitli vesileler ile paylaşmıştım.
kabze olarak içi boş tükenmez kalem kullanıyorum. dolayısı ile boşluğa pek gitmezler. :)
geçenlerde boşluk bakmam gerekti. o an aklıma ilk gelen "cebimden çakmağı çıkartıp, sağ elimdeki
çubuka, gaz saldım. çakmağı yakmadım, sadece gazını açtım ve çubuğu gaza maruz bıraktım"
of ki off boşluğa öyle bir gidişi vardı ki, görmek lazım.
bu sadece bir kez tecrube edilmiş bir olaydır. konu çakmak gazı olunca yazma gereği duydum.

selametle

Mhmt82

Moderatör
Moderatör

ustalarım, benim kullandığım çubukları sitede bir çok kere, çeşitli vesileler ile paylaşmıştım.
kabze olarak içi boş tükenmez kalem kullanıyorum. dolayısı ile boşluğa pek gitmezler. :)
geçenlerde boşluk bakmam gerekti. o an aklıma ilk gelen "cebimden çakmağı çıkartıp, sağ elimdeki
çubuka, gaz saldım. çakmağı yakmadım, sadece gazını açtım ve çubuğu gaza maruz bıraktım"
of ki off boşluğa öyle bir gidişi vardı ki, görmek lazım.
bu sadece bir kez tecrube edilmiş bir olaydır. konu çakmak gazı olunca yazma gereği duydum.

selametle
Desene usta cubuklar gaza geldi.. :)