Çalışma esnasında çıkan oymalı taş

myalbatros

Aktif Üye
Üstadlar geceniz hayırlı olsun

çubuk ile boşluk tesbiti yaptığımız bir alanda çalışma esnasında bu taş çıktı bu taş hakkında fikir verirseniz çalışmamız için çok faydalı olucaktır

myalbatros

Aktif Üye
Tek resim yüklediğim için kızmayın ustalarım bilerek çevresel resimleri atmadım çünkü daha önce çevre resimleri atttım üstadlar yorumladı bizde şimdi o yönlendirme ile çalışma yapıyoruz
şimdi böyle bir taş çıkınca sadece bunu yorumlamanız adına tek resim attım
saygılarımla

poseidon2023

Uzman
cubugu iyi kullanı yor musunuz işaret bu şekildemiydi oymalar aşarımı bakıyordu bilgi ver

MetafoR

OMBUDSMAN
Administrator
Selam. Görüntü kirliliği olmaması adına doğru bir düşünce olabilir tek resim atmak. Ama diğer taraftan konunuzu daha önce görmemiş üyeler için çok anlamlı olmuyor bu durumda. Bu sebeple açmış olduğunuz ilk konudan devam etmiş olsaydınız daha doğru olurdu. Hem konunuzu güncellemiş olurdunuz, hem de tüm üyelerin daha önceki fotoları görme şansı olurdu. Telefondan girdiğim için konu birleştirmeyi yapmak zor. Ama bilgisayarı açınca bu konuyu diğer konunuzla birleştireceğim bilginiz olsun.

Saygılar...

myalbatros

Aktif Üye
cubugu iyi kullanı yor musunuz işaret bu şekildemiydi oymalar aşarımı bakıyordu bilgi ver
Cubugu çok iyi kullanıyorum dersem yalan olur üstadım Yeni yeni buradan öğrendiklerimizi arazide evde antreman yaparak gelişim göstermeye çalışıyoruz

bu taş eski bir yaşam alanı olduğunu bildiğimiz boşluk tesbiti yaptığımız yerden çıktı

ilk on santim doldurma toprak sonrasında biraz doğal birazda pişmiş taş kiremit parçaları ve kayalar çıktı sonrasında bu oymalı taş oymaları bize dönük ve yatay bir şekilde toprağın içinden çıktı
çalışma yapılan yerimizde sağda blok bir temel duvarı solunda ise yine blok bir temel duvarı fakat bunda duvarda kok boya ile kireç benzeri bir madde ile renkli bir sıva mevcut iki blok arası yaklaşık 70 cm civarı

yagmur çok yağdığı için çalışma burada kaldı yarın kaldığımız yerden devam edilecek nasipse

myalbatros

Aktif Üye
Selam. Görüntü kirliliği olmaması adına doğru bir düşünce olabilir tek resim atmak. Ama diğer taraftan konunuzu daha önce görmemiş üyeler için çok anlamlı olmuyor bu durumda. Bu sebeple açmış olduğunuz ilk konudan devam etmiş olsaydınız daha doğru olurdu. Hem konunuzu güncellemiş olurdunuz, hem de tüm üyelerin daha önceki fotoları görme şansı olurdu. Telefondan girdiğim için konu birleştirmeyi yapmak zor. Ama bilgisayarı açınca bu konuyu diğer konunuzla birleştireceğim bilginiz olsun.

Saygılar...
aynen üstadım görüntü kirliliği ve konuyu dağıtmama adına birleştirme yapmadım ama senin mantığında çok mantıklı
sıkıntı Yok birleştirme daha faydalı olucaksa takdir senindir yöneticim

mayhem

Co Admin
Co Admin
Tek resim yüklediğim için kızmayın ustalarım bilerek çevresel resimleri atmadım çünkü daha önce çevre resimleri atttım üstadlar yorumladı bizde şimdi o yönlendirme ile çalışma yapıyoruz
şimdi böyle bir taş çıkınca sadece bunu yorumlamanız adına tek resim attım
saygılarımla
Bu alıntıda öyle yazıyor ama önceden çevre resimleri atmış üye poseidon2023

poseidon2023

Uzman
cubugu pıratik yaparak aşarsın ve bol antıraman yaparsın nedeni

arazi ve işaret güzel kiremit parcaları var bu da mezarlar oldugunu gösterir vatandaş mezrları bizans tuglası buda cevrede kilise oldugunu gösterir yani kilise altında iki oda olacak bu odalar üçe üç olacak sen bu boşlugu kaçırıyon sıra mezarları lahit mezarları nerde bunlar

bu işaretin altında birşey olmaz saç ayagı şeklinde oyma yani üçgen cevrede ara oda yada mezar yada direk para iki oyma bir birine yakın biri uzak bunu bizas kullandı baba ogul kutsal ruh araziye iyi bak

myalbatros

Aktif Üye
cubugu pıratik yaparak aşarsın ve bol antıraman yaparsın nedeni

arazi ve işaret güzel kiremit parcaları var bu da mezarlar oldugunu gösterir vatandaş mezrları bizans tuglası buda cevrede kilise oldugunu gösterir yani kilise altında iki oda olacak bu odalar üçe üç olacak sen bu boşlugu kaçırıyon sıra mezarları lahit mezarları nerde bunlar

bu işaretin altında birşey olmaz saç ayagı şeklinde oyma yani üçgen cevrede ara oda yada mezar yada direk para iki oyma bir birine yakın biri uzak bunu bizas kullandı baba ogul kutsal ruh araziye iyi bak
Üstadım tam üzerine bastın zaten burada bir kilise bulduk yüzeysel bir çalışma yaptık ama sonuca ulaşamadık kilisenin 30 mt altında bir oda bulduk oda boyutu 3 e 3 boyutunda odanın içinden kemik parçaları çıktı başka bir emareye ulaşamadık şimdiki çalışma yaptığımız yerde bulduğunuz odanın duvarının hemen arkasına denk geliyor biz acaba odanın hediyelerini duvarın arkasınamı koydular diye düşündük içeriden delip yapıya zarar vermek istemediğimiz için dışarıdan yüzeyden odanın arka kısmına inmeye çalışıyoruz

posedion ustam Benin diğer konularıma bakabilirsen orada kilise ve oda mezar paylaşımlarım var onlarla birlikte bir yorum yaparsan sevinirim

mayhem

Co Admin
Co Admin
konuların karışık çok hemde buranın çevre resmi olan konuyu hatırlıyorsan belirt onunla birleştirelim bir kaçına baktım bölge olarak aynı yer olabilir ama konun çok daha fazla kafa karışıklığı yarata bilir.