Çamlıtepe

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kardeş istiyorsan noktasına kadar söyliym ordaki derenin suanki isminide vereyim. Git cikarabiliyorsan çıkar gözüm yok inan. Belgenle kiyaslarsin tutuyorsa ne âlâ..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Sakarya Erenlerde Çamlıtepe; Hatta şuan orda Çamlıtepe isminde birde camii var. Tepeyi ikiye bölüp arasından yol geçirmişler.. Bu tepenin dibinden dere akıyor ismi Çark deresi.... Buralar 120 yıl önce kırsalmış şimdilerde Sakarya'nın en popüler semtlerinden birinin içinde kalmış...

yasarr

Member
Belgesiz ermeni gömüsü olmaz sağlam kaynaksa belge vardır varsa belge paylaş görseli çözelim noktayı git malzemeyi al belge yoksa kaynak sağlam değildir kahve muhabbetidir.
Mutlaka belgesi vardır soracağım tekrar bende türkçeye çevrilmiş olarak yazısı vardi. Geçen sene biraz ilgilendim bulamayınca kalmıştı .

yasarr

Member
Sakarya Erenlerde Çamlıtepe; Hatta şuan orda Çamlıtepe isminde birde camii var. Tepeyi ikiye bölüp arasından yol geçirmişler.. Bu tepenin dibinden dere akıyor ismi Çark deresi.... Buralar 120 yıl önce kırsalmış şimdilerde Sakarya'nın en popüler semtlerinden birinin içinde kalmış...
Doğrudur birşey söylemiyorum sadece kendime göre o zaman o sekilde düşünmüştüm. Çamlitepe iki ye bölünmüş ise dere de duruyor ise derenin sırtında doğusunda bir tepe daha olması lazım buralarda yerleşim yeri ise zaten geçmiş olsun orman olma durumu varsa bir umut belki .ayrıntıları soracağım. Tepenin üstünde mezar olması lazım bu tepede mağara vs şehir ise konu kapanmıştır.

Turko

Uzman
Belgesiz ermeni gömüsü olmaz sağlam kaynaksa belge vardır varsa belge paylaş görseli çözelim noktayı git malzemeyi al belge yoksa kaynak sağlam değildir kahve muhabbetidir.
Çıkmadı ki 7 çentikli kalça kemiği 7 sülalemiz rahat etsin.