Ceviz ve Dut Ağaçları

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
@Keskingöz, yav senin bolgen yanlış, bir yazlik bir kislik yapman lazim
benim bölgemi 3 saat sana gezdirsem bir ömür burda kalır fırsat kollarsın :))) her ne zenginlik arıyorsan Doğuda ara.
iyidir iyi. Sen dediğimi yap şöyle kırılmalık 40-60 cm’lik bir giriş bul fotoğrafla sonra mangal yaktır bize oralarda :))

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
benim bölgemi 3 saat sana gezdirsem bir ömür burda kalır fırsat kollarsın :))) her ne zenginlik arıyorsan Doğuda ara.
iyidir iyi. Sen dediğimi yap şöyle kırılmalık 40-60 cm’lik bir giriş bul fotoğrafla sonra mangal yaktır bize oralarda :))
ustam adilcevazda 3 gun once
99 bakır, 63 gümüş , 5 altın sikke ve 1 kabartmalı çömlek kapağı 168 parça.mal jubile yaptirmazmiydi

Keskingöz

Süper Moderatör
99 bakır, 63 gümüş , 5 altın sikke ve 1 kabartmalı çömlek kapağı 168 parça.mal jubile yaptirmazmiydi
yaptırmazdı tabi. Mutkide Bizans kadın mezarındaki 3000 çukur para bilezikler ve diğer mücevheratları görseydin bakır gümüşe bakmaz idin :))

Keskingöz

Süper Moderatör
ha bu bahsettiğim mutki kadın Bizans olayını köylüye söyleyen Ermeni :)
şimdi ustam soru şu;
ermeni bunun kadın Bizans olduğunu nerden biliyordu?
acaba değerli Bizans mezarlarının noktalarının olduğu bir belge Ya da harita var mıdır sence? Nicedir ara ara aklıma düşer bu.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Dut’un kökünde mi tespit ettin ? İlginçmiş.
Alabildin mi?
Belki vakti ile kalmış paslı bir metaldir?
İncir olayını bilmiyorum tecrübe etmedim.
Dutun kökü ile ilgili kesinleşmiş bir sonuca varırsan fotoğraflayıp buraya ekle inşallah.
Keskingöz teşekkür ediyorum, abicim burda çok derin maalesef, 1,20 hiç yok 3,5 metre indim hala aşağıda diyor, mavi kil ve çok sert bir toprak katmandan sonra kum gibi ama serleştirilmiş bir yer yağmur nedeniyle yarım kaldı ,, hayırlısı ustam,

Keskingöz

Süper Moderatör
@Keskingöz teşekkür ediyorum, abicim burda çok derin maalesef, 1,20 hiç yok 3,5 metre indim hala aşağıda diyor, mavi kil ve çok sert bir toprak katmandan sonra kum gibi ama serleştirilmiş bir yer yağmur nedeniyle yarım kaldı ,, hayırlısı ustam,
senin plaka kaç? 3.5’tan sonra Ermeni mahsulü olduğundan şüphe et ustam:)

sef_er

Operatör
benim bölgemi 3 saat sana gezdirsem bir ömür burda kalır fırsat kollarsın )) her ne zenginlik arıyorsan Doğuda ara.
iyidir iyi. Sen dediğimi yap şöyle kırılmalık 40-60 cm’lik bir giriş bul fotoğrafla sonra mangal yaktır bize oralarda )
Keskingöz gezecez, ama burasi yeri cok kollayanida cok olan bir bolgedir, yalnız adam iyidir, koyluden uzak duracan

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ha bu bahsettiğim mutki kadın Bizans olayını köylüye söyleyen Ermeni :)
şimdi ustam soru şu;
ermeni bunun kadın Bizans olduğunu nerden biliyordu?
acaba değerli Bizans mezarlarının noktalarının olduğu bir belge Ya da harita var mıdır sence? Nicedir ara ara aklıma düşer bu.
var varda korunakli kilise ve manastir arsivlerinde.icerden biri olacak.fototokopisini aldinmiydi..gerisini hayal bile edemiyom.

Keskingöz

Süper Moderatör
var varda korunakli kilise ve manastir arsivlerinde.icerden biri olacak.fototokopisini aldinmiydi..gerisini hayal bile edemiyom.
yeminle nicedir tahminlerimde duruyordu.
çok bakir ve sağlam Bizans’lar duruyor eminim de, sızmak salınım yapmak gerek :))