Cihaz hangi marka olsun

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mucit ustam ben ben tek tek değil de toplu arayacağım,
ve ben düşündüğümüz cihazı söyledim sizin önereceğiniz varsa eğer onu alayım, dediğim gibi toplu gömü gibi bakacağım ben,
toplu gömüyü gösterecek makinalar yüksek fiyatlar bence sen bunla iyi öğrenirsen kasatipi ve saklanmışlarınan idare edersin toprak zemindde şişleme yöntemi ile mezarları bulursun sana diyeceğim bu yönde saygılar

mguleryuz

Aktif Üye
tek tek cihazını sen o kazdıgın yerde çok arıyacaksın bence her büyük cihazın yanında bi tek tek cihazı şarttır sen o küreklediğin toprakta neler kaçırdgının farkında olmayacağın kesin bi durum

acemi 55

Bilgili Üye
akrep61 ustam cihaz çeşidi çok bu işte bütçe çok önemli kendini zora sokmadan ortalama bir cihazla başlaman iyi olur çok derini çekipte alamadıktan sonra ne işine yarar çokça kafanı kurcalar moralini bozar erişebilecegin yerde olmalı emegine degmeli en kısa sürede halledilebilmeli benim için çok para bazıları için çerez parası ama beş bin tl civarı delta 3s3d iyi cihaz diye duydum kullananlar memnun bi araştır

akrep61

Yeni Üye
mucit ustam, ben mezardan çok küp şeklinde gömü arayacağım, mezar aramayacağım, o zaman tek tek makinesi mi almam gerekiyor,

akrep61

Yeni Üye
acemi ustam, ben 2.500 tl gibi bir bütçe ayırdım, ve küp şeklinde gömü arayacağım mezar değil, ben bi makine alayım çıkmazsa da şansıma derim ama kafamdan çıksın istiyorum, ama makine iyi olmazsa hep aklımda kalacaktır yine,
o yüzden aldığım makine bana kullanışlı bi makine olsun da farklı birşey aramayacağım,

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mucit ustam, ben mezardan çok küp şeklinde gömü arayacağım, mezar aramayacağım, o zaman tek tek makinesi mi almam gerekiyor,
sana en iyi kullanacağın ve kullandıklarımı söyliym tes ettim şu an kullandıklarım whites xlt minelap e trac ve minelap expolir s daha önce başkası tarafından getirilip emanet olarak kullandıklarım xp adventis 2 xp godmaxs bütçeliler lorenz z1 ve okm rover uc sana tavsiyem kırmızı yazdıklarım senin işini görür küpüde yarım metreden rahat görür ve kullanımını öğrendinmi anlarsın ilk başta bunlar sana basit gelecektir ama antik yerleşim ve hiç dedektör girmemiş bi yerde anlarsın nasıl iş yaptıklarını bilmem anlatabildimmi bütçene bunlar uyar saygı vede sevgiler

Nikneym

Member
acemi ustam, ben 2.500 tl gibi bir bütçe ayırdım, ve küp şeklinde gömü arayacağım mezar değil, ben bi makine alayım çıkmazsa da şansıma derim ama kafamdan çıksın istiyorum, ama makine iyi olmazsa hep aklımda kalacaktır yine,
o yüzden aldığım makine bana kullanışlı bi makine olsun da farklı birşey aramayacağım,
Merhaba dostum

2 tip cihaz var vlf ve pulse diye.
Vlf daha az derinlik için ama daha net bilgi veriyor. Bence bir küpü max 1 m den görürler daha fazlasını görmezler. 0 olarak o bütçeyle bunlardan alabilirsin garrett at pro yu incele bence.

Pulseler ise daha derin ama ayrım konusunda biraz daha sıkıntılı cihazlar diye biliyorum. Kullanımı da biraz zormuş. Bunlardan hiç kullanmadım ama 3 metreye kadar küpü bulmaları lazım. Bunlar genelde 10 bin+ fiyat olarak.
Bir de garrett atx var benim bildiğim değişken frekansla 2 işi birden yapıyor.
Memleketini bilmiyorum ama bunların yanında eğer kiralamak istersen izmirde 1 yer var. 2 çesitte dedektör var bildiğim kadarıyla.

Benim dedektör konusunda bildiklerim bunlar.
Hakkında hayırlısı olsun.

akrep61

Yeni Üye
ustalarım değerli yorumlarınız için teşekkürler,
VLF sistem kullanacağım o zaman anladığım kadarıyla, ben biraz da dedektörcüye gidip bilgi ve fiyat alacağım, istanbuldayım ben,

Nikneym

Member
ustalarım değerli yorumlarınız için teşekkürler,
VLF sistem kullanacağım o zaman anladığım kadarıyla, ben biraz da dedektörcüye gidip bilgi ve fiyat alacağım, istanbuldayım ben,
Dostum bir konu daha var.
Bu dedektörlerde çin malı taklit diye bir söylenti var.
O konuya da dikkat et bence. Gerekirse 100-200 fazla ver
Sağlam yerden al.

İyi günler.