Çınar agaci

Pasa34

Yeni Üye
Bilen adam kim ustad soylede biz de bilelim :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardeşlerimiz gerekeni söylemiş.
Benim ekleyeceğim:

Ağaçları ortaya alacak şekilde, google maptan araziyi de görmek isterim,
imkan varsa. Koordinat bilgilerini silerek yükleyebilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Pasa34

Yeni Üye
Amore hocam bizle paylastigin fikirlerin icin tesekkur ederim cubukta cihazda kullanmayi biliyorum az cok ustadlarim kadar olmasada ... dedigim gibi cubuklar bati yonune bakan agacin sag tarafini gosteriyor cihqzda tabi ayni yeri isaret ediyor çeşmeye gelince cok eski oldugunu dusunuyorum sadece biraz elden gecirilmis cevre koy tarafindan kurumus bir dere yatagida var yakinlarda

Pasa34

Yeni Üye
Bulursamkader hocam o bolgede hicbir şekilde telefon cekmiyor..

Pasa34

Yeni Üye
Sonuç ne oldu cihazi tursaydın oraya. Taşda bir işater varmıydi
Yanimda o anda cihaz yoktu ama cubuklarlar ayni yeri gene veriyodu tasin neyden oldugunu cozemdigim sekikde asindigini gozlemledim onu cikarinca. Zemin suyla kaplandi dikine koyulmustu bu tas ayrica

Şirvan

Operatör
Düz mermer taşmıydı yoksa suyu boşaltamadinmi burdan. Bu taş yon vermiş size neyse cihazla bulirsun uzak değil dir

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Esselamualeykum
üç tanesi bir arada ve üçgen şeklinde ise en büyük olan ağacın hemen altında bir işaret olmalı veya çok yakınında bir mezar yeri aramanız da fayda var büyük ihtimalle üzerinde yerini belli edecek bir taş ve çöküntü yapmış bir alan görmeniz gerek kurbanım

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
çınar ağaçları en fazla 200 yaşında define ile alakası yoktur. ağacı nişane olarak kullananlar grek dönemidir. dönem ve tarih olarak bakarsanız 1700 seneden daha eski hücreye sahip çınar ağaçlarında geçerlidir bunda sadece testler ile çözülebilir net cevap almak için.

Pasa34

Yeni Üye
Düz mermer taşmıydı yoksa suyu boşaltamadinmi burdan. Bu taş yon vermiş size neyse cihazla bulirsun uzak değil dir
Valla dikine ucgen tas idi bu kesme olduguna eminim ama karanlikta mermer olup olmadigina bakmadim acikcasi...suyuda bosaltamadim suyun kapladigi alan balcik idi zaten..

Pasa34

Yeni Üye
merhaba
çınar ağaçları en fazla 200 yaşında define ile alakası yoktur. ağacı nişane olarak kullananlar grek dönemidir. dönem ve tarih olarak bakarsanız 1700 seneden daha eski hücreye sahip çınar ağaçlarında geçerlidir bunda sadece testler ile çözülebilir net cevap almak için.
Hocam fikrin ve dusuncelerine saygi duyarim bizimle paylastigin icinde tessekkur ederim... agaci kendim gördüğüm ve bu konulara olan merakimdan edinmis oldugum bilgilere dayanarak sunu soyleyebilirim o agacin 200 yaşında olma ihtimali benim olma ihtimalimden düşük..

Pasa34

Yeni Üye
Esselamualeykum
üç tanesi bir arada ve üçgen şeklinde ise en büyük olan ağacın hemen altında bir işaret olmalı veya çok yakınında bir mezar yeri aramanız da fayda var büyük ihtimalle üzerinde yerini belli edecek bir taş ve çöküntü yapmış bir alan görmeniz gerek kurbanım
We aleyna aleyküm selam hocam
Dedigin gibi en iri ve buyuk olan bati yonune bakan agacin sağ tarafini cekiyor cubuklar ile cihaz