Çınar agaci

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Hocam fikrin ve dusuncelerine saygi duyarim bizimle paylastigin icinde tessekkur ederim... agaci kendim gördüğüm ve bu konulara olan merakimdan edinmis oldugum bilgilere dayanarak sunu soyleyebilirim o agacin 200 yaşında olma ihtimali benim olma ihtimalimden düşük..
o sizin düşünceniz saygı duyarım ama bu ağacın yaşı en fazla 200 bakın çınar ağaçları suyu çok sever normal ağaçlar 7 sene köke giderken çınar ağacı önce gövdeye gider sonra köke gider 12 ile 20 yıl arasında bulunduğu bölgeye göre gelişimini tamamlar ve tohum vermeye başlar resimlerde göründüğü kadarı ile 3 lob ve 5 lob lu yapraklar var bu occidentalis yani batı çınarı modelidir ve en fazla 500 yıl yaşar buna göre siz hesaplayın

iyi günler

Pasa34

Yeni Üye
o sizin düşünceniz saygı duyarım ama bu ağacın yaşı en fazla 200 bakın çınar ağaçları suyu çok sever normal ağaçlar 7 sene köke giderken çınar ağacı önce gövdeye gider sonra köke gider 12 ile 20 yıl arasında bulunduğu bölgeye göre gelişimini tamamlar ve tohum vermeye başlar resimlerde göründüğü kadarı ile 3 lob ve 5 lob lu yapraklar var bu occidentalis yani batı çınarı modelidir ve en fazla 500 yıl yaşar buna göre siz hesaplayın

iyi günler
Ayni dedigim gibi hocam fikir alamak icin paylastik düşüncelerinizin basimizin üstünde yeri var o bolgeden arastirip ogrendigim ( koylulerden) kadariyla asirlik oldugu kanaatimi dogruyor.. resimlerden belli oluyor mu bilmem ama o agaclardam birinin govdesi fiat fiorino nun hacmii kadar cok rahat var...

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
Ayni dedigim gibi hocam fikir alamak icin paylastik düşüncelerinizin basimizin üstünde yeri var o bolgeden arastirip ogrendigim ( koylulerden) kadariyla asirlik oldugu kanaatimi dogruyor.. resimlerden belli oluyor mu bilmem ama o agaclardam birinin govdesi fiat fiorino nun hacmii kadar cok rahat var...
evet gövdeleri genelde büyük olur 35 yaşında 150 cm boyunda 100 kilo birisini düşünün birde 35 yaşında 185 cm boyunda 80 kilo birini düşünün kavak ağacı-cınar ağacı gibi dediğim gibi bir çınar ağıcının ömrü 500 senedir. en fazla bu sizi yanıltmasın ben boşa emek harcamanızı istemiyorum

AmoRe

Aktif Üye
Dostum sen Şirvan ustamın dediklerine yönel bak taşıda bulmuşsun ilk yapman gereken çubuğun verdiği boşluğu cihazla onaylamak.Sanırım bunu henüz yapmadın.Cihazla onaylamadan bir işlem yapman seni boşa çalıştırır sadece çünkü ağaç kökleri aşağıda budaklanırken boşluk yaratabilir.Çubuklarının özelliğini bilmiyorum kimi çubuklar altın gümüş gibi madenleride gösteriyor dolayısıyla sen çubuktan sadece boşluk mu alabiliyorsun?Umarım cihazın iyidir çünkü burda cihaz desteği şart bence

Pasa34

Yeni Üye
Dostum sen Şirvan ustamın dediklerine yönel bak taşıda bulmuşsun ilk yapman gereken çubuğun verdiği boşluğu cihazla onaylamak.Sanırım bunu henüz yapmadın.Cihazla onaylamadan bir işlem yapman seni boşa çalıştırır sadece çünkü ağaç kökleri aşağıda budaklanırken boşluk yaratabilir.Çubuklarının özelliğini bilmiyorum kimi çubuklar altın gümüş gibi madenleride gösteriyor dolayısıyla sen çubuktan sadece boşluk mu alabiliyorsun?Umarım cihazın iyidir çünkü burda cihaz desteği şart bence
Şirvan ustamin dediklerinin tamami mantikli benim elimdeki cubuklar bosluk degil degirli maddeleri çekiyor seninde soyledigin gibi...

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
We aleyna aleyküm selam hocam
Dedigin gibi en iri ve buyuk olan bati yonune bakan agacin sağ tarafini cekiyor cubuklar ile cihaz
Batı yönünde ağacın altı,,,50 satım kazrarsan üçgen taş veya renkli bir taş taş olur o işaret sana yönünü verir
Ama buna gerek yok sen boşluğu bulmuşun
Bu nasip işi kurbanım

Pasa34

Yeni Üye
Batı yönünde ağacın altı,,,50 satım kazrarsan üçgen taş veya renkli bir taş taş olur o işaret sana yönünü verir
Ama buna gerek yok sen boşluğu bulmuşun
Bu nasip işi kurbanım
Nasip hocam herseyin hayirlisi olsun diyelim..

Smokin

Moderatör
Moderatör
Aleyküm Selam
Ustalar hemen hemen herseyi belirtmiş. Benim merak ettigim bu ağaçların ortasında dere yatağı var mı? Yoksa orta kısımdan birileri çalışma mi yapmış. Resimlerde dere yatağı görünümü var

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ayrıca bu üç ağacın dibinde ufaktan da olsa müjdesi olabilir. (Birinde)
Bazen harita çıkaran da olmuştur. Tabi alınmamışsa

Pasa34

Yeni Üye
Aleyküm Selam
Ustalar hemen hemen herseyi belirtmiş. Benim merak ettigim bu ağaçların ortasında dere yatağı var mı? Yoksa orta kısımdan birileri çalışma mi yapmış. Resimlerde dere yatağı görünümü var
Hocam ilgin alakandan dolayi tessekur edrim dedigin gibi korumuş bir dere yataginin dibinde bu agaclar

Pasa34

Yeni Üye
Ayrıca bu üç ağacın dibinde ufaktan da olsa müjdesi olabilir. (Birinde)
Bazen harita çıkaran da olmuştur. Tabi alınmamışsa
Valla orada mujdesinin alindigini dusunuyorum gozlemledigim kadariyla hayrata cesme yapilmis 200 metre yakınında ona istinaden olabilir diye dusunuyorum..

Smokin

Moderatör
Moderatör
Benimde merak ettigim husus buydu . Hayratı yapan nasibini almış