Cinler hakkinda bilmediğimiz bilgiler.

hakan222

Member
Cinler; mezarlık, hamam, pis yerler, ahır ve çöplükler, ıssız yerler, duvar delikleri ve ağaç kovuklarını sever. Buralarda yaşarlar. Metruk evleri de tercih ederler. İnsan artıklarını yiyen cinlerin gıdaları besmelesiz yenen yemeklerdir. Ayrıca tezek ve kemikler de onların yiyecekleridir. Cinlerin insanlar gibi sosyal hayatları bulunur. Sahabe zamanından günümüze kadar yaşayan cinler vardır. 1000, 1500 sene ömürleri olabilir.

Evlenip, çoluk çocuk sahibi olurlar, ölürler. Ticari kaygıları bulunmaz. Artıklarla beslendikleri için çalışma gibi bir durumları yoktur. Onların da canını Azrail (AS) alır. Bizlerle birlikte cennet veya cehenneme gireceklerdir.

Peygamber Efendimiz (SAV) buyurdular ki; ” Bana Nusaybinli cinlerden bir grup geldi, iyi cinlerdi. Benden yiyecek istediler, bende Allah’a dua ettim. Rastladıkları kemik ve tezekler onların yiyecekleri olsun.” Yine Hz. Peygamber (SAV) buyuruyor ki; ” Tezek ve kemikle taharet almayın. Çünkü onlar cin kardeşlerinizin azığıdır.”

Üreyip çoğalabilen cinler; seminerleri, konferansları, düğünleri, şenlikleri ve toplantıları olan varlıklardır. Yeyip içmeleri, koku duyusuyla olur. Nefsani beslenirler. Paraları kuru soğan ve sarımsak kabuğudur. Bunların kesinlikle yakılmaması tavsiye edilir. Aksi halde cinlerin hışmına uğranabileceğine inanılır. Kafir cinler Yasin’i, ezanı ve tekbiri hiç sevmez. Duydukları anda titrerler. Namaz anını hiç sevmezler, secde anında çok azap çekerler, çırpınırlar. Kur’an okunan evleri hiç sevmezler. .özellikle güneş battıktan sonra şeytan, kafir ve cinler cirit atarlar.
Çocukların akşam ve yatsı namazlarından sonra dışarıya çıkmaması tavsiye edilir.
Kan ter içinde uyanan, yorgun ve bitkin kişilerin cinler aleminden birisi ile evli olabileceğine inanılır.
Bir Cin, bizim alemden bir erkek ile evliyse o erkeğin hayatı boyunca o dişi cinden kurtulması imkansızdır.
O kişiye her türlü kötülüğü yaparlar, dünyasını karartırlar.
Cinler video ile görüntülenebilir ve kaydedilebilir tezine rağmen bunu ispatlar bir yayın bulunmamaktadır.
Eğer Rahmani iseniz, karşıdaki insanın gözlerinin içine bakın. Cinli kişi bu bakıştan şiddetli rahatsız olur.
Kasıklar, ense, diz kapak altları ve sol kol altında saklanırlar. Sağda hayır amellerimizi yazan melek bulunur.
Cinler alemi hakkında bilgi edinmek isteyenlerin bu heveslerinden vazgeçmesi önerilir. Saygılar..

zafzaf

Yeni Üye
Yeyip içmeleri, koku duyusuyla olur.
Selamlar şimdiye kadar böyle bieşey duymadım, değerli bir bilgi.

zafzaf

Yeni Üye
Bir Cin, bizim alemden bir erkek ile evliyse o erkeğin hayatı boyunca o dişi cinden kurtulması imkansızdır.

Evli olduğu nasıl anlaşılır.
Bu kişinin eşi olsada yine ona bulaşılırmı.

oguzkagan

Bilgili Üye

Evli olduğu nasıl anlaşılır.
Bu kişinin eşi olsada yine ona bulaşılırmı.
Gerçekten bu sorunun cevabını çok merak ediyorum sn Nasip34 ve uçmuş hocalarım sizler ne dersiniz

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu arkadaş bu bilgiyi kopyala yapıştırmı yapmış .. kendi bilgi ve tecrübesinimi anlatmış ..bilemiyorum ...eğerki alıntıysa .. genelde bilgili dürüst kültürlü ..ama samimi insanlar alıntıdır diye yazarlar .... dahada ileriye gidip filanca kitab .. filan ..cild falan ..sayfa diyerek okumaya teşvik ve yönlendirme yaparlar .... kopyala yapıştır yaptığı şeyse eğer ... o kitabı okumak lazım ki sadece bu kısmı analiz edebileyim .... ben kendi görüşüdür deyip ... senin sorduğun soruyu cevaplıyayım ... oguzkagan kardeşim ...imkansız kelimesi çok abartılı olmuş ...hatta öyle 1 şey yok ...kurtulur .... çocuğu bile varsa ... yine kurtulur ... diğer konu evli olup olmadığı konusu .. kabaca söyliyeyim .. bu kişi evlenemez .... evlenmek istese işi olmaz 1 şekilde işi bozulur ... 1 kaç ince teferruatlar vardır ama bu kadarı bunu belli eder .....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
gizli ilimler ... 1..2...3...4 cild .. kenzul havvas .. havvasul havvas ...adını unuttuğum 1 çok kitabı bende okudum .. biliyorum ...ve hatta iyi anlıyayım belki anlamadığım yer vardır diye 1 kere daha okudum ve hatta 3 ccüyüde okudum ....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@şirvan ustam bu kitabı okumadım .. ben arkadaşın alıntı yaptığı konuyu biliyorum .. farklı kitablarda benzer farklı farklı geçer .... ama ayni şeyi anlatır .... bu zinhaaaarrr kurtulamaz kısmı varya ben o kısımı hiç 1 kitab ta duymadım ....

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sen okudunsa tavsiyede edersen temin eder okurum @şirvan ustam .. ben yukarıda yazdığım kitabları kimseye tavsiye etmiyorum ... insanı şirke düşürecek ehlisünnetten koparacak şeyler olduğu için tavsiye etmiyorum ...ben sadece 1 tane tamamiyle arabca olan 1 kitab vardı .. arabcam olmadığı için başka 1 abimiz vardı ona verdim .... o neyaptı bilmiyorum ....

oguzkagan

Bilgili Üye
uçmuş hocam sağolasın varolasın sanada sevenlerinin,sevdiklerinin ömrüne bereket olsun inşallah.