cok ilginc bir yer

houshous

Yeni Üye

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bana göre iki el işareti Elin yapılım tarihi 957 yıllarıdır. O yıllarda Anadolu Grek kültürü hakimdi Eski yunanlara ait bir işarettir. El yemin içme işaretidir. Gömü yapanlar topluca yemin ettiklerini ifade etmiştir el işaretinin altında kapak var demektir.o zaman bu kayanın altında ve ya etrafında bir kapak taş araman gerekir
ama bana biraz sonradan yapılmış gibi geldi kurbanım

Bafra55

Bilgili Üye
Yerin güzel ve biraz zor ve birazda tehlikeli

varsabuluruz

Yeni Üye
El üzerinde , parmaklarda bi farklılık vs. Yön gösterir el işaretin de . Tabi ustalarımız daha iyi bilir , gömü anlamı taşır , mezar nadirdir. Hemen altında olacağını sanmam , benim fikrim işaret parmağı yönünde 50-60 mt belki daha da az taş , Kaya aramaya bak derim . Kendi fikrim ustalar . Herkese saygılar.

Pirana

Bilgili Üye
Guzel bir yer bolge neresi ustat

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
yedi kişi tarafından yemin edilmiş üç ayrı yer ana kayayı iyi incele fakat kolay ve basit bir yer değil. selametle.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bana öyle geliyorki hediye gitmiş mal duruyor. Önceden gelenlerin gücü sadece hediye ye yetmiş. Sende ilim sahibi biriyle gitmende fayda vardır.

houshous

Yeni Üye
Tesekurler ustalar..cihazla bakildi malin yeri belli,giriste belli fakat ayak isareti biraa kafami karistiriyor,tuzakli opabilir...yer trakya

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Tesekurler ustalar..cihazla bakildi malin yeri belli,giriste belli fakat ayak isareti biraa kafami karistiriyor,tuzakli opabilir...yer trakya
O derinlikte hangi cihaz mali gosteriyor kardasim..?

Bildiklerumuzden bir cihaz yok henuz.

Bilmedigumiz bir cihazsa, mahsuru yoksa ogrenmek isterim.

Resinleme konusunu da okuyunuz, faydasi olur.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
houshous kardeşim bu resimdeki kare işaretli yerdekini kontrol et çarpı koyduğum ter içeriye doğru geniş ise oradan bir şeyler gitmiş ayak işareti dediğiniz yeri göremedim ayak şekline göre ölçüsü ve yön veriş şekline göre yürümek anlamındadır kolay gelsinEkli dosyayı görüntüle 179819

Şirvan

Operatör
Bu el işareti beni ikilemde birakti coban işine benzettim ben. Yerde bir o kadar ilginc geldi.