Corona Virüs Vakasi Nedir..?

Beneditte

Member
Hocamlar gerçekleri benden dinleyin samimi bi şekilde açıklıyorum.
Bu virus wuhan a bir muz şeysinin içinde gitti .Sonrasında avrupaya da muz seysinden gitti sonrasında ülkemize ithal muz seysinden geldi .
Ithal muz değil yerli çikita muz tüketelim.Yerli mali yurdun mali koronadan korunmalı.

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Arkadaslar, Bir Tanidigim bundan 6 - 7 Hafta önce bana Hastalagindan sikayet etti!
Ishal, Öksürük, nefes darligi, ve hazimsizlik! Öksürürken Balgam cikardigini ve sigara icemez hale geldigini anlatti!

ilk anlattiginda, o günler bunun bir Corona olabilecegini ben Sahsi olarak tahmin edemedim, zaman gectikce bunun O Hastaliga yakalandigini fark ettim ama birseyde söyleyemedim!

ALLAH Sükürler Olsun ve Arkadasim suan MASAALLAH TURP Gibi!
Coronayi Yendi, 2 Hafta Cekti ama bu illeti yendi! Arkadasim 60 Yasinda ve Günde 2 Paket Sigara iciyordu! Halen 2 Paket iciyor ya neyse:)))

Nasil yendigini filan burda anlatacak degilim, Konuyu onun icin yazmadim! Kimse Öküz altinda buzagi aramasin. Ben sadece siz Kardeslerime Motive Olsun diye yazdim!

Sifa ALLAH´DAN

Esasen Tüm TV´LERDE Nasil bu illeti yenebileceginizi anlatiyorlar!
Metabolizmayi Günlendirin diyorlar!

Kaynak ne kadar dogru ALLAH Bilir, Ben bu illete Care buldum Diyen kac kisiyi ülkemizde tutuklandigini duydum! Dogru yada Yalan ALLAH Bilir!

Kardeslerim, Müsade edin, su gercegi yazayim, Ülkemizde Durumun O Kadar Vahim oldugunu artik anlamamak Mümkün degil! Yurtdisinda Bu Virusa yakalanan asla Karintana altina alinmiyor ama Ülkemizde hemen Isole ediliyorsun!!! Burdan kendine bir Pay cikar!

Sayin Erdogan Büyük Önlemler almakta ama insanlarimiz gercekten bu illeti cok Hafife aliyorlar.
Cahilce ve Hunharca birde Sosyal Medyada Dalga Gecmekteler! CEHALETiN 5-i 5 Para.
Caresiz DEVLETiMiZ Bu insanlari Karantinaya almakda ve bencede dogru bir Adim....

Karaboğa

Member
Mal bulanindir ustama katiliyorum. Benim gozumde nasil israilin urettigi domates tohumlari bir hasat veriyor ve verdigi hasattan tohum olmuyor buda buna benzer bisey , ama bundan bir seleksiyon var mesela 100 kisiye bulasiyor bu yuz kisiden birinde saglam kaliyor oda diger yuz kisiye bulasiyor. Farzi misal dollenme gibi

KULT

Aktif Üye
Bu virüsü kesin kadınlar icat etti. Baksanıza, barlar,pavyonlar,kahveler kapalı. Maçlar iptal edildi. Üstelik evde karının yanında oturmak zorundasın ???

Metalicvoice

Operatör
Değerli kardeşlerim;

Virüs Çinde İlk çıktığında bir rüya gördüğünü bir hocaya anlatan
bir vatandaşın ses kaydını dinledim.

Ses kaydını buraya atamıyorum. Yakında bir şekilde duyarsınız...
Özetle yazayım inşallah.

Virüs Çinde İlk çıktığında bir rüya gördüğünü bir hocaya anlatan
bir vatandaş; rüyasında peygamber efendimiz sav gördüğünü, bu salgın hastalığın
ileride Türkiyede de görüleceğini, efendimizin kendisinin de bizzat Türkiyede olduğunu söylediğini, bu hastalık için şifa olacak şeyi rüyada bizzat yaparak bu vatandaşa üç tahta kaşık olarak içirdiğini, nasıl yapıldığını gösterdiğini, kendisinin de bunu evi için yapmasını ve tüm müslümanlara duyurmasını söylediğini, Allah cc inanan, benim yolumda olan kimseye bunun zarar vermeyeceğini ama bu karışımı kullanmalarını söylediğini, Bu rüyayı gören kişinin bunu söylemek istemediğini ertesi gün tekrar gördüğünü, efendimizin ona bunu yap bu haktır dediğini dinledim.

İlacı şu şekilde tarif etmiş:
iyi bir balı kavanoza koy, ayvanın kabuğunu soy kabukları dışarı at, ayvayı ikiye böl önce çekirdeklerini kavanoza at, sonra soyulmuş ayvayı küp küp keserek kavanoza at, ayva balı eminceye kadar bir müddet bekle, sonra kaynatılmış sütü bir miktar beklettikten sonra karışımın kıvamı koyu olacak şekilde kavanozda karıştır, bir müddet daha bekle. sabah- akşam üç kaşık (tahta) iç. şifadır. buyurmuş.

Doğrusu ses kaydında hiçbir çelişki hissetmedim, bana inandırıcı geldi, karşısındaki hocanın ayet ve hadislerle bunu desteklemesini de doğru buldum.

Doğru veya değil, hepimiz süt, ayva, bal tüketiyoruz sonuçta. Ben deneyeceğim inşaallah. Sağlıcakla kalın...

Hoplit

Bilgili Üye
yok bence bu virüs Allahtan geldi. belkide tarihin en bolluk dönemini yaşıyoruz dünyada yok yok denecek kadar herşey var amma biz insanoğlu tutturduk bi özgürlük sanki aç ölüyoz sokağa çıkana kurşun atıyolar gibi özgürlük istiyom özgürlük istiyom al sana özgürlük.

Turko

Uzman
65 yaş üstü yasak geldi sıkıntı. Adam 2 günde bir rakı içiyor. Polise ne diyecek şimdi 1 ekmek küçük kalıp beyaz peynir ufak rakı al derse polis alacak mı almayacak mı ? Bir gariplik var bu işte. Polis amirine sorsa amirim alayım mı diye yok dese dert al dese dert . Bence en iyisi buz da alsın küp buzlardan ihtiyarı uğraştırmasın.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Adamlar 5G yi tanıtacaktı, bi dur bakalım dediler.
Savaşlar artık topla tüfekle olmuyor.
Çin/Amerika savaşı bu.

Karacasan

Aktif Üye
Bu hafta herkes kritik diyor demekki bi patlama olacak. Sokağa çıkma yasağı yakındır.