Çözüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yanus33

Member
Yanus33 burası mutlaka sit alanıdır dikkat et aslan figürü olan kaya muhtemelen lahit kapağı olabilir
Yer sit alanı değil abi zaten Aslanı biz biraz yerinden oynatık altında boşluk var mezar şeklinde hemen aslanın arkasında da su kanalı gibi birsey var

azzem

Bilgili Üye
videoyu yeni izledi aslanın altı mezarmış aslan da kapağı içi boş olduğuna göre soyguna uğramıştır diğer işaretleri detaylı resim çekersen mutlaka sonuca ulaşırsın

Flux

Yeni Üye
Burdaki görsel icin tesekkur yanus33 , aslanin kendisinin mezar oldugunuda gormus olduk ki video nun aslana cikan son merdivende kendini belli ediside asikar , bu gibi benzer yapilarda ana mezari cokta uzakta aranmamasini ogrenmis oldum sahsim adina tesekkur ederim , bu arada bu yapinin orda olusu ve icinde yatan zaatin onemi buyuk olmali bu sebebeten zaten sit alani devlet tarafindan henuz kesfi yapilmamis olsa bile , mezarin ardindaki havuz o yapinin buyuk ve isciliginin agir olusu orayi onemli kiliyor kaldiki daha mihraplar var ustalar daha iyi bilir umarim muhafak olacagin seyi rabbim nasip eder.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Lahit boşaltılmış. siz mihrabın olduğu kayaya yoğunlaşın, o mezarlar açılmadı ise uzak yakın her yönden fotograflayın.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mezardan odaya giris olabilir kardesim. Cubuk kulanabiliyorsaniz aslanin arkasina dogru bosluk bakabiirmisiniz. Ayrica mihrabin oldugu alani cevresiyle beraber resimleyebilirmisiniz uzum sikma yerininde icini sormustum ve birkac sey daha yazmistim cevap vermediniz kardesim.selametle kal

ragıp

Uzman
@Yanus33
ustam, kral yerinde yok

mihrapların bulunduğu kayaları,
kaya ile toprak ile buluştuğu yerleri videoya almalısın

biraz da genel bilgi
ustam, kral ölse bile halkını koruduğuna, kolladığına inanıldığı için
yaşam alanını görecek şekilde defnedilirmiş
mihraplar, sizi, kralın yakın aile eşrafına ait mezarlara götürecek
daha aşağıda halka ait mezarları bulursun
az daha aşağıya inerseniz, yaşam alanı ile karşılaşırsınız
daha aşağıda ise muhakkak dere (su kaynağı) vardır.

öncelik mihraplar, sonra
yaşam alanında ve yaşam alanına yakın ibadethaneyi aramalısınız

selametle

Yörük ali

Aktif Üye
aslan o kadar bariz duruyorken ben hiç bakmazdım bile mümkün değil birilerinin onu bulmaması imkansız gibi bir şey

Yanus33

Member
Burdaki görsel icin tesekkur yanus33 , aslanin kendisinin mezar oldugunuda gormus olduk ki video nun aslana cikan son merdivende kendini belli ediside asikar , bu gibi benzer yapilarda ana mezari cokta uzakta aranmamasini ogrenmis oldum sahsim adina tesekkur ederim , bu arada bu yapinin orda olusu ve icinde yatan zaatin onemi buyuk olmali bu sebebeten zaten sit alani devlet tarafindan henuz kesfi yapilmamis olsa bile , mezarin ardindaki havuz o yapinin buyuk ve isciliginin agir olusu orayi onemli kiliyor kaldiki daha mihraplar var ustalar daha iyi bilir umarim muhafak olacagin seyi rabbim nasip eder.
İnşaallah bakalım teşekkür ederim

Yanus33

Member
Mezardan odaya giris olabilir kardesim. Cubuk kulanabiliyorsaniz aslanin arkasina dogru bosluk bakabiirmisiniz. Ayrica mihrabin oldugu alani cevresiyle beraber resimleyebilirmisiniz uzum sikma yerininde icini sormustum ve birkac sey daha yazmistim cevap vermediniz kardesim.selametle kal
Bi gittiğimde hepsini fotoğraflyip sizlerle paylaşırım en kisa zamanda inşaallah hocam

Yanus33

Member
@Yanus33
ustam, kral yerinde yok

mihrapların bulunduğu kayaları,
kaya ile toprak ile buluştuğu yerleri videoya almalısın

biraz da genel bilgi
ustam, kral ölse bile halkını koruduğuna, kolladığına inanıldığı için
yaşam alanını görecek şekilde defnedilirmiş
mihraplar, sizi, kralın yakın aile eşrafına ait mezarlara götürecek
daha aşağıda halka ait mezarları bulursun
az daha aşağıya inerseniz, yaşam alanı ile karşılaşırsınız
daha aşağıda ise muhakkak dere (su kaynağı) vardır.

öncelik mihraplar, sonra
yaşam alanında ve yaşam alanına yakın ibadethaneyi aramalısınız

selametle
Hocam zaten aslanın baktığı yönde yaşam alanı var ve mihrapta aslanın baktığı yönde bir kaç kilometre ilerisinde kilise ve kale var

ragıp

Uzman
Hocam zaten aslanın baktığı yönde yaşam alanı var ve mihrapta aslanın baktığı yönde bir kaç kilometre ilerisinde kilise ve kale var
kral gitmiş ise papaz var :20:

hadi doğru kilisenin olduğu alana git:20:
bol bol fotoğraf çek
derenin karşısına geç. kiliseye doğru dere kenarında gezin.
kilise etrafında kapanmış olan kuyuyu araştır. ağzı çöküktür
kilisenin ortasına dikil çekebildin kadar sağı solu 200 m çek

selametle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...