Çubuğa el kundağı yapımı...

jeolog

Co Admin
Co Admin
adil_e rulman satan yerlerden sorabilir ya da alabilirsin. Ortasındaki deliğin çapı 5mm. Alırken yanında çubuğun olursa deneyerek alırsın. Bu arada çubuklar pirinç çubuk...

jeolog

Co Admin
Co Admin
Hocam çubukların çalışması için elden enerji alması gerekiyor. Plastik vücuttaki elektriği iletmez. Bu problemi nasıl aştınız.
mitology İlk başta bende aynı şeyi düşündüm, çubuk vücuttan enerji almalı diye fakat kullanmaya başlayıp denemelerimi yaptığımda gayet başarılı sonuçlar aldım. Kan grubum 0(-) ve kan grubu mevzusunu da ekarte etmiş oldum çünkü arkadaşarım da (farklı kan grubundaki) denemelerinde başarılı sonuçlar aldılar. Bu çubukların kullanımında şunu farkettim, size komik gelebilir ama aramamı aradığım şeyi sorarak yaptım. Bu da tesadüfen oldu, ilk gün düzeneği kurdum, sonra işim çıktı ofisten ayrıldım. Döndüğümde evimin anahtarlarını nereye koyduğumu hatırlayamadım aradım bulamadım, sonrasında dur ya şu çubuklarla bir deneme yapayım dedim. Evimin anahtarları nerede diye diye inanın çubuklar yardımıyla buldum.... (Ofisin dağınıklığını görseniz birşey bulmanın ne zor olduğunu anlardınız :) ).
Daha sonra arazide bildiğim yerlerde hem soruyla hem klasik yöntemle denedim, gayet iyi cevap verdiler. Deneyin, görün. Size maliyeti çok olmaz.

jeolog

Co Admin
Co Admin
ustam kalemin içini nasıl söktünüz bilyenin adı nedir nereden temin ettiniz
Adana1234 Kalemin içinde boya çubuğu var zaten onu çıkartmak kolay, yazan uç kısmınıda penseyle çekin. Bomboş kalacak. Üst kapağının ortasında bir yuvarlak var onu demiri ısıtarak deldim. Şansıma rulman tam oturdu kalemin içine... hatta bu kalemin içinde bir iç çıkıntı var o da çubuğun rulmanla içine inmesini engelliyor. Kalemin 1 tanesinin yazma tarafındaki kapağına tuz doldurduğumda maden suyunun üzerine geldiğimde maden suyunu görmedi, içinde hiç bir madde kullanmadan denediğimde maden suyunun üzerine gelince X yapmıştı. Yani ben de internette L Çubuk ile ilgili okuduklarımla, duyup gördüklerimle bir harman yapıp denemelerde bulundum. Gayet başarılı sonuçlar aldım.
Ben çubuk konusunda profesyonel birisi değilim, bu konuda sitemizde duayen olan ustalarımız var, ben işin mühendislik ve Türk kafası dediğimiz pratik yöntem kısmıyla ustalarımızın anlatımlarını harmanladım ve çok sade bir araç ortaya çıkarttım. Açıkçası sizlerin de tecrübe ettiklerini burada paylaşması sonuçların ne derece etkin olduğuna bakmamızda yardımcı olacaktır.

mitology

Member
mitology İlk başta bende aynı şeyi düşündüm, çubuk vücuttan enerji almalı diye fakat kullanmaya başlayıp denemelerimi yaptığımda gayet başarılı sonuçlar aldım. Kan grubum 0(-) ve kan grubu mevzusunu da ekarte etmiş oldum çünkü arkadaşarım da (farklı kan grubundaki) denemelerinde başarılı sonuçlar aldılar. Bu çubukların kullanımında şunu farkettim, size komik gelebilir ama aramamı aradığım şeyi sorarak yaptım. Bu da tesadüfen oldu, ilk gün düzeneği kurdum, sonra işim çıktı ofisten ayrıldım. Döndüğümde evimin anahtarlarını nereye koyduğumu hatırlayamadım aradım bulamadım, sonrasında dur ya şu çubuklarla bir deneme yapayım dedim. Evimin anahtarları nerede diye diye inanın çubuklar yardımıyla buldum.... (Ofisin dağınıklığını görseniz birşey bulmanın ne zor olduğunu anlardınız :) ).
Daha sonra arazide bildiğim yerlerde hem soruyla hem klasik yöntemle denedim, gayet iyi cevap verdiler. Deneyin, görün. Size maliyeti çok olmaz.
Teşekkürler hocam ben de deneyeceğim sizin yönteminizi.

Şef

Member
Jeolog usta işte olay bu yaa bende hep merak ettim şimdiye kadar soru sorarak cisim arayan varmı diye . Kendimizi bu şekilde eğitmemiz gerekiyor. Evde kendimiz kibrit kutusu içine bakır kurşun cam vs birşeyler koyarak bakır cam kurşun sırayla sorarak veya saklayarak bulabiliriz.mesela Ali Seydi Gültekin in videoları nı seyreden varsa seminer video karını gerçekten olay son nokta. Yok çubuğunun içine şunu koyan bunu koyan hepsi boş.aradığın herhangi bir şeyi düşünerek zaten onun dalga boyu yani frekansı nı vermiş oluruz.bütün enerjimizi aradığımız nesneye verdiğimizde hedefe ulaşabiliriz.arazide veya herhangi bir yerde çubuğu tuttuğumuzda çubuk kafası na uygun frekans bulup kitlenmiyormu.doğada onca frekans varken neye nasıl gittiğini nereden biliriz.onun için bütün iş kendimizde bitiyor.

Definemi

Engellendi
@mitology İlk başta bende aynı şeyi düşündüm, çubuk vücuttan enerji almalı diye fakat kullanmaya başlayıp denemelerimi yaptığımda gayet başarılı sonuçlar aldım. Kan grubum 0(-) ve kan grubu mevzusunu da ekarte etmiş oldum çünkü arkadaşarım da (farklı kan grubundaki) denemelerinde başarılı sonuçlar aldılar. Bu çubukların kullanımında şunu farkettim, size komik gelebilir ama aramamı aradığım şeyi sorarak yaptım. Bu da tesadüfen oldu, ilk gün düzeneği kurdum, sonra işim çıktı ofisten ayrıldım. Döndüğümde evimin anahtarlarını nereye koyduğumu hatırlayamadım aradım bulamadım, sonrasında dur ya şu çubuklarla bir deneme yapayım dedim. Evimin anahtarları nerede diye diye inanın çubuklar yardımıyla buldum.... (Ofisin dağınıklığını görseniz birşey bulmanın ne zor olduğunu anlardınız :) ).
Ustam bende soru cevap yaptim ama 20-25 denemden sonra cubuklar köreldi

kerti17

Aktif Üye
Kundak olarak bende bildiğiniz kahveci kalemlerini aldım iki tane sarı renkli olanlar var ya iddaa,sayısal loto bayilerinde kullanılan kalemler onun içini çıkardım alt ucunu kestim çubuklar içinde gayet rahat hareket ediyor ve çok da başarılı şu an için.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Benim çubuklar google gibi ne sorsam anında cevap vermeye çalışıyor :)

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
jeolog Hocam öncelikle sizi kutlarım.Kundak konusunda oldukça pratik bir sistem yapmışsınız.Alt kapağın hazne olarak kullanılması da ayrıca güzel olmuş.
Benim sormak istediğim,pirinç çubuğunuzun kısa ve uzun kısımları kaçar santim? Ve çapı kaç mm?

Bende de pirinç çubuk var.çapı 3 mm. sizde ki biraz daha kalın galiba.Çubuklarda incelik,kalınlık,uzunluk,kısalık farkediyor mu?

Son düzenleme: