Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

PARDUS-66

Yeni Üye
Sitedeki bütün Gardaşlarımın Ramazan Bayramını kutlar Sevdiklerinizle Hayırlısıyla daha nice bayramlara ulaşmanızı Rabbim den dilerim Selam ve Dua ile

deli firat

DOĞACI
Kardaslarim,
İs yogunlugundan konu ilerlemedi.
İnsallah Bayram sonu bosluk bulma ve genel degerlendirme ile bu konuyu sonlandiracagiz.
Sonradan gelecek sorulara cevap verme gorevimiz devam edecek. Soru cevap gideriz insallah.
Cansın kıymetli ustam görmedigim halde saygı duydugum sevdigim bir dostumsun Allah razı olsun emegine yüregine saglık

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
s.a kurbanım bir sorum daha olacak boşluk tespitinde önce Aleminyum çubuk mu tutalım gümüş çubuk mu öncelik hangisi olsun ikiside teyit aynı tepkiyi vermesi içinmi sadece ikisini kullanalım

ALEYKUM SELAM KARDASİM.
BOSLUGU GUMUS CUBUK SİSTEMİ İLE BULUP SONRASİNDA ALEMİNYUM CUBUK İLE İSTERSENUZ TEYİT EDEBİLİRSİNİZ. İYİ OLUR.
ALEMİNYUM STABİL BİR CUBUKTUR BOSLİKTA.

birde neodim mıknatısları birbirine tutan değilde yiten tarafları bantlanacak ben öyle anladım

MİKNATİSLAR BİRBİRİNİ CEKECEK. AMMA BİRBİRİNE DEGMEYECEK, BU NEDENLE ARALARİNA KURDAN VB.SEYLER KOYMAK LAZİM, YALİTKAN OLACAK BU ARAYA KONAN MALZEME.

bende pipet kullansammı veya da çıplak el teması dahamı iyi

USTAYSAN CİPLAK ELLE, ACEMİYSEN KUNDAKLA KULLANİNİZ.

sana zahmet açıklarsan memnun olurum Rabbim yar ve yardımcı olsun selam ve dua ile kurbanım.

ALLAH CC RAZİ OLSUN.

Esteban74

Editör
BulursamKader25 ustam, konuyu sonlandırdım. Ama sınıfta kaldım galiba.
Ben kabzasız gümüş çubuk kullanıyorum.
Gümüş çubuğun sağ eldekine neodyum mıknatıs takmak sadece metal tespiti için mi yapılıyor. Boşluk tespitinde neodyum mıknatıslar 2 kutu içine yapıştırılıp kollara takılarak mı yapılır. Veya sağ eldekinde herzaman mıknatıslar olacak mı?
Metal cd diye belirttiğiniz , bildiğimiz müzik veya film cd lerimi? Ve tespite başlamadan önce arazide bu cd ve tahta üzerine koyduğumuz mıknatısları sürekli kullanacakmıyız. Yada sinyal aldığımız yer için doğruluğunu teyit etmek için mi kullanacağız.
Saygılarımla ve Selametle Ustam

BulursamKader25

ustam, konuyu sonlandırdım. Ama sınıfta kaldım galiba.
Ben kabzasız gümüş çubuk kullanıyorum.
Gümüş çubuğun sağ eldekine neodyum mıknatıs takmak sadece metal tespiti için mi yapılıyor. Boşluk tespitinde neodyum mıknatıslar 2 kutu içine yapıştırılıp kollara takılarak mı yapılır.

NEODMİNYUM MİKNATİS,
HEM METAL TESPİTİ
HEMDE BOSLUKDA KULLANİLACAK.
YANİ SAGDAKİ CUBUGUMUZUN UZERİNDE HEP DURACAK.
KOLLARA TAKMA İSİ BASKA BİR USTANİN USULUDUR. BİZİM USULDE BU YOKTUR.

Veya sağ eldekinde herzaman mıknatıslar olacak mı?

EVET HER ZAMAN OLACAK.

Metal cd diye belirttiğiniz , bildiğimiz müzik veya film cd lerimi?

HAYİR..
HARDDİSKİN İCİNDEKİ CD. OLACAK.
RESİMLERİNİ YAYİNLADİM KONU BASİNDA.

Ve tespite başlamadan önce arazide bu cd ve tahta üzerine koyduğumuz mıknatısları sürekli kullanacakmıyız.

EVET KULLANACAGİZ KURBANİM.
BU BİR SİSTEM. EKSİK OLMAZ.
SİSTEMİ KURUP ETRAFİNDA DONECEGİZ.
YON VERİRSE O TARAFA GİDİP TESPİTİMİZİ YAPACAGİZ.
YON VERMEZSE 25-30 METRE İLERİ GİDİP TEKRAR AYNİ SEKİLDE DEVAM EDECEZ.
VEYA
BİR YERDE MİHRAP VAR VEYA SUNAK VAR.
HEMEN YANİNA SİSTEMİ KURUP METAL TESPİTİNE GECEGİZ.
BU SEKULDE AŞAGİDAKİ ODANİN YERİDE BULUNMUS OLACAK.

Yada sinyal aldığımız yer için doğruluğunu teyit etmek için mi kullanacağız.

GUMUS CUBUKLA YAPİLAN TESPİTİN DOGRULUGUNU TEST EDECEK BASKA BİR USULUMUZ YOK. LAKİN YAPACAGİMİZ İSLEMLER VAR. MİNERAL ELEME USULLERİNİ DENEYECEGİZ. ZİRA GUMUS CUBUK %90 BASARİLİ KABUL EDELİM.

Saygılarımla ve Selametle Ustam

SU GUMUS CUBUKLA TESPOT İSLEMLERİNİ BİTİRDE BİR SONRAKİ ASAMAYA GECELİM SENİNLE İNSALLAH KARDASİM.

ALLAHA CC EMANET OLUNUZ.

Esteban74

Editör
Allah razı olsun sayın ustam BulursamKader25. Şimdi daha net anladım . Şimdi gidip şu odaya bir bakayım.
Haberdar ederim ustam.
Teşekkür ederim.

Esteban74

Editör
BulursamKader25 Ustam, bir hata yapmamak için anlamadığım bir noktayı sormak istiyorum ; affınızla.
Benim neodyum mıknatıslarım var. Bu mıknatısları kullanabilirmiyim? Yada illa cd room un içindeki mıknatıslar mı kullanılacak? Yere koyduğumuz Cd room un içinde mıknatıs olacakmı?
Aynı şekilde yine tahtanın üstüne koyacağımız mıknatıslarda kendi mıknatıslarımdan olur mu?
Birde farklı bir konu ustam; elimde gümüş çubuklar var ve üzerinde hiçbir aparat yok. mesela kuzey güney yürüyorum , solumdan ( doğudan ) sinyal aldım , çubuklar doğuyu gösterdi. Ben doğuya yani hedefe dönünce ; uzaktan hedefin bana olan mesafesini , boşluğun genişliğini, içinde ne olduğunu , boşluğun uzantısı olup olmadığını çubuklardan görebiliyorum . Bu olabilirmi? Yada akıl oyunlarımı sizce?
Çok uzun oldu hocam...
Saygılarımla ve Selametle

BulursamKader25

@BulursamKader25 Ustam, bir hata yapmamak için anlamadığım bir noktayı sormak istiyorum ; affınızla.
Benim neodyum mıknatıslarım var. Bu mıknatısları kullanabilirmiyim? Yada illa cd room un içindeki mıknatıslar mı kullanılacak? Yere koyduğumuz Cd room un içinde mıknatıs olacakmı?

Elinizdeki neodminyumları kullanabilirsiniz.
Yerdeki miknatıslar için de elinizdekileri kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde yine tahtanın üstüne koyacağımız mıknatıslarda kendi mıknatıslarımdan olur mu?

Olur.

Birde farklı bir konu ustam; elimde gümüş çubuklar var ve üzerinde hiçbir aparat yok. mesela kuzey güney yürüyorum , solumdan ( doğudan ) sinyal aldım , çubuklar doğuyu gösterdi. Ben doğuya yani hedefe dönünce ; uzaktan hedefin bana olan mesafesini , boşluğun genişliğini, içinde ne olduğunu , boşluğun uzantısı olup olmadığını çubuklardan görebiliyorum . Bu olabilirmi? Yada akıl oyunlarımı sizce?

Normalde dediğin gibi olmaz. Lakin sen bunların hepsini geriden tespit ettin, gittin hedefe ulaştın ve hepside doğru çıktı diyelim:
Bu durumun Cenabı Allahın cc sana bir lütfu olduğunu bil ve şükret. Bu dediğin şey "akıl oyunu" olamaz, bu başka birşeydir.
Lakin şuna dikkat etmelisin: Her seferinde önceden bilebildiğin şeylerin tamamı tamamen doğru çıkacak. Bazan tutup bazan tutmuyorsa; sendeki tahmin mekanizmasının farklı çalışması diye açıklamak daha uygun olur.

Çok uzun oldu hocam...
Saygılarımla ve Selametle

anatolian

Yeni Üye
@BulursamKader25 Ustam, eline emeğine ve yüreğine sağlık. Başkaları için anlamı nedir bilmem ama benim için yani daha bu serüvene yeni başlamış sıfır kilometre birisi için eşi bulunmaz paha biçilemez bilgilerini buraya üşenmeden aktarman çok büyük bir fedakarlık, Allah senden gani gani razı olsun. Henüz elimde bir çubuk yok ama sizin yazdıklarınızın tamamını okuyunca acilen Gümüş ve Alüminyum çubukla başlamanın ve bu eğimden geçmeden ve sizin tavsiye ettiğiniz antremanları yapmadan doğaya çıkmanın sadece turistik bir geziden başka bir şey olmadığını anladım. Konu ile ilgili açıklama ve öğütlerinizi dört gözle ve merakla bekliyorum. Allah'a emanet olun.

BulursamKader25

@BulursamKader25 Ustam, eline emeğine ve yüreğine sağlık. Başkaları için anlamı nedir bilmem ama benim için yani daha bu serüvene yeni başlamış sıfır kilometre birisi için eşi bulunmaz paha biçilemez bilgilerini buraya üşenmeden aktarman çok büyük bir fedakarlık, Allah senden gani gani razı olsun. Henüz elimde bir çubuk yok ama sizin yazdıklarınızın tamamını okuyunca acilen Gümüş ve Alüminyum çubukla başlamanın ve bu eğimden geçmeden ve sizin tavsiye ettiğiniz antremanları yapmadan doğaya çıkmanın sadece turistik bir geziden başka bir şey olmadığını anladım. Konu ile ilgili açıklama ve öğütlerinizi dört gözle ve merakla bekliyorum. Allah'a emanet olun.
İltifatina tesekkur ederim kardasim.
İlk once cubuk sende calisiyor mu bunu tespit et. Tespitin nasil olacagi katagori basindaki uzun yazimizda var. Oraya bakarsin.

Kirsehirde 8 sene kaldim. Petlas da calistim.
Her sene en az 1 kere geliyorum cenaze, dugun vesilesi ile. Oradaki dostlarimla hala irtibatim devam ediyor elhamdulillah.
Sen biraz ilerle, bir geldigimde sana 1-2 saat bir egitim veririm insallah. Ekmeginizi yedik suyunuzu ictik. Kendi guzel, insani guzel Kirsehir.