Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

kaptan_01

Yeni Üye
ilgiyle konuyu takip ediyorum bende işlerin yoğunluğundan deneme yapamıyorum işler hafifleyince ilk iş bu eğitimi yapmak olacak emeğinize sağlık.

YaralıYüz

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam;

"bu zamana kadar ele metal almadan metal-degerli tespiti yapan ustalarin sayisi bir elin parmagini gecmez. Siz bircok ustanin 5-10 yilda geldigi noktadan baslamis oldunuz. Burada mutevazi olmayayim, bu size ogrettigim sistem benim basari hanemdir."

İlgili yazınızda bir elin parmağını geçmeyen ustaların seviyesine gelebilmiş isek ne mutlu bize,gurur verici ve bu senin sayendedir.Bir meslek,bir tecrübe "USTA" olmadan,yönlendirmeden göstermeden,bildiklerin sadece gördüğün kadar yada yaptığın kadardır.Daha düne kadar elimde bakır çubuklar vardı arazide deli taylar gibi dönüp duruyordum.Neyin ne olduğunu bilmiyordum 2 yerde işlem yaptım minerale takıldım.Bu siteye üye olduğum ilk günden beri en büyük destekçim oldun Allah razı olsun.Bu günlere gelebilmiş isem senin sayende.Kitap yazar,Muhteviyatı bizde saklı arkadaş diyip çubuk yapar satabilirdin,çünkü verdiğin bütün bilgiler o kadar kıymetli ki ustam hakkın ne desek ödenmez.Biz senden razıyız,Allah da senden razı olsun.Gün gelir hep birlikte yüzümüz güler inşallah.

Temkih

Yeni Üye
Yeriniz ile ilgili fotoğraflama yaparak ilgili bölüme konu açarsanız değerli ustalarımız yardımcı olurlar.Çubuk konularını okuyarak kendiniz çubuk yapabilir ve geliştirebilirsiniz.Sitelerde satılan çubukları almanızı kesinlikle tavsiye etmem.
YaralıYüz ustam eğitim ve gayretlerinizi dikkatle takip ediyorum!!!!Allah muvaffak etsin.Çubukları kundaklı mı kullanıyorsunuz??? Hayırlı Ramazanlar

YaralıYüz

Aktif Üye
YaralıYüz ustam eğitim ve gayretlerinizi dikkatle takip ediyorum!!!!Allah muvaffak etsin.Çubukları kundaklı mı kullanıyorsunuz??? Hayırlı Ramazanlar
Eyvallah kardeşim amin,hayırlı ramazanlar,evet kundaklı lakin plastik boru yada tükenmez kalem içini alıp dış kısmını kullanıyorum.yani çubuk saf olmalı ustalarım bahsettiği gibi.

YaralıYüz

Aktif Üye
Merhaba,Hayırlı Ramazanlar BulursamKader25 ustam,

1-Arazi test'i(Yer ipek yolu üzeri bizans dönemine ait 2 gözlü köprü)

Söylenti ve diğer definecilerin rivayetine göre eşkiya gömüsü olduğu söylendi.

Köprünün sağını solunu talan etmişler,küp parçaları bulundu,bir kaç parçada çini süsleri tarzında desenler var.

Düzlük bir alana sistemi kurdum,

a-Gümüş çubuk ile test:

Gümüş çubuk ile elimde numune olmadan,sistemin etrafında saat yönünün tersi istikametinde dönmeye başladım.Tek bir yere sinyal verdi.

b-Alimünyum çubuk ile test:

Alüminyum çubuk ile elimde numune olmadan,sistemin etrafında saat yönünün tersi istikametinde dönmeye başladım.Tek bir yere sinyal verdi.

Gümüş çubuk ile mineral testine geçtim.Elime bakır,prinç,madeni para,altın,gümüş,vs numuneleri ile tek tek denedim.

Sonuç:Her metalin işaretini verdi yani mineral olduğu anlaşıldı.

Alüminyum çubuk ile uçlarına kurşun sürttüm ve elimde çelik yüzük ile sinyal alınan yere yürüdüm sonuç:sinyal alınamadı.

....................................................................................................................................................................

2-Test alanı çalışması:

a)Mesafe çalışması:

Sistemin kurulu olduğu yerden tam 80 metre uzaklığa 1 adet 18 ayar yüzük ve 1 adet çeyrek altın(yani 2 altın) arkadaş 10 cm kadarlık bir derinliğe gömdü ve nereye gömdüğünü ben görmedim.

Mesafe denemesi Gümüş çubuk ile yapıldı ve elimde numune olmadan sistemin saat yönü tersinde dönmeye başladım tek bir yere sinyal aldım.Biraz bekledim 2 .turda'da aynı yöne sinyal aldım.Sinyal alınan yere yürümeye başladım ancak hafif rüzgar çıktı.Ona rağmen arkadaşın gömdüğü yere nokta atışı yaptım.Rüzgarın çıkması ile emin olmamakla birlikte mesafe olarak 80 metreden gömülen numune bulundu.

b) 8 çukur testi:

Gümüş çubuk ile test:

Arkadaş yardımı ile 8 çukura demir,gümüş,altın,pirinç,alüminyum,bakır,kurşun ve çelik numuneleri koyuldu ve üzeri kapatıldı.Dönüşleri yaptım her bir çukura sinyali aldım.sağ omzumu kuzeye verdiğim zaman çubuğun verdiği tepki ve şekli çok net oluyor.O şeklide çukurların her birine ne şekilde tepki verdi hangi işareti verdi tespit ettim.İlk olarak altın olan çukuru tespit ettim sonuç olumlu,2.olarak gümüş olan çukuru. ve sırasıyla diğerlerini.

c) 8 çukurdan 2 çukura numune testi

Yine arkadaş yardımı ile gümüş hariç elimdeki bütün numuneleri altın ile birlikte bir çukura koymasını,gümüşü de başka bir çukura koymasını söyledim.8 çukurunda üzeri kapatıldı.

Gümüş çubuk ile test:

Sistem etrafında dönmeye başladım 2 yere sinyal aldım.Emin olmak için 2.turu yaptım biraz bekledim.Daha sonra ilk sinyali aldığım çukurun 3 metre gerisine gelerek sağ omzu kuzeye verdim ve yürümeye başladım.İlk sinyal aldığım çukurda gümüş var dedim açtım boş çıktı.En iyisi biraz dinlemek diye düşündüm 20 dk kadar dinlendim.Daha sonra dönüşleri yaptım sinyal aldığım çukurun hemen yanındaki yani güneydeki çukurda gümüşü saptadım.Kaldı geriye diğer numunelerin ve altının bir arada olduğu çukur.Rüzgar sert esmeye başlayınca sonucun sağlıklı olmayacağını düşündüm ama yinede sinyal aldığım çukura yöneldim üzerine geldim ilk önce çarpı daha sonra sağ omzumu kuzeye verdim rüzgarı da arkama almış oldum üzerinde 5 saniye bekledim altın işareti verdi açtım baktım ki numuler doğru çukurda imiş.Çalışmalar hava şartlarının el verdiği sürece devam edecek ustam,bunları paylaşmak istedim.saygı ve selamlarımla.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
BulursamKader25
kardeşim güzel ve detaylı bir konu olmuş eline sağlık. Bende Normal cubuk pek calışmıyordu, çarkralarım kapalıydı :) biri yada yedisi birden :) sonrasında açmayı denedim oldu. Bununlada yetinmedim frekanlı bir alan tarama geliştirdik. Aslında daha önce pekte kullandığım halde inanmadıgım cubugun definede aslında en önemli araç cihaz olduğunu gördüm. Boş bir cubugun hareketlerini dilini anlamak gerçekten zor ve zaman istiyor bunu ben geliştirdigimiz cubukla anlama fırsatım oldu. aradığın şeyin özerine gelince cubukların hareketine gerek kalmıyor çünkü cubugun uçlarına bakmak yerine cubukları bırakmak zorunda kalıyorum, 4,5 voltun ürettiği frekans çıkışta zaten yükseliyor 12 volta çıkıyor bu pek etkilemiyor ama arananın üzerine gelindiğinde etkisi 4 kat artarak çarpıyor bırakmak zorunda kalıyorsun )))

demek istediğim normal bir boş cubuktada aslında durum benzer ama etki tepki az olduğundan bunu sezmek zaman istiyor!

Bilim ilim dışı diyenler çok cubuk işine ama ben bunu kanıtladım )))

Birde Kalp Gözü dediğin şeye bilimsel olarak değinmek isterim, bu gün bir Müslümanın gayet iyi bilmesi gereken şeyi malisef İmansızlar biliyor ve Müslümanların Kalp gözlerini köreltmek içinde ellerinden geleni yapıyorlar.

Kalp gözünün bilimde ismi Epifiz bezidir. Çam kozalagına benzer, insanın en önemli şeyidir, Müslümanın bilmediğini Masonlar Siyonistler imzalarında simgelerinde kullanıyor.

Eski insanlarda kuş yumurtası kadar olan bu şeyimiz bu gün malisef kücülmüştür akabinde aslen körelmiş Nohut hatta mercimek tanesi kadar kalmıştır.

Beynin hemen altında bulunur, çocuğun bıngıldak kemiği altındadır, cocuk yetiştikce bıngıldak kemiği sertlesir ve Melekler arasından yavaş yavaş çocuk ayrılır, anne baba ve topluma girer. Yani bir yandan dünyaya baktığı gözler açılırken , diğer yandan kalp gözü kapanır!

Hep deriz ya Akıl fikir = mantık aslında mantığı yoyurup ortaya çıkaran şeydir bu.

Bu gün tüm İslam Ülkelerinde tükettigimiz Siyonist gıdalarında temizlik gereçlerinde bir çok zarar veren şeyler yanında Flörür asitler vardırki bunun hedefi Müslümanın Epifiz bezinin daha körelmesidir.

Yani bizim sadece lafta bildiğimiz ama ilimde bilimde nedir bilmediğimiz Gönül Kalp gözümüzü adamlar bildimiz kola ile kücültüp körleştiriyor. Neyse yazacak çok şey varda konuyu başka yerlere götürmeyelim. Bizde çocuklar okulda süt tozu içerken , bir araştırın İsrailli çocuklar okulda ne içiyor.

Demek istediğim Kalp Gözü açık olan defineyi neylesin, elini attığı zaten altındır!

Bize sorarsan bu göz Ermişlikte açılır, Evliyalıkta açılır, körü körüne esir yaşayan bir milletiz. Ecdadın gecmisteki ilmini dahi anlama kapasitemiz yok. Hoş arşivi Hurdaya satılmış insanlarız. Ayrıca bu dediğimiz şey 4 ayrı hormon salgılarki biride Mutluluk hormonudur, bakarsan bizde hiç gülen insan dahi kalmadı.

Son düzenleme:

mohsen

Yeni Üye
Ustalarım bende çubuk çok yavaş çalışıyor dolayısıyla tepkilerini de çıkarmam zorlaşıyor. heleki arazide hafif rüzgar bile olsa ızdırap haline dönüşüyor. Hergün pratik de yapıyorum pil de bir iki kere kullandım fazla gelişme göremedim. Sedegor usta çakradan bahsetmişsin nasıl açılır diye nette bakıyım dedim ruhsal bedensel denge sıfır üzüntü keder endişe daha bir sürü şey okumadım. valla bu zamanda çakraların açık kalması baya zor. Bir gömü bulsak belki hepsi açılabilir Yada ustamın dediği gibi kalp gözümüz açılsa neyleriz altını.
BulursamKader25 usta çok güzel bilgiler sunmuşsunuz kitap gibi açıklayıcı tertemiz Allah razı olsun.Valla devamını dörtgözle bekliyoruz
saygılar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustalarım bende çubuk çok yavaş çalışıyor dolayısıyla tepkilerini de çıkarmam zorlaşıyor. heleki arazide hafif rüzgar bile olsa ızdırap haline dönüşüyor. Hergün pratik de yapıyorum pil de bir iki kere kullandım fazla gelişme göremedim. Sedegor usta çakradan bahsetmişsin nasıl açılır diye nette bakıyım dedim ruhsal bedensel denge sıfır üzüntü keder endişe daha bir sürü şey okumadım. valla bu zamanda çakraların açık kalması baya zor. Bir gömü bulsak belki hepsi açılabilir Yada ustamın dediği gibi kalp gözümüz açılsa neyleriz altını.
BulursamKader25 usta çok güzel bilgiler sunmuşsunuz kitap gibi açıklayıcı tertemiz Allah razı olsun.Valla devamını dörtgözle bekliyoruz
saygılar
Hangi cins cubuk kullaniyorsun kardasim?

Bosluk da cubuk sende hangi isareti veriyor..?
Hangi cubukla bosluk ariyorsun..??

mohsen

Yeni Üye
@BulursamKader25 usta gümüş çubuk da var (%40) bakır çubuk da. Her ikisindede aynı. Bende tepkisi çarpı, içe kapanıyor ama sıkıntım tepkisi hızlı değil ve dolayısıyla yürürken hiç hareket yok durduğumda dönmeye başlıyor. Hani buda sıkıntı değil dura dura da çalışırız ama çubuk yavaş döndüğü için bazen emin olamıyorum. İnternette izlediğim kişilerde çubuk mıknatıs çeker gibi dönüyor hızlı ve kararlı, bu şekilde rüzgarda bile çalışılır. belliki enerjim yetersiz yada çubuğa aktarılmıyor.
Teşekkür ederim abi

meratan

Aktif Üye
Selamün aleyküm
Herkese hayırlı ramazanlar.Rabbim tuttuğunuz oruçları kabül etsin.
Ramazanda yoğun olduğumdan ayriyeten yorgun düştüğümden pek çubuklarla ilgilenemedim.Yanlız dün ve bugün test alanı uzak olduğundan evde 6m2 halının etrafına fincanların içine metal ve mineral koyup tabaklarıylada üstlerini kapatıp biraz çalıştım 2×3bir alan sinyaller bir birine giriyor.Ancak yinede %70 başarı elde ettim.Tek sorun sahte sinyali ayırt etmek.Altın yoksa diğerlerini bulmak zor olmuyor.Eğer altın varsa önce altını bulmak lazım onu bulmadan diğerlerini bulmak zor.6 fincanın en az 2 veya 3 tanesi altın sinyali veriyor.Burada aliminyum çubuk ve çelik yüzük devreye giriyor.Tabi daha önemlisi BulursamKader25 ustanın testi altın sinyali aldığım bütün fincanlarda diğer madenlerlede bakarak eleme yapıyorum.Minerale gelirsek zor olmuyor.
Sonuç olarak ustanın dediği gibi çubuğun hareketlerini iyi okuduğumda yanılma nerdeyse yok.İnanın bazen çubuğun 1cm sağda veya solda olması işi çözüyor.
BulursamKader25 ustam daha önce uğraştığım bir yerle ilgili soru sormak istiyordum.Ancak buradamı sorayım yoksa başka bir konu açıptamı sorayım bilemedim buradaki konunun dağılmasına sorun teşkil edecekse başka konu açayım.
Tekrar herkese hayırlı ramazanlar

Sahinler

Aktif Üye
BulursamKader25
kardeşim güzel ve detaylı bir konu olmuş eline sağlık. Bende Normal cubuk pek calışmıyordu, çarkralarım kapalıydı :) biri yada yedisi birden :) sonrasında açmayı denedim oldu. Bununlada yetinmedim frekanlı bir alan tarama geliştirdik. Aslında daha önce pekte kullandığım halde inanmadıgım cubugun definede aslında en önemli araç cihaz olduğunu gördüm. Boş bir cubugun hareketlerini dilini anlamak gerçekten zor ve zaman istiyor bunu ben geliştirdigimiz cubukla anlama fırsatım oldu. aradığın şeyin özerine gelince cubukların hareketine gerek kalmıyor çünkü cubugun uçlarına bakmak yerine cubukları bırakmak zorunda kalıyorum, 4,5 voltun ürettiği frekans çıkışta zaten yükseliyor 12 volta çıkıyor bu pek etkilemiyor ama arananın üzerine gelindiğinde etkisi 4 kat artarak çarpıyor bırakmak zorunda kalıyorsun )))

demek istediğim normal bir boş cubuktada aslında durum benzer ama etki tepki az olduğundan bunu sezmek zaman istiyor!

Bilim ilim dışı diyenler çok cubuk işine ama ben bunu kanıtladım )))

Birde Kalp Gözü dediğin şeye bilimsel olarak değinmek isterim, bu gün bir Müslümanın gayet iyi bilmesi gereken şeyi malisef İmansızlar biliyor ve Müslümanların Kalp gözlerini köreltmek içinde ellerinden geleni yapıyorlar.

Kalp gözünün bilimde ismi Epifiz bezidir. Çam kozalagına benzer, insanın en önemli şeyidir, Müslümanın bilmediğini Masonlar Siyonistler imzalarında simgelerinde kullanıyor.

Eski insanlarda kuş yumurtası kadar olan bu şeyimiz bu gün malisef kücülmüştür akabinde aslen körelmiş Nohut hatta mercimek tanesi kadar kalmıştır.

Beynin hemen altında bulunur, çocuğun bıngıldak kemiği altındadır, cocuk yetiştikce bıngıldak kemiği sertlesir ve Melekler arasından yavaş yavaş çocuk ayrılır, anne baba ve topluma girer. Yani bir yandan dünyaya baktığı gözler açılırken , diğer yandan kalp gözü kapanır!

Hep deriz ya Akıl fikir = mantık aslında mantığı yoyurup ortaya çıkaran şeydir bu.

Bu gün tüm İslam Ülkelerinde tükettigimiz Siyonist gıdalarında temizlik gereçlerinde bir çok zarar veren şeyler yanında Flörür asitler vardırki bunun hedefi Müslümanın Epifiz bezinin daha körelmesidir.

Yani bizim sadece lafta bildiğimiz ama ilimde bilimde nedir bilmediğimiz Gönül Kalp gözümüzü adamlar bildimiz kola ile kücültüp körleştiriyor. Neyse yazacak çok şey varda konuyu başka yerlere götürmeyelim. Bizde çocuklar okulda süt tozu içerken , bir araştırın İsrailli çocuklar okulda ne içiyor.

Demek istediğim Kalp Gözü açık olan defineyi neylesin, elini attığı zaten altındır!

Bize sorarsan bu göz Ermişlikte açılır, Evliyalıkta açılır, körü körüne esir yaşayan bir milletiz. Ecdadın gecmisteki ilmini dahi anlama kapasitemiz yok. Hoş arşivi Hurdaya satılmış insanlarız. Ayrıca bu dediğimiz şey 4 ayrı hormon salgılarki biride Mutluluk hormonudur, bakarsan bizde hiç gülen insan dahi kalmadı.
Sedegor usta sende yanlış hatırlamıyorsam bi kart muhabbeti vardı millet sıraya filan giriyordu bize de bize de diye ne oldu o iş