Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

16tolga16

Aktif Üye
BulursamKader25 Ustam ara vermeden bir konuyu sizinle paylasmak istiyorum.L cubuklarla tespit edilen bir kaç alanda bir denemem oldu bunu daha once yuzeyde denwmistim.Tespit ettigim yerde cubuklardan tekini birakip metalin ustune geldigimde tek cubuk altinin uzerinde 33tur bakirda 22 tur gumuste 21 attigini farkettim ve bunu gunun belli saatlerinde yaptigimda yine ayni sonucu aldim.Boyle birseyden bilginiz var midir ve bunun bir hikmeti aciklamasi mumkun mudur Ustam.Saygılar..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 Ustam ara vermeden bir konuyu sizinle paylasmak istiyorum.L cubuklarla tespit edilen bir kaç alanda bir denemem oldu bunu daha once yuzeyde denwmistim.Tespit ettigim yerde cubuklardan tekini birakip metalin ustune geldigimde tek cubuk altinin uzerinde 33tur bakirda 22 tur gumuste 21 attigini farkettim ve bunu gunun belli saatlerinde yaptigimda yine ayni sonucu aldim.Boyle birseyden bilginiz var midir ve bunun bir hikmeti aciklamasi mumkun mudur Ustam.Saygılar..

Kardasim,
Tek cubuk bende calismiyor.
Bu nedenle hicbir tecrubem ve bilgim yok.
Amma calisan kardaslarimiz var.
Sitemimizde de bu kardaslarimiz var.
Okurlarsa onlar cevaplasinlar insallah.
Birde sakul kullanan kardaslarimiz bir aciklama yapabilirler, tur atma meselesi aslinda onlarin mevzusu.

16tolga16

Aktif Üye
Kardasim,
Tek cubuk bende calismiyor.
Bu nedenle hicbir tecrubem ve bilgim yok.
Amma calisan kardaslarimiz var.
Sitemimizde de bu kardaslarimiz var.
Okurlarsa onlar cevaplasinlar insallah.
Birde sakul kullanan kardaslarimiz bir aciklama yapabilirler, tur atma meselesi aslinda onlarin mevzusu.
Anladim Ustam bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi Ustalarin goruslerini bekliyorum o zaman:)

YaralıYüz

Aktif Üye
Bu egitim agir geldi herhalde :)

Cubukla alakali bilinen sonuclari yikip gecmeye mi basladik yoksa..???

Cubuk kolay degil, cok emek ister.
Cok tecrube ister, cok antiraman ister.
Amma cok zevklidir. Ayni baligin igneyi yutmasi sonrasi zilin sesini duymak gibidir.

Bugunlerde biraz yogunum.
Haftaya devam edecegiz insallah omrumuz olursa.
Ustam bu sabah yeni test alanımda çalışma fırsatım oldu.ogle ve ikindi yoğun olduğum için yapamadım.sabah ki çalışmam da arkadaşın yardımı ile 8 çukura numuneleri koydu.soldan dönüş yaptığımda net sinyal alırken sağdan dönüş yaptığımda net olmayan yada sürekli çubukların bir yerlere dönüşünü tespit ettim.alinan sinyallere yoneldim.cukurda ne varsa işaretine göre ne olduğunu söyledim 8 de 7 doğru çıktı.genelde ikindi zamanı çalışma yaptığım için sabah ki alınan sonuçlar aynı gibi geldi. Tam gün çalışma yaptığımda sonucu görsel olarak paylaşacağım ustam.

BulursamKader25

Donusleri soldan yaparak devam insallah.
Denemeleri yaparken de her zaman kuzeyden baslayin inşallah.

Yanildigin maden hangisiydi?

Gumus cubukla mi calistin..?

Eline.maden almadan donusler yaptin mi kardasim..?

Son düzenleme:

YaralıYüz

Aktif Üye
Donusleri soldan yaparak devam insallah.
Denemeleri yaparken de her zaman kuzeyden baslayin inşallah.

Yanildigin maden hangisiydi?

Gumus cubukla mi calistin..?

Eline.maden almadan donusler yaptin mi kardasim..?
Kuzeyden başladım.yanıldığım daha doğrusu işaretini unuttum kurşun,du.kemik,küp ve kurşun bendeki açılar biraz yakın.numuneler,bakir,aluminyum,princ,demir,celik,kemik,kup parcalari,mineralli taslar,kursun,altin,gumus,eski mermer parcasi,yarında soda ve sekerli su testini yapcagim insallah.gumus çubuk kullandım ve elime hiç bir metal almadım.rabbim sağlık sıhhat verdiği sürece senden çok şey öğreneceğiz ustam.yol uzun sen gibi yoldaş ustamız olunca zor ama imkansız değil rabbimin izni ile

Son düzenleme:

Esteban74

Editör
BulursamKader25 ustam....
kolay gelsin. öğrenciniz bol ,dinleyiciniz çok olsun.
benim sormak istediğim bir konu var.
bunun için en güzel örnek mağara olur.
mağaranın içinde boşluğun yukardamı aşağıdamı olduğunu nasıl anlarız. veya yukardaki boşlukta çubuklar nasıl bir hareket yapar
Saygılarımla

BulursamKader25

BulursamKader25 ustam....
kolay gelsin. öğrenciniz bol ,dinleyiciniz çok olsun.
benim sormak istediğim bir konu var.
bunun için en güzel örnek mağara olur.
mağaranın içinde boşluğun yukardamı aşağıdamı olduğunu nasıl anlarız. veya yukardaki boşlukta çubuklar nasıl bir hareket yapar
Saygılarımla
Bana gore anlatiyorum.
Baskasuna ve sana gore degisebilir.
Kullandigin cubuga gore degisebilir.

Kapali alanda / Magarada once zemini cok agir sekilde gezerim. 1 karis bosluga dahi bakarim. Boslukda sekil aramam.
Sonra yan duvarlarin kenarindan dairesel hem duz hem ters gezerim. Bosluk varsa cubuk yon verir. Yan duvarlar en kolay ve hatasiz kontrol edilir. Ustunun-tavanin kontrolunu cok farkli bir sistemle sorgularim. Olumlu cevap alirsam ve magaranin ustunde dolasacak kadar duz alan varsa, yukari cikarim. Yukaridan asagisini rahatlikla cizerim.
Alt ve ust kat birebir aynu degilse tespitte rahat anlasilir. Yanlarda oda varsa tespiti yukaridan daha kolaydir.

meratan

Aktif Üye
Bu egitim agir geldi herhalde :)

Cubukla alakali bilinen sonuclari yikip gecmeye mi basladik yoksa..???

Cubuk kolay degil, cok emek ister.
Cok tecrube ister, cok antiraman ister.
Amma cok zevklidir. Ayni baligin igneyi yutmasi sonrasi zilin sesini duymak gibidir.

Bugunlerde biraz yogunum.
Haftaya devam edecegiz insallah omrumuz olursa.
Ustam eğitim alanını dün bitirdim.İkindiden sonra bir deneyeyim dedim.Çubuklar adeta kafayı yedi.Bu arada gümüş cubuk ve neodyum mıknatısı kullanıyorum.Sinyaller bir birine karıştı.2tane yön verdi soldan tuttuğum zaman verdiği yöne gidiyorum.Verdiği işaret yanlış biraz bekliyorum üzerinde çubuklar kurulu bu defa başka kuyuya yönleniyor oraya gidiyorum orada yaptığı işaretle altındaki metal aynı değil.
Bu gün sabah ve öğleyin denedim çubuklar hiç yön vermedi.Ne sağdan nede soldan.
İkindiden sonra yine şaşırdılar.
Üzüldüm birazda hırs yaptım.Başka şeyler denedim.Sonra şunu anladım.Sinyallerin bir çoğu sahte.Mesela altında sağ çubuk karnıma doğru yatıp sol çubuk dik durdumu altın diyordum.Sonra fark ettimki.Gerçek sinyalde sağ çubuk karnıma iyice vuruyor hatta karnım olmasa daha geri gidecek gibi.Yine kurşun ve bakırın gerçek sinyallerinide ayırt ettim.
Birde ustam çubuklar .şekerli su ve sodaya çok az yöneldi.Üzerlerine gittiğimde alta ne olduğunu bilmiyorken çubuklar hiç hareket etmedi ilk kurulmuş gibi durdular.Bunların soda veya şekerli su olduğunu her seferinde bildim.Aynı şey küp parçası ve tuğla içinde geçerli.
Saygılar

BulursamKader25

Kardasim,
Yanlislarimiz dogruya donmeye basladi insallah. Bunun vesilesi test merkezimiz.

Biz cubugumuzun madene metale minerale kiremit tugla parcasina ne tepki verdigini %100 net sekilde bilemezsek bu iste basari saglayamayiz. Bikmadan usanmadan burada calismaya devam edecegiz.

İlk soru: Gumus Cubukla bakarken elinde maden var miydi, elin bosmuydu...?

İkinci soru: Bu Konuyu tekrar oku. Okurken neyi yanlis yanlis yapmisin, neyi eksik yapmisin analiz ederek oku. Cubuk tutusuna kadar kontrol et insallah.

Bunlarin cevabini yazdiktan sonra calismani degerlendirmeye devam edecegim insallah.

meratan

Aktif Üye
Kardasim,
Yanlislarimiz dogruya donmeye basladi insallah. Bunun vesilesi test merkezimiz.

Biz cubugumuzun madene metale minerale kiremit tugla parcasina ne tepki verdigini %100 net sekilde bilemezsek bu iste basari saglayamayiz. Bikmadan usanmadan burada calismaya devam edecegiz.

İlk soru: Gumus Cubukla bakarken elinde maden var miydi, elin bosmuydu...?

İkinci soru: Bu Konuyu tekrar oku. Okurken neyi yanlis yanlis yapmisin, neyi eksik yapmisin analiz ederek oku. Cubuk tutusuna kadar kontrol et insallah.

Bunlarin cevabini yazdiktan sonra calismani degerlendirmeye devam edecegim insallah.
Ustam öncelikle allah razı olsun.
Sorularına gelirsek elimde her hangi bir metal yoktu.Konuyu tekrar okudum.Olabilecek şeyin yorgunluk olacağı geldi aklıma yorgundum.Diğerlerini yerine getirdiğimi düşünüyorum.
Saygılar

BulursamKader25

Ustam öncelikle allah razı olsun.
Sorularına gelirsek elimde her hangi bir metal yoktu.Konuyu tekrar okudum.Olabilecek şeyin yorgunluk olacağı geldi aklıma yorgundum.Diğerlerini yerine getirdiğimi düşünüyorum.
Saygılar
Amin, cumlemizden..
Kardasim sen bosluk bakmak haric,
Metal aramalarinda elinde aradigin olacak.

Sana da gelecek hafta anlatacagim sistemde eline metal almayacaksin.
Metal almadan bakacaksin.

Kisaca, gumus cubukla metale bakarken elinde metal olacak.
Cok cesitli metal var.
Hepsini tek tek denemek cok fazla zaman alir. Bunu nasil asacagiz..???

Simdi bunu asabilecek yontemlerden ilkinin denemesini yapacagiz. Test merkezi kuran kardaslarimizin hepsi bunu denesinler. Egitim konusuna bunuda yazacagiz insallah.

Herkes bunu denesin:

Elimize aleminyum cubugumuzu alacagiz.
Sağ elinize de celik yuzuk aliyoruz. Celik parcasida olabilir. Yuzuğü 1 milyoncu dukkandan 3 veya 4 liraya alabilirsiniz. Bu yuzugu miknatis cekmemelidir.Onemlidir, atlamayalim bu hususu ve kontrol edelim.

Sonra hangi yonumuz kuvvetli ise o istikamette donmeye basliyoruz.
Cukurdaki metallere ve minerallere yon verip vermedigini goruyoruz.

Hicbir cukura yon vermediyse, aleminyum cubuku sadece TESPİT YAPİLAN YERDE kullanacagiz.

Dolasirken yon verirse, dolasmaya devam edip turu tamamliyoruz. Kac noktada yon verdi oralari unutmuyoruz. 3-5 dakika kadar CUBUKLARİMİZİ ELİMİZDEN BİRAKİP bekliyoruz.

Tekrar ayni isleme basliyoruz. İlk yon verdigi yere yoneliyoruz. Hedefin uzerine geldigimizde hangi isareti verdi not alin.
Cukurun icindeki metalin ne oldugunu da yaziniz. Yon vermeye basladigi yere geri donup, dolasmaya devam ediyorsunuz.
Her yonlenmede ayni islemleri yapiyorsunuz.

Test bitiminde tekrar konusalim insallah.
Allah cc kolayliklar versin.

Son düzenleme: