Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

YaralıYüz

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam, bendeki çelik yüzük mıknatıs tutuyor değerli bir bilgi daha ogrendim.en kısa zamanda değiştireceğim.ve bahsettigin şekilde alüminyum çubuklarla deneceyecim hayırlı geceler.

meratan

Aktif Üye
Amin, cumlemizden..
Kardasim sen bosluk bakmak haric,
Metal aramalarinda elinde aradigin olacak.

Sana da gelecek hafta anlatacagim sistemde eline metal almayacaksin.
Metal almadan bakacaksin.

Kisaca, gumus cubukla metale bakarken elinde metal olacak.
Cok cesitli metal var.
Hepsini tek tek denemek cok fazla zaman alir. Bunu nasil asacagiz..???

Simdi bunu asabilecek yontemlerden ilkinin denemesini yapacagiz. Test merkezi kuran kardaslarimizin hepsi bunu denesinler. Egitim konusuna bunuda yazacagiz insallah.

Herkes bunu denesin:

Elimize aleminyum cubugumuzu alacagiz.
Sağ elinize de celik yuzuk aliyoruz. Celik parcasida olabilir. Yuzuğü 1 milyoncu dukkandan 3 veya 4 liraya alabilirsiniz. Bu yuzugu miknatis cekmemelidir.Onemlidir, atlamayalim bu hususu ve kontrol edelim.

Sonra hangi yonumuz kuvvetli ise o istikamette donmeye basliyoruz.
Cukurdaki metallere ve minerallere yon verip vermedigini goruyoruz.

Hicbir cukura yon vermediyse, aleminyum cubuku sadece TESPİT YAPİLAN YERDE kullanacagiz.

Dolasirken yon verirse, dolasmaya devam edip turu tamamliyoruz. Kac noktada yon verdi oralari unutmuyoruz. 3-5 dakika kadar CUBUKLARİMİZİ ELİMİZDEN BİRAKİP bekliyoruz.

Tekrar ayni isleme basliyoruz. İlk yon verdigi yere yoneliyoruz. Hedefin uzerine geldigimizde hangi isareti verdi not alin.
Cukurun icindeki metalin ne oldugunu da yaziniz. Yon vermeye basladigi yere geri donup, dolasmaya devam ediyorsunuz.
Her yonlenmede ayni islemleri yapiyorsunuz.

Test bitiminde tekrar konusalim insallah.
Allah cc kolayliklar versin.
Selamün aleyküm ustam.
Dün aliminyum çubuk ve çelik yüzükle baktım yön vermedi çubuklar.Daha sonra gümüş cubukla elime aradığım metali alarak baktım gayet başarılı geçti öğleye kadar denedim.Ancak öğleden sonra yağmur başladı ve istanbulda 5 gün devam edecek mecburen ara vereceğiz.
Birde şunu sormak istiyorum ustam.5×5 bir alanda yapılan çalışmada metal ve minerallerin bir birine yakın olması bazen sinyalleri karıştırıyor.Ancak şunu anlıyorum burada tespiti doğru yapabilen arazide daha az metalin ve mineralin olduğu bir yerde daha rahat tespit yapabilir.Tabi bu sadece bir fikir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamün aleyküm ustam.

Aleyküm Selam Kardaşım.

Dün aliminyum çubuk ve çelik yüzükle baktım yön vermedi çubuklar.
Endişelenecek bir şey yok. %90 çubukçuda yön vermez zaten. ((Bende de yön vermiyor :) ))

Sen gümüş ile tespit ettiğin madeni; aleminyum çubuğun ucuna kurşun sürüp tekrar bakacaksın.
Çarpı yapar veya madenin işaretini verirse işlem yapacaksın.

(Altın ve Gümüş haricindeki metaller için geçerli. Bu ikisini başka şekilde kontrol edeceğiz. Anlatacağım inşallah.)

Daha sonra gümüş cubukla elime aradığım metali alarak baktım gayet başarılı geçti öğleye kadar denedim.Ancak öğleden sonra yağmur başladı ve istanbulda 5 gün devam edecek mecburen ara vereceğiz.

Birde şunu sormak istiyorum ustam.5×5 bir alanda yapılan çalışmada metal ve minerallerin bir birine yakın olması bazen sinyalleri karıştırıyor.Ancak şunu anlıyorum burada tespiti doğru yapabilen arazide daha az metalin ve mineralin olduğu bir yerde daha rahat tespit yapabilir.Tabi bu sadece bir fikir.

Aynen dediğin gibi kardeşim. Aslında ideal alan 3X3 metredir. Lakin yeni başlayan için 5 metre iyidir. Zamanla daha dar alanda tespit yapabilecek tecrübeye gelirsiniz inşallah. Bu Test Alanında başarı olan kardaşlarım, kesinlikle arazi de büyük bir özgüvenle dolaşsınlar. Hata yapmazlar mı? Yapacaklar.. O aşamadaki hatalar ustalıklarının vesilesi olacak. Her hata, hatasızlıklarına bir merdiven olacak inşallah.

meratan

Aktif Üye
Eyvallah ustam allah razı olsun.
Ben aliminyum çubuğun ucuna 75gr lık balık tutma kurşununun misina bağlama yerindeki halkayı kırdım o halkayı çubuğa geçiriyorum çok rahat oluyor
Saygılar BulursamKader25

Turko

Uzman
Abi emeğine bilgine sağlık klasikler arasına giren bir konu daha olmuş. Teşekkür ederim ilgin alakan için.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 ustamın bu öğretileri, belki babanızdan dedenizden kalacak mirastan daha değerli. Çaba gösterip öğrenen için büyük zanaat. çevresinde itibar kazandıracak, usta olacak. kısmeti varsa maddi zenginlikte cabası olur. Allah razı olsun.

BulursamKader25

meratan Turko bozoklu
Kardaşlarım,

Gök kubbede kalan hoş bir sada imiş. Güzellikler unutulmaz. Yarın bir gün bizimde saatimiz dolacak, beka alemine ayak basacağız.
Birileri bizden istifade etti ise, muhakkak vesilesi gelince duacı olacaktır. Bu dua bize yeter inşallah.
Evet bu tarz derli toplu bilgileri kardaşlarımın bulacağı bir sitede yok kitap da yok.
Gayreti ve isteiği olan öğrensin, geliştirsin, bizleri geçsinler inşallah.
Bu bilgilerin sahibi de sitemiz olsun. Kopyala yapıştırla maddi kazanç elde edenlere fırsat verilmesin.
Çubukla alakalı 3-4 seri konum olacak. Şu an 2ncisindeyiz. Hepsinin yayın hakkı sitenindir inşalllah. mayhem Koray Kor
Çünkü bu bilgelerden ufak bir kitapçık çıkar. Hiçbir kardaşım bu bilgileri para karşılığı almamalı. Öyle olsaydı kendim bastırırdım bir kitapcık.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Emeğine sağlık BulursamKader25 Bu cubuk konularında yapmış olduğunuz katkılar bilgiler değerli bilgiler . Bu konuda şeffaf oldunuz her sorulana bilmek isteyene cevap yazıp karşılıksız bırakmıyorsunuz soruları Buda sizin kendi güzelliğiniz Muhakkak bu bilgiler değerli fakat benim için ve site için bu davranışlarda olan insan daha değerli .

meratan

Aktif Üye
meratan Turko bozoklu
Kardaşlarım,

Gök kubbede kalan hoş bir sada imiş. Güzellikler unutulmaz. Yarın bir gün bizimde saatimiz dolacak, beka alemine ayak basacağız.
Birileri bizden istifade etti ise, muhakkak vesilesi gelince duacı olacaktır. Bu dua bize yeter inşallah.
Evet bu tarz derli toplu bilgileri kardaşlarımın bulacağı bir sitede yok kitap da yok.
Gayreti ve isteiği olan öğrensin, geliştirsin, bizleri geçsinler inşallah.
Bu bilgilerin sahibi de sitemiz olsun. Kopyala yapıştırla maddi kazanç elde edenlere fırsat verilmesin.
Çubukla alakalı 3-4 seri konum olacak. Şu an 2ncisindeyiz. Hepsinin yayın hakkı sitenindir inşalllah. mayhem Koray Kor
Çünkü bu bilgelerden ufak bir kitapçık çıkar. Hiçbir kardaşım bu bilgileri para karşılığı almamalı. Öyle olsaydı kendim bastırırdım bir kitapcık.
Ustam biz bu işi öğrenemezsekte başarılı olamazsakta hiç fark etmez.Biz sana yine dua edeceğiz hem din kardeşiyiz.Hemde senin samimiyetin yeter be ustam.
Saygılar

BulursamKader25

Emeğine sağlık @BulursamKader25 Bu cubuk konularında yapmış olduğunuz katkılar bilgiler değerli bilgiler . Bu konuda şeffaf oldunuz her sorulana bilmek isteyene cevap yazıp karşılıksız bırakmıyorsunuz soruları Buda sizin kendi güzelliğiniz Muhakkak bu bilgiler değerli fakat benim için ve site için bu davranışlarda olan insan daha değerli .
Allah cc razı olsun kıymetli Ustam.
Teveccühünüz için çok teşekkür ederim.

YaralıYüz

Aktif Üye
Rabbim senden razı olsun BulursamKader25 ustam,yılmadan usanmadan bizlere bildiğin her şeyi hiç bir karşılık beklemeden bizlerle paylaşıyorsun.Cenabı Hak,gönlüne göre versin,her zaman duacınım.

Ustam; kurşun meselesini çözdüm .Daire çizerken sağ takip ediyor sol da hiç tepkime yok üzerine yürüdüğüm zaman sol hareketleniyor ve işaretini veriyor.Havaların iyi olmaması nedeni ile bir kaç gündür araziye çıkamıyorum.Son yazmış olduğun konuyu okudum,elimde hiç bir metal olmadan neyse onu buluyorum.Yazında bahsettiğin gibi rabbime hamdü senalar olsun.işaretlerin dili hangi çubuğun ilk önce tepki verdiği şeklinde çizelgeyi tamamlar tamamlamaz videoda atacağım inşallah.Bir de ustam dün ucuzlukçudan çelik yüzük aldım güya öyle verdi adam ama mıknatıs az da olsa tutuyor.Ne yapmalıyım.