Cubuk mu maki ne mi

ruzgar94152

Yeni Üye
Arkadaslar selamnsizce dedektormu daha iyi cubuk mu arama islerinde. Hangi model ve nasil cubuklar kullanmak gerekiyor derinli hesaplamak icin felan bu konuda yardim edermisiniz. Bildiginiz cubuk satan yeri link atarmisinz.
Iyi gunler bol sanss

Ibrahım2

Bilgili Üye
Bana gore çubuk hepsinden iyi piyasadaki çubuklardan bahsetmıyorum ve dedektor lerde dandik inanmayın almayın

mguleryuz

Aktif Üye
Dedektor dandik diyen arkadas kac dedektor kullandin acaba soylersen dandikmi degilmi soyleyivereyim sen heralde dedektor 10m asagi inecek saniyon bu kafayla ilerliyosan kolay gelsin cubuga devam

Turko

Uzman
Köyün ortasında lahit ararken 200 metre aşağıda olan evin içindeki ziyneti söyleyen cihaz sahipleri de var , çubuk la cm ne varana kadar boşluk verip kaç küp var hangisinde ne var söyleyen çubukçuda var . Cihazı açtıktan sonra 15 dk mız var sonra ben giderim ona göre hızlı olun yerleri gösterin ne var ne yok bakalım deyip 15 ci dk toparlanıp giden adam da gördüm çubuk ile 700-800 metre yol yürütüp nokta atışı yapan çubukçu da gördüm . 10 mt kare alana bakıp çemberin 2 metre dışına çıkmayan cihazcılar da var arazide sağını solunu oynatıp 5-10 tl para isteyen kendini sopayla dövdüren adam larda var . 1mt toprak altında olan malzemeye 4 metre diyen çubukçuda var . 500 lira harçlık isteyip burası tılsım lı cihaz çalışmıyor diyen de var . Dostum o kadar çok adam gördüm ki cihaz mı daha iyi çubuk mu daha iyi yoksa biz salağız onlar mı akıllı karar veremedim . ama bir makineci ile çıktığım arazi mevzum var namussuz 7-8 tane cihaz ile geldi hepsinin markaları sökülmüş seri numaraları falan silinmiş idi tam sıyrık paranoyak biriydi adam ne dediyse çıktı elimizle koymuş gibi bulmuştuk. cihazları peş peşe açıp birbirini çek etti aralarında tipini görüp internette bulabildiğim tek cihaz tomdec v4 ü diğerlerini bulamadım adam işini iyi yaptı gitti. Benim şahsi fikrim şu yönde çubuk hızlı ve pratik olabiliyor eğer ilmini çözersen . Cihaz işi ise gerçekten bilgi beceri tecrübe çevre ve maddi durum isteyen bir durum al bak dene olmadı sat dandik çıktı sat iş yap madı sat tamam bu oldu koy kenara diyebilmen lazım. 3-5 bin tl lere alacağın cihazlar max 1 metre de işini çözecek cihazlar .

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaslar selamnsizce dedektormu daha iyi cubuk mu arama islerinde. Hangi model ve nasil cubuklar kullanmak gerekiyor derinli hesaplamak icin felan bu konuda yardim edermisiniz. Bildiginiz cubuk satan yeri link atarmisinz.
Iyi gunler bol sanss
Aeleykumselam kardesim.
Cihazlar yer altina sinyal gonderir yeraltinda altigi sinyali sana bildirir. Dedektorden tutun derin arama cihazlarina kadar hepsinin yere sinyal gonderme gucu ayridir ve coguda minerali eleyemez.
Cubuk ise yere sinyal gondermez yeraltindan gelen sinyali alir ve cubuk icin derinlik sorunu yoktur. Ona gore size hangisi lazim olacaksa karari siz vereceksiniz. Desenizki ben oda acmak istiyorum uc bes liralik bir elektirik kablosuda isinizi gorur. Yada ben azami bir yada birbucuk gibi derinlik istiyorum yada tektek icin kullanmak istiyorum dersenizde, iyibir dedektor bulmalisinizki size birbucuk iki ketreyi versin. Selametle