Çubuk ustaları kesinlikle el dönmesinden bilek oynamasından vs etkilenmeyecek çubuk.

Adam78

Aktif Üye
Adam78 Kardasim,
Calisman ve emegine tesekkur ederim.
Allah cc razi olsun.

Bu konuyu bugun gordum.
Guzel bir tevafuk oldu. Bende 2-3 aydir bu husus uzerinde calisiyorum. Keske bende sizin gibi cizim yapabilseydim, aklimda olanlari cizip size aktarabilseydim.

Mantalite dogru:
Cubuk azicik bir bilek hareketiyle donus yapar.
Cubuk kullanan bundan kurtulursa ve minerali eleyebiliyorsa cubuk; 200 bin liralik cihazdan daha iyidir.

Sizin cizdiginiz sisteme gelince;
Bu sistemin calismasi mumkun degil.
Zira cubugun asagidan gelecek FREKANSA tepki vermesi sadece ve sadece hareket etmek ile mumkundur. Ya bir yerden bir yere yuruyeceksiniz veya oldugunuz yerde yerinde say yapacaksiniz. Cubuk elinizde 10 saat bekleseniz hareket etmez.

2 nci husus ise cubuk avuclarinizin icinde olacak. Bu kesin. Parmak uclarinizla veya elinizin arkasi ile cubuga dokunsaniz cubuk yine calismaz. İlla avuclarinizin arasinda olacak.

Amma bu meseleyi cozmek lazim. Cok onemli.
Benim dusundugum sistemi ben size anlatayim, siz bana ciziminizle yardimci olun insallah.

Birazdan cizmeye calisip buraya da yukleyeyim insallah. Daha iyi anlasilmasina vesile olsun.

1-Yapacagimiz sistemde cubuklar avucumuzun icinde olacak.

2- Cubuk boyundan 2 mm daha fazla cubuklar arasinda mesafe olacak.

3- Cubuk kalinliklari farkli olacagindan el tutamagi opsiyonel olacak veya mevcut yuva icine ilave pipet turu seyler konabilecek sekilde opsiyonel olacak.

Su terazine bu sistemde gerek kalmayacak.
Zira hangi tarafa yon verilse her iki cubuk da o istikamete donmus olacak ve o madenin isaretini asla veremeyecek. İstenende budur zaten.
Yani bu aparatla bilek egilse carpi yapamaz,
Sol dik sag yatay veya sag dik sol yatay isareti bu aparat sayesinde yapamayacak.
Sayet bu aparatta bu isaretler alindigunda asla endisemiz kalmayacak.

Birazdan cizip atayim insallah.

Ekli dosyayı görüntüle 169875

Ekli dosyayı görüntüle 169876
Ustam nasıl bir sistem istediğinizi anlayabilmiş degilim, açıklayıcı bir şekilde izah ederseniz size opsiyonel bir cubuk sistemini ölçüleri ile birlikte çizer yollarim.

Adam78

Aktif Üye
Resimdeki kundagin etrafını çerçeve eden dikdörtgen nedir acaba anlamadım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam nasıl bir sistem istediğinizi anlayabilmiş degilim, açıklayıcı bir şekilde izah ederseniz size opsiyonel bir cubuk sistemini ölçüleri ile birlikte çizer yollarim.
Sistem cok basit kiymetli kardasim,
Cok iyi cizemedigim bu resimdeki gibi bir dikdortgen yapacagiz, ya tahtadan yada pvc borulardan.
Elle tutacagimiz yer 13 cm. Yukseklikte.
Elle tutacak yerin saginda ve solunda 4-5 cm daha bosluk olsun ki el rahat girip ciksun.
Cubuk boyunu 40 cm kabul edersek tutamak arasi 40,2 cm. Olacak. Zira cubuk saga veya sola yatay hale geldiginde birbirine carpmasim.
Tutamak ic cap 1 cm. Olsun.
İcine opsiyonel pipetler konsun.
Cubuk kac mm capinda ise cok bosluk olmadan rahat donecek sekilde bu pipetler yardimiyla tutamak icine rahatca konup alinabilmeli.

Sistemin herseyi bu kadar.

Cubukcu cubugunu bu aparata takacak ve yurumeye baslayacak. Bilek hareketi yaptigi surece asla basarili olamayacak. Zira kendi iradesi ile bilegi bukunce cubuklarin her ikisi o yone yonelecek ve asla medenin isaretini alamayacak. Ne zaman medenin isaretini aldi, hic tereddutu kalmayacak. Mineral isine bakacak.

Ayni zamanda bu islem bosluk icinde gecerli olacak.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Resimdeki kundagin etrafını çerçeve eden dikdörtgen nedir acaba anlamadım.
Bilek hareket ediyor ya, bu dikdortgenle bilek hareketinin etkisi bitecek. Senin yaptigin sistemdeki altta bulunan tahtanin denge islevu neyse bu dikdortgende ayni islevi yerine getiriyor.

erol

Member
adam 78 öncelikle bilgi paylaşımından dolayı teşekür ederim.ben derimki bu alan tarayıcıya birde enerji verilmeli eğer enerji veya bir güç verilmezse çalışmaz tabi bu insan vücuduna temas etmemelidir

Adam78

Aktif Üye
Bulursamkader ustam uzun zamandır siteye görmediğim için msj inizi henüz gördüm, birazdan istediğiniz çizimi yapıp net ölçüleri ile birlikte resimlerini burada paylasacagim saygılarımla.

Turko

Uzman
Şakul ne durumda ? kundakları 0.00 mm hata ile tahtaya vidalamak imkansız 52 mt bayrak direği asıyoruz bu kadar zor değil :D render güzel ama fena değil , bu arada çubuk bio enerji ile beslenir tahta ile değil.

Adam78

Aktif Üye
Devam
Ekli dosyayı görüntüle 172318Ekli dosyayı görüntüle 172320Ekli dosyayı görüntüle 172321Ekli dosyayı görüntüle 172322Ekli dosyayı görüntüle 172323Ekli dosyayı görüntüle 172324Ekli dosyayı görüntüle 172326Ekli dosyayı görüntüle 172327Ekli dosyayı görüntüle 172329Ekli dosyayı görüntüle 172330
7 ci resimdeki delik çapı 19 değil 18 olması gerekmektedir, yazarken yanlış yazmışım bu aparati yapacak olanlar çap 18 i baz alarak yapmalidirlar. Ayrıca bakır lamalarin jalinligida 1 değil 10 mm yazım hatalarından dolayı kusura bakmayın

Son düzenleme: