Çubuk üzerine

CooL

Bilgili Üye
peki bu kadar ustadan çubuk hakkında yorumlar var.şimdi yüz puanlık soru.çubuk ustaları yaptığınız yer tesbitinde nokta atışınız varmı.boşverin bulunan malzemeyi var yada yok orası sizde kalsın.varmı çubuk ustalarından yer tesbit edip nokta atışı şeklinde yapıyı bulan ve bunu görselleyen video yada resim buyurun sizi dinliyoruz Saygılar.

Ciccilo23

Member
Ibrhm ustam dediklerin dogru en guzel test yeri arazi. Aliömer ustamizda demisti hava alan boslukla hava almayan bosluk bir olmaz ve daha niceleri. Herseyi test edip ilmek ilmek dokumak lazim. Yuzlerce asilmasi gereken sorular var. Her engeli asmak ferdi olarak gunlerimizi aylarimizi belkide yillarimizi alir. Herkes bi konuda bildigini yaptigi calismayi anlatsa daha kisa zamanda neticeye gidilir diye dusunuyorum. Saygilar

Ibrhm

Aktif Üye
CooL şahsen hocalarımız dururken ustalık,hocalık taslamak bize ar gelir . Bilgimiz olsun ,IDDIA'mızda olur inşallah.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@Ibrhm ustam dediklerin dogru en guzel test yeri arazi. Aliömer ustamizda demisti hava alan boslukla hava almayan bosluk bir olmaz ve daha niceleri. Herseyi test edip ilmek ilmek dokumak lazim. Yuzlerce asilmasi gereken sorular var. Her engeli asmak ferdi olarak gunlerimizi aylarimizi belkide yillarimizi alir. Herkes bi konuda bildigini yaptigi calismayi anlatsa daha kisa zamanda neticeye gidilir diye dusunuyorum. Saygilar

Bu kısım önemli "hava alan boşluk ile almayan boşluk" bunu bir sistemle ekart ettiğiniz an bir adım attınız demektir.

Ciccilo23

Member
peki bu kadar ustadan çubuk hakkında yorumlar var.şimdi yüz puanlık soru.çubuk ustaları yaptığınız yer tesbitinde nokta atışınız varmı.boşverin bulunan malzemeyi var yada yok orası sizde kalsın.varmı çubuk ustalarından yer tesbit edip nokta atışı şeklinde yapıyı bulan ve bunu görselleyen video yada resim buyurun sizi dinliyoruz Saygılar.

CooL ustam elbette vardir ben inaniyorum. Ustalarin herzaman dedikleri şu; bol bol test yapin cubuklarinizi iyi taniyin her hareketi not edin ezberleyin. Yani anladigim su cubugu alin ve su hareketi yapin tamam altin yada bosluk orda gidin alin. Yok oyle bisey. Ben boyle anliyorum ve dogru anladigima inaniyorum.

Ibrhm

Aktif Üye
Alıntı kaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu kısım önemli "hava alan boşluk ile almayan boşluk" bunu bir sistemle ekart ettiğiniz an bir adım attınız demektir.

Bir yolu var sanırım . Sabırla çubuğu takip etmek.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Alıntı kaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir yolu var sanırım . Sabırla çubuğu takip etmek.
Yolda giderken aracın birden elek kesildi diyelim..İner sağına soluna bakarsın..incelersin ,yerinden çıkan kablo vb birşey varmıdır..Çubuk bunu sizden bekler...Prob tespit ettiğiniz an bu sefer cevap bulmak için araştırmaya girilir, çıkan sorulara cevap buldukça ilerleme kaydedilir.

Ibrhm

Aktif Üye
Yolda giderken aracın birden elek kesildi diyelim..İner sağına soluna bakarsın..incelersin ,yerinden çıkan kablo vb birşey varmıdır..Çubuk bunu sizden bekler...Prob tespit ettiğiniz an bu sefer cevap bulmak için araştırmaya girilir, çıkan sorulara cevap buldukça ilerleme kaydedilir.

Aynen ustam, tespit olunmayan arıza giderilemez. Burada sizlerin otokontrolü eşliğinde tespitlerin analizlerini çeşitlendirmek, çözüm odaklı hata payını azaltacağı kanaatindeyim.
Ciccilo23 kardeşim biraz önce verdiğim su,bardak örneğıni dene ve çubuğun hareketlerini kesme ! Önüne ne çıkarsa işaretleri biliyorsun.

Ciccilo23

Member
Herkes istediğini uygular elbette, ağızınıza bişi alarak deneyenler yutarak hayatını riske atmasın..

Aynen ustam, tespit olunmayan arıza giderilemez. Burada sizlerin otokontrolü eşliğinde tespitlerin analizlerini çeşitlendirmek, çözüm odaklı hata payını azaltacağı kanaatindeyim.
Ciccilo23 kardeşim biraz önce verdiğim su,bardak örneğıni dene ve çubuğun hareketlerini kesme ! Önüne ne çıkarsa işaretleri biliyorsun.
Eyvallah ustam. En kisa zamanda insallah.

CooL

Bilgili Üye
Ciccilo23 usta elbette vardır bende bunu soruyorum işte varsa resim yda video diyorum.şimdi birisi benim oraya baktı çubukla.karışık yapı taşları çıktı ama nedir belli değil çok şey saydı ama devamı tok toprak gibi görülüyor hadi işin içinden çıkabilirsen çık.adamın dediği bisiklet tekerleğindeki cant teliyle bile bakarım diyor adam şimdi nasıl hareket etmeliyiz söyle bakayım görülmeyen bişeye nasıl inanalım

Ciccilo23

Member
Ciccilo23 usta elbette vardır bende bunu soruyorum işte varsa resim yda video diyorum.şimdi birisi benim oraya baktı çubukla.karışık yapı taşları çıktı ama nedir belli değil çok şey saydı ama devamı tok toprak gibi görülüyor hadi işin içinden çıkabilirsen çık.adamın dediği bisiklet tekerleğindeki cant teliyle bile bakarım diyor adam şimdi nasıl hareket etmeliyiz söyle bakayım görülmeyen bişeye nasıl inanalım

CooL ustam biz daha yeni yeni cubuk tutmasini ogreniyoruz yani acemi olma asamasindayiz ama sizde takip ediyorsunuz degerli ustalar var, zaten dedikleride bir elin parmak sayisini gecmez. Bizim ugrasimiz belki bizdede yetenek vardir bi deneyelim pesindeyiz. Sizin goturdugunuz cubukcular muhtemelen benim ayarimda yada bi kademe uzerimdeki kisiler. Bulursamkader25 ustam belirtmis sizin sorularin cevabi orda var. Usta diyor yuzde 90 hatta daha fazlasiyla netice aliyorum diye, tek kaygisi art niyetlilerin eline gecpite bunu istismar etmeleridir hakli olarak.