cubuk yapımında püf noktalar

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Çok sıkıntılıyım cihazlar konusunda galiba haddinden fazla beklentiye giriyorum. Bunları yazarken bile bir yandan cihaz arıyorum internette. Bazen diyorum bırak artık şu işleri yeter yok illaki daga taşa çıkacağız bünye vazgeçmiyor. Allah'tan hanım arada çay veriyor keyfim yerine geliyor. Çay dağıtsın gençler keyiflenelim.

Resistive cihazlar hakkında ne düşünüyorsun ? Boşluk için iyi diyorlar.
Abi seninde kafa karisiksa millet naapsin..sen Bari pozitif olki sevk gelsin coşturan gelsin .bu çubuk davasına nette yıllardır yüzlerce sayfa yazı var .hala millet extra muamele kons ister gibi beklentiye giriyii çubuklar sadece boşluk tespitinde ise yarar gerisi tatava. tras tır.

Turko

Uzman
Abi seninde kafa karisiksa millet naapsin..sen Bari pozitif olki sevk gelsin coşturan gelsin .bu çubuk davasına nette yıllardır yüzlerce sayfa yazı var .hala millet extra muamele kons ister gibi beklentiye giriyii çubuklar sadece boşluk tespitinde ise yarar gerisi tatava. tras tır.
Bulamadık kendi başına bulup çıkartıp getiren bir cihaz .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bulamadık kendi başına bulup çıkartıp getiren bir cihaz .
Var öyle cihazlar.godamanlar çok kullanıyor..cihaz başına ikişerbinlira verip.dortbes tane ediniyorlar..nokta atışı tespit yerlerden.gomuyu çıkartınca da paylarını veriyiiler.bu iki ayaklı cihazların.kahkaha....ustam.etmeeyleme senbilirsin Deyince akan sular bile dururmuş.

feltom

Engellendi
Ustalar selamlar ben bundan 2 tana yaptım birini toprağa onun aküsü daha büyük bu gördüğünüzde boynuma takıyorum henuz daha alıcısını yapamadım frekans metre ve osilaskop aldım henüz daha işlem yapmadım en önemlisi alıcı sesli bir devre bulamadım araştırıyorum .sevgi ve saygılarla

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bu çalışmazz tıpkı ilk yaptıgım şey !
çıkışın eksi ucunu birine artı ucunu digerine bagladın demi ?

Bu durumda sadece dışarıya frekans aktarmış olursun.

Yani alıcın yok !!!

Digerini daha yapmadım diyorsun biz onuda yapmıştık. Jenatörle topraga verdik osiloskopla yakalamaya çalıştık lakin olmadı. Akabinde frekans işinde uzman ikiside mühendis arkadaşlar devreye girip sagolsun işe el attılar ve yeni baştan bir alıcı ünite kartı yaptılar. Daha sonrada iş ciddiye binip cihazı patentli üretmeye karar verdiler.

Yani kulladıgın şey başlangıç olarak güzel olsada işe yaramazzz. Bahsettigim üniteden var ama şeması felan karışık o kadarına dilim dönmez. Biraz bekleyeceksin gerisi için. Zaten o gün atarsın ardiyeye elindekini

jenaretör yerine varsa elinde el tipi osiloskop cubuklara onu monte et yoksada ugraşma ! Çünkü o şekilde tepki çok az artsada yine olmuyor ! O durumda cubuklar bir nevi anten görevi görüyor ama dönmüyor, sadece ekranda varsa dogadaki frekans cizelgesini izliyorsun.

Yok ben yaptım oldu diyorsan arazide deneyimlerini aktarırsın.

Son düzenleme:

Ibrahım2

Bilgili Üye
Tam olarak öyle degil, her şeyin özü toprak hava su ateş diyorum. Bizi daha yakından ilgilendirense elementler arasındaki özün benzerligi yakınlıgı ve bir birine etki, tepkisi diyorum. Digerlerini bilmem bakır çokmu çok ayrıcalıklı bir metal diyorum. Manyetik alan ve manyetik alana diktesi olagan üstü diyorum. Bunu ilerde bir kaç deneyle sitede işleriz.

Çubuk yapımında araya demir girerse dogada her yerde demir var demek istiyorum.

Diger bir örnekle şu soruyu sorayım sana :

Hazneli cubuk kullandınmı hiç ? Hazneye neyi niçin koydun?

Sorunun cevabı acıksa devam edelim

çubuga monte edilen bilye demirr ise yerleştirdigin yer hazne olmuyormu ? Bu durumda matık hazneye konulanı bulmaksa demir biye eklenen cubuk ne bulacak.
Hazne mazne hepsi safsata doğru hazne demir içine altın koyup altın arıyosun ama orda demirin ne işi var hepsi bir oyun ben bunu bilirim benimde yıllarca anlatmak istediğim de bu bendekı çubuk L çubuk değil dörtlü iki kişiyle tutulur ve çok şükür hiçbir minareli metali boşluğu görmez sadece ve sadece altına gider bu işe yıllarını veren biri olarak yazıyorum çubuk işi usta işi bunu bilen bilir binlerce tur çubuk çeşidi var her metalden hepside başka bırseye gider sevdiği neyse odur onu bulur.birde şu var evde deneme yapan arkadaşlar altını çekiyor evet derler arazide şaşar kalırlar buna dikkat etmek gerek şöyle bı tıyo verıyım L değil de dörtlü çubuk yapın ve bunu eğer altın madeni varsa civarlarda yanı maden ocağı altın çıkaran madenler orada deneyin ve çekim gücünü ayarlayın ben boyle yaptım ve sonunda muradıma erdim.ekmegınıde yedim çok şükür şuan ben mezar falan bakmıyorum büyük lokma arıyorum.arkadaşlar her çubuğa inanmayın çubuk işi zordur boşluk su mınaral bunları eledınmı tamam buna yogunlaşin

feltom

Engellendi
Sedegor Usta selamlarımı sunarım.Dediniz doğru artı bir uçta eksi bir uçta dışarıya boşluğa atıyor frekansı karşılıyan yok yani alıcı yok benim sıkıntım bu elimde vlf ve pulse dedektör var boşta duruyor fakat bu bobinli kafalı olduğu için bir bağlantı yapamadım antenle geri dönüşü alması lazım hala çözemedim iki çihazıda dağıttım fakat geri dönüşü aldıramadım diğer toprağa verilenide yaptım oda artıve eksi olarak toprağa veriyorum 3 aydan beri çalışmalar yapıyoruz oda minereli çanlandırıyor mala yaklaşamıyoruz .sevgi ve saygılarla.