Cubukla derinlik

meratan

Aktif Üye
timur964 selam kardeşim şimdi kendi evimin bahçesine vakti zamanında yaklaşık 1 mt derinliğinde bir çokur açıp üzeri beton kapak ile kapatıp yaklaşık üzerinide 20 cm toprak ile kapadım.Çubuk ile bu boşluğun derinliğini yere serilen kablo tekniğiyle ölcüm aldım.Kablo üzerinde ilkçarpıyı 1mt.civarında aldım yanlış değil ise bu tavan derinliği olması lazım.Şimdi 10cm beton kapak kalınlığı 20cm deüzerine attığım toprak kalınlığı toplam 30cm arada 70cm lik bir fark var acaba neden?

Xir71 selamün aleyküm
Dostum benmi yanlış anlıyorum çiviyi çaktın çivinin üstünden odanın dişina doğru serdiğin kabloda ilk çarpıyı 1 metrede yaptı bu odanın yüksekliği tamam.Devam ettinmi ettiysen 2 çarpıyı ne kadar mesafede yaptı.Eğer 30cm yaptıysa buda oda tavanı ile toprağın üstü.Böyle olması lazım.
Saygılar

Xir71

Member
https://www.youtube.com/watch?v=ID0ZlexHRUM bu teknik baya kolay vede iyigibi geldi bana bizzat denedim olumlu sonuç aldım boşluk krokisi ve derinliğin ölçümünde

Tolgadan1616

Yeni Üye
Xir71 ustam Kurşunla baktım olumlu fakat şişleme yaparken 40_50cm de belirli aralıklarla kaya sesi veriyor bi kaç yerde bir metreye yakın şiş giriyor

Son düzenleme: