çubukla su aramak.

Ibrhm

Aktif Üye
Suyu tespit ettim dört mt derinlikte olduğunu yaklaşık hesapladım,el burgusu ile sondajda 2,5 mt sızıntı su geldi yaklaşık 1mt çoğaldı ,daha sonra alttaki kaya sertleşti el ile burgusu çevirmek imkansizlaştı . 3 mt metal boru ucuna murç kaynattık üstten çekiçle vurarak yarım metre daha ilerledim su 1,5mt yaklaştı öyle kaldı haftaya boruya biraz daha ek kaynak yaptırıp kayayı kırarak tespit ettiğim kanala ulaşırsam yeterli suya ve tespitin doğruluğunu kesinleştirmiş olacağım inşallah.

adem44

Bilgili Üye
L çubugu 4 lu gi kullana bilirsiniz hem daha iyi çeker bir l çubugu arkadasına verisin diğer l çubugu sen tutarsın l çubugun uclarını birbirine degdirdiğinizde ovuc içinde tuttuğunuz için normal dorlucubuktan daha iyi çekim alırsınız gelişmiş makine cubukla bildigim mineralli yere gelen oldu adam cubugum 500 metreden hertarafı tarar diyor ceveriyi taradı hiç bişey yok dedi aslında cubugu cekmedi cubku toprak mınerallı ayrıyeten eloktıronık esyalar trafalar araba marsları motorları daha sayamadığımız manyetık dalgalar cubugu sıfırladı hıc cekmez hale getirdi oysa baska cubukcu o yerden sınyal aldı yeri tesbit etti işi bitirdi ama bu cubukta bi yere kadar iş goruyor cubuk işinde elektirik akımını fazla tutmakta fayda var diye dusınuyorum mesela benım cıgaz 18 volt amperi yuksek olunca baya guzel cekıyor amper dusunce yarıyarıya cekım dusuyor o yuzden cubuga pek guvenmeyın dedoktor işaret on planda olsun cubuk daha cok yerlesım alan dısında daha iyi iş gorur sebebi mıknatıs gibi manyetik alan yayan cıgazlar arabanızdakı anfi bile cubukları calısmaz hale getirebilir .

Ibrhm

Aktif Üye
adem44 görüşlerinize saygı duyarım,fakat fazla akım herzaman devre yakar.Buyugundede ,küçüğündede durum bu.Enerji biziz, vücudumuzu düşün bir trafo gibi çalışır ,hissetmeyiz bazen değişik .hallerde dışa vurur hatta can yakar stres,öfke,veya nemli havalarda vs. Çubuğun ile ustasının bulacağını makina bulacağına görmeden inanmam. 25 cm tuğla duvarın arkasını gösteren bir makina varsa o yerin altını gösterir inanirim.Mineral konusuna gelince ,onlar çözülecek şeyler ,adım adım gideceğiz .Bir arkadaşım var on metre yaklaşık uzaklıktan aradığı madeni tespit ediyor ,kendine olan uzaklığı,hatta derinliğıni veriyor. Öğrenmen için erken dedi bende ısrar etmedim.Başarmak için tüm ihtiyaç sahipleri için Allah için çok çalışmak gerek.Allah malı mülkü istediğime ilmi isteyene veririm buyurmuş.

adem44

Bilgili Üye
adem44 görüşlerinize saygı duyarım,fakat fazla akım herzaman devre yakar.Buyugundede ,küçüğündede durum bu.Enerji biziz, vücudumuzu düşün bir trafo gibi çalışır ,hissetmeyiz bazen değişik .hallerde dışa vurur hatta can yakar stres,öfke,veya nemli havalarda vs. Çubuğun ile ustasının bulacağını makina bulacağına görmeden inanmam. 25 cm tuğla duvarın arkasını gösteren bir makina varsa o yerin altını gösterir inanirim.Mineral konusuna gelince ,onlar çözülecek şeyler ,adım adım gideceğiz .Bir arkadaşım var on metre yaklaşık uzaklıktan aradığı madeni tespit ediyor ,kendine olan uzaklığı,hatta derinliğıni veriyor. Öğrenmen için erken dedi bende ısrar etmedim.Başarmak için tüm ihtiyaç sahipleri için Allah için çok çalışmak gerek.Allah malı mülkü istediğime ilmi isteyene veririm buyurmuş.
Gorusune saygılıyım cubuk işi mualla zaten benim dusunceme gore insan enerjisi ile elektirik farklıdır buyuzden l cubugun tutacak yerını bantla sarmakta fayda var metale duyarlı sadece elektiriktir vucut enerjınle metalı 10 metreden cekersen elektırık verince metali 20 metreden cekersin eleltirigin bu işlerde roluvar sebebi elektirik metale duyarlıdır yıldırımı bakır ceker sonucta yıldırım elektırıktır bakırda metaldır .

Ibrhm

Aktif Üye
adem44 doğrudur kardeşim ama sana bir soru sorabilirmiyim izninle, bu söylediklerine inanıyor musun, tespitin varmı? Birde arkadaşım evde alt kat boş daire tespit yapıyordu ben alt katta fakat salonda olduğumu biliyor,ben bir testi ayarladım 5ltrelik içine suyu doldurdum, 4 adet altın koydum yüzük,küpe,çeyrek,alyans. Haberi yok salonun bir köşesine koydum yanına çıktim inan'ki nokta atışı buldu. Küpü,suyu,altını tespit etti en hayret ettiğimde, koyduğum altın sayısını söyledi .

Ibrhm

Aktif Üye
Neden kimse nasıl olduğunu, ne ile neyin tespit olduğunu metreyi ,mesafeyi sormaz üç günlük seyisligimle!! Bukadar uğraşan usta varken, elektronikçi varken .Anlattıklarımı deneyen varmı bilmem .Belki çoğu, boşluğu
Çoğu yapıyı kazmadan uğraşmadan Tepeden bakarak terk edeceğiz . Hayalî bile güzel .

Son düzenleme:

adem44

Bilgili Üye
adem44 doğrudur kardeşim ama sana bir soru sorabilirmiyim izninle, bu söylediklerine inanıyor musun, tespitin varmı? Birde arkadaşım evde alt kat boş daire tespit yapıyordu ben alt katta fakat salonda olduğumu biliyor,ben bir testi ayarladım 5ltrelik içine suyu doldurdum, 4 adet altın koydum yüzük,küpe,çeyrek,alyans. Haberi yok salonun bir köşesine koydum yanına çıktim inan'ki nokta atışı buldu. Küpü,suyu,altını tespit etti en hayret ettiğimde, koyduğum altın sayısını söyledi .
Soylediklerime gozum gordugu için inanıyorum elektirik işi tabi doğrudur ama insan enerjisinden bagımsız oldugu için iş bilime giriyor yanı arastırma geliştirme .

adem44

Bilgili Üye
Çubuk kullanırken vucudun temiz olması en onemlisi tırnakların kesılmıs olması cubugun duzgun çalısmasında baya etkisi var işimiz ekmek parası oldugu için su işinden pek anlamıyorum konu su bulmakla alakalı konuyu hortlattık kusuna kalma kaynak cubuguyla çok su buldum hemde minerallı su bulmak zor bişey oldugunu sanmıyorum ben minerallı suya altın hareketi alıyordum altın var sanıyordum bakıyordum su test alanım vardı 3 4 yerden altından degerli su cıkardım en sonunda anladımkı cubuk suya gidiyor ugrasmadım .

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bilen biliyor da ,bilmeyende çekingen soramıyor. Kimseyi ve kendimi övme gibi bir niyetim yok öncelikle @BulursamKader25 Ustamız,hocamızın Anlatıları ,çubuktan tepki almak ve neye ne işaret veriyor onu öğrenmek.Oncelikle ınce plastik boru içerisine yakın bölge köy çeşmesinden su koyup tıkaçlarla kapattım .Tükenmez kalem kabı çubuklar,su dolu plastik kap sağ elde araştırmaya başladım üç dönüm bahçede ilk çekim aldığım yerde çubuk kapadı, sabit bekledim ,açtı 90 derce tekrar sağ düz sol su işareti verdi birkaç sn sonra kapandı. Kapanınca o şekilde devam ettim 3,5mt sonra açtı geri döndü tekrar döndüm kapandı , iki kapanma mesafesi 3 mt.kanalın ortasında çubuğu tekrar tuttum 4m ileriye kadar kapalı şekilde yürüdüm kapalı olması boşlukta olduğumun göstergesi, buradan tekrar baştaki işlemi tekrarladım .aynı sonucu verdi bu mesafeyi yirmi mt çıkardım bazı yerlerde kanal genişliği değişti 2 2,5 m gibi. Sonra su durağanmi? Akarmi? Onu anlamak için tespit ettiğimiz yerde boşluğun içerisinde çubukları kaldırıyoruz su durgun akmayan su ise sadece su işareti verir. Su akıyorsa sağ çubuk aktığı yöne evrilir, sol ise kurşun madeni işaretine yakın sağa evrilir. Bu sekilde 10 dakikada beklesek açıp kapayip işareti verecek başka hareket yapmayacaktır. Umarım ihtiyacı olana faydası olur.

@ıbrhm ustam güzel bir konu daha önce çubuk konusuna yazdım bende; bir tüyo da ben vereyim, eline sadece pirinç çubuk al, avucunda falan bişe olmasın, en yakın su yatağına gidecektir, yer altı su borularını, kaynak suları, su damarı çok rahat bulursun, yani pirinç çubuk tek başına sadece su bulur, başka bişe bulmaz, arar bulur, aliminyum ise elde hiç bişe olmasın sadece aliminyum çubuk olsun o da sadece boşluk bulur, dene gör derim kardeşim, başarılar

Ibrhm

Aktif Üye
adem44 ustam Allah gönlüne göre versin Cümleten hayırlı akşamlar.
Bende şöyle işaret veriyor çubuklar suya su işareti ,ıçinden geçtiği veya suyun bölündüğü boşluğa, ve bütün boşluklara ,Altına %95 benzer işaret veriyor. Belki faydası olur ; Altında çubuklar işareti ben solak olduğum için sol kapalı , sağda kapanırken sol göğüse doğru çekme yapıyor. Boşlukta ise sol kapalı ,sağ kapanırken dışa doğru çekme yapıyor, bu şekilde dikkat ediyorum. Sen çubuktan vaz geçme bence. Bulduğun sular için Allah razı olsun.

Ibrhm

Aktif Üye
Apollon01 Ustam tavsiyen için teşekkür ederim, Elimize aldığımız numune biraz daha çubuğun yön tayininde hızını artırmak, numune hem elimizde,hem ağzımızda olursa, mineralden çok rahat geçiyor. Aslında maden ve minarellerin işaretlerini iyi analiz yaptın mı yer altının rontgenini çekmek mümkün. Hayırlı geceler.