Çubuklar Neden Çalışmıyor?

Avni Abi

Yeni Üye
Çubukların kundaklarını bugün bakır yaptım, değişen birşey olmadı, etki yok. Çubuk kullanan bir arkadaşım ile deneyeceğim
Mrb.
Anladığım kadarıyla evde deneme yapıyorsun.
Çubukları kurduğunda ayaklarının altında taş zemin olmasını sağlayarak bir dene.(Öyle değil ise)

Genelde antre,banyo kalebodur/fayans olur.
Halı,parke v.b. yalitkan olduğu için olumsuz etkiler.

AliCubukcu

Yeni Üye
T
Mrb.
Anladığım kadarıyla evde deneme yapıyorsun.
Çubukları kurduğunda ayaklarının altında taş zemin olmasını sağlayarak bir dene.(Öyle değil ise)

Genelde antre,banyo kalebodur/fayans olur.
Halı,parke v.b. yalitkan olduğu için olumsuz etkiler.
Arazide de denedim olmadı abi

AliCubukcu

Yeni Üye
Çubukları bakırdan pirinçe çevirdim ancak tepki yok malesef, arazidede yok.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Önce iki adet bakır tel bulup çubuk haline getirin ve bu çubuklarla açık arazide elinize boş bir çakmak alın (Çakmağın metallerini ve çakmak taşı dahil bütün materyallerini çıkarın) ilk denemeyi yapın. Eğer tepki alamazsanız çıplak ayakla deneyin yine tepki yoksa boşuna uğraşmayın. Eğer olur da tepki alırsanız ondan sonra bu çubuklar üzerinde konuşalım.

AliCubukcu

Yeni Üye
Önce iki adet bakır tel bulup çubuk haline getirin ve bu çubuklarla açık arazide elinize boş bir çakmak alın (Çakmağın metallerini ve çakmak taşı dahil bütün materyallerini çıkarın) ilk denemeyi yapın. Eğer tepki alamazsanız çıplak ayakla deneyin yine tepki yoksa boşuna uğraşmayın. Eğer olur da tepki alırsanız ondan sonra bu çubuklar üzerinde konuşalım.
Tepki yok dostum, bakır çubuklar ile yalınayak denedim tepki yok, başkalarına tutturdum onlarda da tepki yok.

Karabulut

Operatör
En iyisi değiştir Başka bir çubukla dene Yine olmadı belki sende çalışmıyor

Ledun

Bilgili Üye
Ilinde ilcende 5-10 yil cubuk tecrubesi olan birisinin yanina git cubuklarinla. O size niye olmadigini olup olmayacagini soyler.
Doktor bile doktora gidiyor.

x man

Yeni Üye
İki haftadır çubuklar bende de çalışmıyor.

hayalsaati

Bilgili Üye
Çubukların hangi metalden olduğunun hiçç önemi yok. plastık çeşitli metaller ve hatta gül, dut, fındık ceviz gibi ağaçlardan yapıp denedim. Tepkime aynı. Sadece tepkime gücü ve mesafesi değişiyor. Ben rulmanlı kullanıyorum. İçinde demir olması demir tepkisini artırıyor doğrudur. Ancak çubuğun demiri tamamen unutmasının güzel bir yolunu buldum. ayrı bir başlıkta anlatacağım. Ustaların dediği gibi bir başkası denesin. çalışıyorsa tutuş hatasıdır. Ağır çubuk zorlar.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Tepki yok dostum, bakır çubuklar ile yalınayak denedim tepki yok, başkalarına tutturdum onlarda da tepki yok.
Bakır çubuk sende çalışmıyorsa o zaman çubuklardan vazgeç derim. Çünkü normal bir bakır çubuğun çalışmaması bünyenin çubuklarla bağlantı kuramaması demektir. Yani cihazla işini göreceksin ve çubuk için mecburen çubukçu çağıracaksın. Hayırlı forumlar.

x man

Yeni Üye
Sebebini bilmiyorum ama iki haftadır çubuklar hareket etmiyor @Avni Abi ve @Ledun ustalarım yorumunuz nedir bu duruma.