Çubuklara para vermeyin

adem44

Bilgili Üye
Çubuklara para verilmez cubuk satan sitelere dolasıyorum adam kafasına gore keklıyecek adam arıyor cubuga ucuz bir fıyat koymuş kullanım bilgilerinde 3 metre derınden cektıgını soyluyor cubuk 3 metredekı derınlıgı gorse turkıyede ekonomı dızelmısti onunde bir çubuk varsa arkandan gelen bir kepce olacak cubuk işi tercube işidir çok çalısmak ve bilgi gerktirir eger bu dunya heram zadelere kalmıssa bunun suclularıda ahmaklardır doğru dıyenden Allah razı olsun Adam ticaret yapıyor helaldır ama işin içine aldatmaca girdimi o kazandıgı para helal olurmu hırsız o tıp kısılerden daha sereflidir işin içine para girince kimse kimseyi tanımaz ama her seyi Goren Allah ında bir hesabı var ya cocugundan cıkar sa iyi ahırete kalırsa atesı yedıler dunyanın kabadayısı ödugun de fislatıyor buhs ın fislattıgı gibi gorkemlı toren ama fislattı fıslatanlardan bi gunde bizimde fislatacagımızı ve bi cesetten ibaret oldugumuzu yasantımızıda ona gore yasamamız gerktıgını unutmamak lazım bu dunyanın saybı Allah iyisiyle kotusuyle imtihandayız ahmaklar ne kadar bu dunyaya sahıplenseler sahıplensinler sonları fislatmak ):

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
bence de vermeyin
işe yaradığını düşünüyorsanız kendiniz yapın

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Cubuk isi kullanmayla tecrubeyle alakali..adam cubuk yapiyor yok icinde kimyasal var yok solisyon var yok su var yok bu var..neyse alanda saniyor ki aldiginda araziye cikacak hemen yerin altinda ne varsa bulacak..yok oyle bi dunya o kadar kolay olsa yerin altinda bisey kalmazdi..yapilan bu isler kimse kusura bakmasin sahtekarlik uc kagit dolandiriciliktir o yuzden biz elimizden geldigince bilgi veriyoruz anlatiyoruz yaziyoruz ciziyoruz ama malesef onune gecilemiyor umut dunyasindan dolayi.bu kadar ustamiz var bilgileri tecrubeleri tartisilmaz yaw acin bi bakin bu nlar neler anlatiyor beler soyluyor ne bilgiler veriyor senelerdir cubuk kullanirim halen her araziye ciktigimda yeni yeni seyler ogreniyorum deniyorum.bilgi bu bilgiden tecrubeden kimseyee zarar gelmez

Cubuk isi kullanmayla tecrubeyle alakali..adam cubuk yapiyor yok icinde kimyasal var yok solisyon var yok su var yok bu var..neyse alanda saniyor ki aldiginda araziye cikacak hemen yerin altinda ne varsa bulacak..yok oyle bi dunya o kadar kolay olsa yerin altinda bisey kalmazdi..yapilan bu isler kimse kusura bakmasin sahtekarlik uc kagit dolandiriciliktir o yuzden biz elimizden geldigince bilgi veriyoruz anlatiyoruz yaziyoruz ciziyoruz ama malesef onune gecilemiyor umut dunyasindan dolayi.bu kadar ustamiz var bilgileri tecrubeleri tartisilmaz yaw acin bi bakin bu nlar neler anlatiyor beler soyluyor ne bilgiler veriyor senelerdir cubuk kullanirim halen her araziye ciktigimda yeni yeni seyler ogreniyorum deniyorum.bilgi bu bilgiden tecrubeden kimseyee zarar gelmez
Solisyon))))) milyonların sevgilisi..
Ama çubukları hakiki prinçten

sandalci14

Operatör
çubuk konusunda uçuk fiyatlar konusunda katılıyorum,mümkünse sanayide filan yaptırın yada tanıdık güvendikten hesaplı alın.ancak işlev konusunda herkes farklı değerlendirme yapabilir.mesela ben mesafeli duranlardandım ancak gördümki iyi ustası olursa derinlik ölçümü de dahil gerçekten iyi bir ilim çubukta pirinç bakır vs kullanılan malzeme ve aranan malzemedeki teknikler çok farklı.ben faydalı olduğuna inanıyorum.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
abi ucakmi yaptiriyinuz..maliyeti malzemeyi gozunuzde buyutmeyin...onemli olan.verimli bilincli kullanmaktir..2bin tl ye ehliyet aliyon..500 bin tl lik otobusu kamyonu kullanabiliyon..o hesap.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Benimde aklım almıyor bazen o kadar para verilirmi cubuğa.
Al iki tane bakır teli yada elektrot bük uclarını al sana çubuk! Daha sonra geliştirirsin kendini, hazneli yaparsın rulmanlı olur, bentonit katarsın kafana göre takılırsın.
Birde bakmışsın alanında uzman olmuşsun :D

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Sonuna kadar katılıyorum kafayı yemiş bu çubuk satıcıları dedikleri fiyatları kulakları duymuyor sanki. Bilmem ne dedektör yapmış tekli alan tarama 5.500 tl dedi... Falan usta var youtubede meşhur çubuk yapmayıda öğreten oda hakeza tekli dönen çubuğa 3.500 tl dedi yuhh arkadaş düşmeyin bu tuzaklara bi video çekiyorlar izliyonuz sanıyonuzki alicam bu aleti ve bende onun gibi patır patır para topluycam, yok öyle bi dünya.! Ne malum öncesinde dedektör ile tespit edip peşine video eşliğinde çubukla aynı yere gitmediği ? Vallahi aldatmaca bunlar. Efendimiz buyuruyorki: Bizi aldatan bizden değildir... 3 kuruşluk ürünü 300 kuruşa satmak ne etik ne helaldir.. Bunlara o paraları vermekte afedersiniz ama enayiliktir...

sef_er

Operatör
Çubuklarlari bilmem, önemli olan çubuk degil, insanın kendisi, cihaz kendimiziz, cubuk ve kendimiz nasil yekpare cihaz olacaz mesele bu bence. Çubukta cesitlere bak; metalun cinsi, tek veya cift metal olması, metallarin boyu kalinligi, uzerine surulecek veta sade metal olacak veya uzeru kaplama olacak, kundali veya uzun kismi hazneli olacak, hazneye konulacak madde ve maddeler, yada sag yada sol ele alinacak, yada bilege takılacak, tada ağza alinacak, tutus sekli kalb huzasi, dar ila omuz genisligi araliginda olacak vb...

Yav dahada var bu is ne kadar kolay gozuken çok zor iş, bide basari orani

Bide şakul var, ondada envay çeşit özellik

Bide Y çubuk var

Çalışıyoruz, calisacaz, çok is var çok

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Çubuklarlari bilmem, önemli olan çubuk degil, insanın kendisi, cihaz kendimiziz, cubuk ve kendimiz nasil yekpare cihaz olacaz mesele bu bence. Çubukta cesitlere bak; metalun cinsi, tek veya cift metal olması, metallarin boyu kalinligi, uzerine surulecek veta sade metal olacak veya uzeru kaplama olacak, kundali veya uzun kismi hazneli olacak, hazneye konulacak madde ve maddeler, yada sag yada sol ele alinacak, yada bilege takılacak, tada ağza alinacak, tutus sekli kalb huzasi, dar ila omuz genisligi araliginda olacak vb...

Yav dahada var bu is ne kadar kolay gozuken çok zor iş, bide basari orani

Bide şakul var, ondada envay çeşit özellik

Bide Y çubuk var

Çalışıyoruz, calisacaz, çok is var çok
abi her cubuk konusuna koyuyom bunu.bak guvercine nasil taklacii.yanindaki gole tepki vermii 5 lt lik suya gore hassas ayarlamis..boynuna dolanasica...Tel çubuk ile su bulan adam - YouTube

abi her cubuk konusuna koyuyom bunu.bak guvercine nasil taklacii.yanindaki gole tepki vermii 5 lt lik suya gore hassas ayarlamis..boynuna dolanasica...Tel çubuk ile su bulan adam - YouTube
Oyyyy DDDDDD ne güldüm
ARAZİDEN geldim yağış tan çamurdan farkım kalmadı pestilim çıkmıştı...gülmekten tüm negatiflerimi attımm.... Çubuğu nerdeyse kendine dolandıracaktı en sonda suyun üstünde konuşmasını yaptı çıbığhh hiç tepki vermiyordu bıyrhın

feylezof

Member
Ustam boynuna dolanmasın, münasip biryerine ...... Bu tipler kendilerini bir nimetten sayıp, üç yaşındaki çocuk zekasına sahip olduğunun farkında bile olmayan bu zavallı, insanların zekasıyla resmen alay ediyor........ tam bir gerzek.