Çubuklara para vermeyin

ilk ben gördüm

Yeni Üye
Satıcıları, para kazananları kötü etkilemezse ve bilgisi olan varsa soru sorayım.
Sizin için ideal bir çubuğun, fabrika şartlarında seri üretimde maliyet değeri ne olur?(el emeği, ince dokumalı olanlar hariç)
Mesela bin tane üretilecek, tane başı maliyeti ne olur(tabi özelliğine göre değişir) ve bu çubuklara yurtdışında rağbet ederler mi?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Satıcıları, para kazananları kötü etkilemezse ve bilgisi olan varsa soru sorayım.
Sizin için ideal bir çubuğun, fabrika şartlarında seri üretimde maliyet değeri ne olur?(el emeği, ince dokumalı olanlar hariç)
Mesela bin tane üretilecek, tane başı maliyeti ne olur(tabi özelliğine göre değişir) ve bu çubuklara yurtdışında rağbet ederler mi?
toptan 5o tlye maal etsen bide kutu uydursan..hepsi elinde patlar...hergun birini deneyip kendini avutursun yillarca..yurtdisina verme sansin sifirdir..cunku burdaki taklacilardan bikmis millet.yurtdisinda arayisa gecmis..dolayisi ile cok gec kaldin.baska fikirlerin varsa ona yogunlas ustam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aldatan Bizden Değildir buyurmuş Peygamber Efendimiz sav.

Bu çubuk işinden para kazanmaya en yakın kişilerden biriside bendim.
Ve ben bu parayı ALDATMADAN kazanabilirdim.
Çok düşündüm, kalbimden fetva çıkmadı. Zira;
Çubuk bireyseldir. 10 kişi başarılı olsa 15 kişi muhakkak başarısız olacak ve kahredecekti.
Bu riske hiçbir zaman girmedim. Şeytan ve nesfim bana bunu da aşacak yolları gösterdi:
Amma itibar etmedim. Rahmetli Yazıcıoğlunun dediği gibi; "şu 3 günlük dünyada fırıldak olmak, akıllı ve imanlı kişilerin işi olmamalıydı"
Bu nedenle; çubuk satın alınmasına, maliyetinin 1000 katı fiyatlar istenmesine hiç gönlüm razı olmadı.
Bunların ipliğini yıllardır pazara çıkardık, 3 sene önceki fiyatlarıyla şimdiki fiyatlarına bakın, arada dağlar var.
Artık eskisi gibi satamıyorlar. Neden..?
Googlede "define çubukları" yazdıklarında karşılarına; bizlerin sitemizdeki yazılarımız çıkıyor, okuyunca gerçeği anlıyorlar.
Bu durum da bize mutluluk veriyor elhamdülillah.

ilk ben gördüm

Yeni Üye
toptan 5o tlye maal etsen bide kutu uydursan..hepsi elinde patlar...hergun birini deneyip kendini avutursun yillarca..yurtdisina verme sansin sifirdir..cunku burdaki taklacilardan bikmis millet.yurtdisinda arayisa gecmis..dolayisi ile cok gec kaldin.baska fikirlerin varsa ona yogunlas ustam
Teşekkürler, biraz baktım satışı mevcut ama öyle uçuk fiyatlar değil 15-20 $ dan başlıyor basitleri.
Çok ciddi ciro yapanlar da mevcut ama satıcılar alıcılara hayal satmamış, doğruları anlatmış bu yüzden sıkıntı olmamış.
Hatta en iyi satış yapanlar bu çubukları ''Ghost Hunting'' olarak satıyor:)
Avrupa'da Amerika'da satıcıların kendi üretimleri mevcut gözüküyor yani hepsi ithal ve Çin malı değil, demek ki onlarda da varmış üreticiler.