Çubuklarda sağ,sol el ve artı,eksi meselesi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Herkes bildigini yazsin insallah.
Benim dogrularima yanlis diyen, gulen, salliyorsun diyen, inanmiyorum diyen cok oldu, olacaktir.
Cubuk farkliliklarla beraber bireyseldir.
Heveslisi coktur,
Calisani azdir.
Sabir gosteren ise bir elin parmaklari kadardir.
Metal tespitinde basarili olan ise azin azidir.
Usta bildiklerimizin tamamina yakini da cirak bile degildir.
Samimiyetimle soyleyeyim; birazcik bilene hemen yardima kosuyorum. Biraz birseyler aktarayim istiyorum.

Bazan aklima soyle geliyor, bizim bu gayretimiz ucretsiz oldugundan mi işe yaramiyor yoksa biz aktarim ve anlatimda basarili mi olamiyoruz. Surucu Kursu gibi ucretli mi yapsak :)))

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Herkes bildigini yazsin insallah.
Benim dogrularima yanlis diyen, gulen, salliyorsun diyen, inanmiyorum diyen cok oldu, olacaktir.
Cubuk farkliliklarla beraber bireyseldir.
Heveslisi coktur,
Calisani azdir.
Sabir gosteren ise bir elin parmaklari kadardir.
Metal tespitinde basarili olan ise azin azidir.
Usta bildiklerimizin tamamina yakini da cirak bile degildir.
Samimiyetimle soyleyeyim; birazcik bilene hemen yardima kosuyorum. Biraz birseyler aktarayim istiyorum.

Bazan aklima soyle geliyor, bizim bu gayretimiz ucretsiz oldugundan mi işe yaramiyor yoksa biz aktarim ve anlatimda basarili mi olamiyoruz. Surucu Kursu ile ucretli mi yapsak :)))
Çubuk akademisi açın hocam.
Etaplara bölün. Sınıfta kalmakta olsun ?

BulursamKader25

Çubuk akademisi açın hocam.
Etaplara bölün. Sınıfta kalmakta olsun ?
Emekliyim bana uyar.
Amma 3 kez gosterdigim halde,
Yuruyusunu duzeltmeyen olursa,
Kafasina 1cm capindaki celik cubukla vurayim :)))
Asci bir asker vardi. Baktim kafasina bircok yara izi. Dedim neyin hatirasi bunlar..?
Ustamin hatirasi, hepsi kepce izidir dedi. :))
Ne ustalar var bak. Vura vura zorla asci yapmis.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Emekliyim bana uyar.
Amma 3 kez gosterdigim halde,
Yuruyusunu duzeltmeyen olursa,
Kafasina 1cm capindaki celik cubukla vurayim :)))
Asci bir asker vardi. Baktim kafasina bircok yara izi. Dedim neyin hatirasi bunlar..?
Ustamin hatirasi, hepsi kepce izidir dedi. :))
Ne ustalar var bak. Vura vura zorla asci yapmis.
Hocam sizin disiplinin nereden geldiğini biliyorum.
Zor günler bizi bekler :)
Önce bir sözleşme hazırlanıp istekliye okutturulup, okudum ve anladım. Kabul ediyorum imza şeklinde beyanat alınmalı?
O çelik çubuk vardır 400 gr ?

Lâkin şaka bir yana, iş hayatımda bir çok eğitim almak nasip oldu. Ve anladım ki, bir ustanın en büyük ve son hayalî "iz bırakmak " olduğunu düşünüyorum. Tecrübelerini aktarıp yetiştirmek.
"Rasyestezi Akademisi"
Neden olmasin ?

BulursamKader25

Hocam sizin disiplinin nereden geldiğini biliyorum.
Zor günler bizi bekler :)
Önce bir sözleşme hazırlanıp istekliye okutturulup, okudum ve anladım. Kabul ediyorum imza şeklinde beyanat alınmalı?
O çelik çubuk vardır 400 gr ?

Lâkin şaka bir yana, iş hayatımda bir çok eğitim almak nasip oldu. Ve anladım ki, bir ustanın en büyük ve son hayalî "iz bırakmak " olduğunu düşünüyorum. Tecrübelerini aktarıp yetiştirmek.
"Rasyestezi Akademisi"
Neden olmasin ?
Aklimda deli fikirler varda finans meselesi. Uckagitcilar finansi duzeltelim tavuklarin tuyunden biraz alalim diye is yapar, bizde birseyler verelim derdiyle para harcamamiz gerekiyor. Fark burada..
Bizim isimiz biraz zor.
Hayirlis Allah cc dan diyelim,
Gun dogmadan neler dogar.

desa2221

Member
selam aleyküm şimdiye kadar yapmadığım cubuk kalmadıplastiğinden krom bakır vs vs hepsi boş insan beyni nasıl böyle hareket ettirir hayret icin deyim cubuğumuzu test ederken saklanan yeri gördügün anda olay bitti beyin direk oraya yönlendiriyor.sözün özü buzdopcıların kullandığı kaynak telleri var harris marka kendinden borlu yani kaynak tozu gerektirmeyen hertürlü testi yaptım sınıftan geçti haberiniz ola

melhame

Member
selam aleyküm şimdiye kadar yapmadığım cubuk kalmadıplastiğinden krom bakır vs vs hepsi boş insan beyni nasıl böyle hareket ettirir hayret icin deyim cubuğumuzu test ederken saklanan yeri gördügün anda olay bitti beyin direk oraya yönlendiriyor.sözün özü buzdopcıların kullandığı kaynak telleri var harris marka kendinden borlu yani kaynak tozu gerektirmeyen hertürlü testi yaptım sınıftan geçti haberiniz ola
Usta nasıl bir şey biraz daha açıklasan bilgi versen

Meltun

Bilgili Üye
Konuyu allak-bullak ettin,
Madem tespitin var nasıl yaptığını anlat,
Herkes bilsin, vidyo varmış, 1500mt tespiti bırak, sen sahilde denizi tespit edebilirmisinki?
Sayın Arkadaşım
Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.
Bir başkasının açtığı konu içerisinde fikir münazarası yaparak zaten suistimal ettik.Halada ediyoruz. Bu yönden hatalıyız. Ben kendi adıma özür diledim. Yazabiliyorsunuz okuyabiliyorsunuz, İnternet ortamını araştırın çubuk hakkında benimkilerde dahil bir çok video bulacaksınız. Burada ilgili linklerini vermem sizin gibi ticari düşünmediğim halde reklama girer. Bu konu daha öncede bu sitede gündeme geldi ve kapandı size düşen arzu ederseniz araştırıp bulmak ve bilgi edinmek. Evet, video değil videolar var 17 adet bunların 6 adedi çubuk yapımı ve hareketleri ile ilgili kalanları define işaretleri gibi güncel konular. Olmadığı anlamına gelmez ya Hadi ben 1500 metre yi bir kenara bırakayım. Sahilde denizin istikameti belli yeri belli hedefte çok büyük gel biz plajda kalabalık içerisinde küçük bir hedef seni bulalım. Tanır mıyım? Tanımam hiç karşılaştık mı? Hayır, Yüzünü, cismini gördüm mü? Hayır, hem hiçbir kimse tanıyordun, biliyordun da beyin yönlendirmesi yaptın da, diyemez. En azından ortada bir mazerette kalmaz.

BulursamKader25

Sistem gelistir, sadece cubuk yetmez, metal tespiti icin.
Nasil bir sistem sorusunun cevabi bu sitede yazilan cubukla alakali yazilarin icine serpistirildi. Bunlari bulursan olayi cozersiniz. Bu serpistirilen bilgileri yazilarin icinde goremezseniz, daha fazla calisma yapmaniz, arastirma yapmaniz gerektigi anlasilacaktir.
Bosluk icin cubuk yeter.

Hem bosluk hem metal icin sadece gumus cubuga yogunlasmanizi tavsiye ederim. Cok cesit cubuk kullanmak işi tam girift hale sokuyor maalesef.

@ibrhm

Bilgili Üye
Sayın Arkadaşım
Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.
Bir başkasının açtığı konu içerisinde fikir münazarası yaparak zaten suistimal ettik.Halada ediyoruz. Bu yönden hatalıyız. Ben kendi adıma özür diledim. Yazabiliyorsunuz okuyabiliyorsunuz, İnternet ortamını araştırın çubuk hakkında benimkilerde dahil bir çok video bulacaksınız. Burada ilgili linklerini vermem sizin gibi ticari düşünmediğim halde reklama girer. Bu konu daha öncede bu sitede gündeme geldi ve kapandı size düşen arzu ederseniz araştırıp bulmak ve bilgi edinmek. Evet, video değil videolar var 17 adet bunların 6 adedi çubuk yapımı ve hareketleri ile ilgili kalanları define işaretleri gibi güncel konular. Olmadığı anlamına gelmez ya Hadi ben 1500 metre yi bir kenara bırakayım. Sahilde denizin istikameti belli yeri belli hedefte çok büyük gel biz plajda kalabalık içerisinde küçük bir hedef seni bulalım. Tanır mıyım? Tanımam hiç karşılaştık mı? Hayır, Yüzünü, cismini gördüm mü? Hayır, hem hiçbir kimse tanıyordun, biliyordun da beyin yönlendirmesi yaptın da, diyemez. En azından ortada bir mazerette kalmaz.
Laf kalabalığı yapma, Tek seferde,Çubukla
5mt,yada,50mt 100mtalabilirmisin?
Beni plajda bulup ne yapcan?
E-mailimden ulaşıp tespitimi edicen ,teknolojik yeteneğin olabilir.
Yada orada bulunma amacın farklı olabilir...
Sen bilgi akışını engelliyorsun farkında değilsin?
Belki sistemli bir davraniş.
Bu yazıyı okuyanlar şunu bilsin,
Çubuğun işleyişi tamamen bilimseldir,
Doğru kullanımı bulmak gerekir.
Öyle ustalar varki ,gel şurada yaz demeyeceğim.
Bütün metalleri ,su ceşitleri petrol ceşitlerini araziye araziye saklattırip olduğu 30,40 metreden hangisinin ,nerede,ne olduğunu kalitesini ,sade plastik kundaklı çubukla başka bir şey kullanmadan,biliyor.
Sen hikaye yazıyosun.
Akacak bilgiyide engelliyosun.Linki varmış,yok şöyle olmuş, daha statik elektrik ile ,bio elektriği ayırt edemiyorsun bol ,bol kopyala yapıştır....
Senin bildiğin sana kalsın..