Dadaylı arazi pek müsait değil

GERMO

Engellendi
@kabakburgiba hacı abim, 1 yıldır kosturuyoruz az çok görüyorsun, bazı yerlerde çubuklara güvenerek işlem yaptım, mineral çıkınca moraller bozuldu, peşimde kuyruk sallayan ayarsizlar şimdi benden kaciyorlar, ben sadece ben değil sevdiğim herkes faydalansin istiyorum, bakın çubukta kendimi gelistirdim gelin şuraya buraya gidelim, kimse gelmiyor, niye çubukta kaç yerde minerale toslayinca guvenemiyorlar, ey Yüreğimin sevdiği Fuzuli kardeşlerim, elimde bir kutuda yanıp sönen bir çakma cihaz bile görseler pesime takilirlar, cunku akillari cihazda, bende onun icin cihaz ciha ediyorum iste,

cihazın sakulun cubugun kesin garantisi yokki, bizimki ihtimal, geçen yine ekipteki abim dedi uzun zamandır bildiğim bir yer var, gel seninle birde köydeki kardeşimizi alalım burası kesin ve kolay, yeterki çubukla bize ne olduğunu söyle, onlarca gariban evine bu ramazanda katkimiz olur, neyse gittik hem altın hem gümüş işareti, balyozu civiyi test yerine vurdukça banamisin demedi,

oruçlu halde 3 saat uğraştık sonuç kayalık bölge, moral bozuldu hani kolay gözüken bir test yeri ama nasip kısmet olmadı o gün, kaldı bayram sonrasına, garibanlari yavruları sevindiremedik ama Hamdolsun biliyoruzki rabbimizin bir plan projesi elbet vardır bir bildiği, yinede Hamdolsun şükürler olsun Allah cc ya. timur964 ustamada teşekkür ediyorum ama ustama çırak olarak mahçup olduk kusura bakmaz inşallah.
öyle olur ustam.tüm umutların parmaklarının ucundan uçup gidince,bilirim o duyguyu.3 gün uyku uyuyamadım.ayak parmaklarımın ucu bile cızladı.kopmayacak halat nasıl koptu anlayamadım.neyse.

GERMO

Engellendi
Abi bu gazın etkisi kaç ay sürüyor, kaç aydır Sedegor ustam böyle alev gibi yakıyor, benimki şimdilik evden camiye, camiden eve, ustam aklıma geldikçe karanlık sokaklardan gecmemeye çalışıyorum, ne olur ne olmaz abi kendimizi garantiye alalım, inşallah ustamin sinirleri kısa zamanda yatışır, yoksa vay halimize,
:16::73:
Aga niye ateş ediyon niye sinirlisin sen 3 haftadır neredeydin anlat hele yedin içtin senin olsun ne bulduk ?[/QUOTE @Turko ustam ,gazı yemiş,sinir yapar bilirsin.hele gazdan bi kurtulsun bol sarımsaklı yoğurtla siniri geçer.

timur964

konularim
@kabakburgiba hacı abim, 1 yıldır kosturuyoruz az çok görüyorsun, bazı yerlerde çubuklara güvenerek işlem yaptım, mineral çıkınca moraller bozuldu, peşimde kuyruk sallayan ayarsizlar şimdi benden kaciyorlar, ben sadece ben değil sevdiğim herkes faydalansin istiyorum, bakın çubukta kendimi gelistirdim gelin şuraya buraya gidelim, kimse gelmiyor, niye çubukta kaç yerde minerale toslayinca guvenemiyorlar, ey Yüreğimin sevdiği Fuzuli kardeşlerim, elimde bir kutuda yanıp sönen bir çakma cihaz bile görseler pesime takilirlar, cunku akillari cihazda, bende onun icin cihaz ciha ediyorum iste,

cihazın sakulun cubugun kesin garantisi yokki, bizimki ihtimal, geçen yine ekipteki abim dedi uzun zamandır bildiğim bir yer var, gel seninle birde köydeki kardeşimizi alalım burası kesin ve kolay, yeterki çubukla bize ne olduğunu söyle, onlarca gariban evine bu ramazanda katkimiz olur, neyse gittik hem altın hem gümüş işareti, balyozu civiyi test yerine vurdukça banamisin demedi,

oruçlu halde 3 saat uğraştık sonuç kayalık bölge, moral bozuldu hani kolay gözüken bir test yeri ama nasip kısmet olmadı o gün, kaldı bayram sonrasına, garibanlari yavruları sevindiremedik ama Hamdolsun biliyoruzki rabbimizin bir plan projesi elbet vardır bir bildiği, yinede Hamdolsun şükürler olsun Allah cc ya. @timur964 ustamada teşekkür ediyorum ama ustama çırak olarak mahçup olduk kusura bakmaz inşallah.

neyin mahcubiyeti bu acepbilsem belkide bakardım kusura acemi cahil b kulum nede olsa

GERMO

Engellendi
Estağfurullah @timur964 abi hani işler rast gitmeyince inanki mahçup oluyorum ustalarima, sürekli bilgi ile destekleyen ustalarima emeğin bilginin karşılığını cirakligim ile gosteremedigim için mahcubum abim, yinede biliyorum yüreğiniz gönlünüz birer elmas pırlanta hazine benim için, varolasiniz, Allah cc hepinizden razı olsun inşallah.

Son düzenleme:

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Aga niye ateş ediyon niye sinirlisin sen 3 haftadır neredeydin anlat hele yedin içtin senin olsun ne bulduk ?
Valla 3 haftada kücük Türkiye turu yaptım ))) Oructan oluyor sinir ))) iftardan sonra bir şey kalmıyor ))) her şey bir dal sigara içene kadar )))) idare edin ))) Az kaldı bayrama.

Ama konu ve yorumlara tepkimde haksızmıyım her şey ortada susup girip bakacaksın !

Sedegor

Engellendi
Yaw arkadaşlar şu cihazlar konusunda mutabık kalalım.

Cubuk dedigin ehlinin elinde iş yapar sonuç nedir peki ? Cubuga güvenip kazma vurulmaz.

Kimse kimseyi kandırmasın define cihazı diye elinizde dolaştırdıklarınızda iyi tek tek yapar. Kısaca define cihazı degil tek tek cihazı bunlar.

Kimse dedektörlerle oda bulamaz bir oda içindeki var olan metali bulamaz.

Alman malı jeofizik cihazları hariç onlarada kimse cıkarıp bir daire ev parası vermez. Hadi verdi diyelim oparatörlügü zordur.

Hiçmi bulunmaz bir bucuk metrede bir küp altına rastlayan olursa tamam. Ötesi yokkl

Turko

Uzman

Cubuk dedigin ehlinin elinde iş yapar sonuç nedir peki ? Cubuga güvenip kazma vurulmaz.

Kimse kimseyi kandırmasın define cihazı diye elinizde dolaştırdıklarınızda iyi tek tek yapar. Kısaca define cihazı degil tek tek cihazı bunlar.

Alman malı jeofizik cihazları hariç onlarada kimse cıkarıp bir daire ev parası vermez. Hadi verdi diyelim oparatörlügü zordur.

Hiçmi bulunmaz bir bucuk metrede bir küp altına rastlayan olursa tamam. Ötesi yokkl
Malesef bu konu da hemfikiriz , frekans atım yapar malı bulur reklamı adı altında satılan cihazların %95 i çalışmıyor. Piyasada 2-3 cihaz var onlarda toprak içine etki edemiyor. Malın bulunduğu seviyeden aşağıya kalırsa kullanıcı , Yani ayak basılan toprak kotunu 0 kabul eder isek malzeme -4 mt kotunda ise cihazı kullanan kişi en az -4 mt kotuna inebilir ise yahut daha aşağı kota ancak ozaman cihaz malı tespit edebiliyor. Frekans atım lı cihazlar mal toprakta iken değilde kafa kafaya gelecek şekilde kaya içinde kalan boşluğu yahut malı çok rahat buluyor , kafa kafa ya ne demek.. kaya toprak üstünde 3 mt de malzeme de içinde 2 mt de , kullanıcı eğer bu metraj lara paralel kafa kafaya yaklaşır ise kayaya doğru , malın frekansını yakalar.

Benim tespit ettiğim bu şekilde. Bu tarz alan tarama kullanan arkadaşlara da özellikle tavsiyem mağara mahzen tünel kuyu yani toprak ayak basma kotundan aşağıda kalan yapılarda denesinler cihazları . Eee ben evde deniyorum Yan oda daki altını buluyor :) bulur babacan senin boyun 180 bel dirsek boyun 150 , koy malı arazide 150-200 cm yükselti ye bir parçada ayağının dibine koy dön dolaş bakalım hangisini buluyor . Etrafım da bu tarz cihazlar dan anlayan elektronik ci yok olsa bir işsiz elimin altında neler neler :)

Moneyman

Bilgili Üye

Üstadım çok pahalı Alman malı alan tarama cihazları da odanın varlığını söylüyor ama içerisinde ne olduğu muamma...mala marka cihaz var benim ekipte ama kullanıcı her zaman müsait olmuyor yorum yaparken yanlış yorumladı işin iş( bir kaç kez başımıza geldi) her yerde kullanılmıyor ayrıca arazide kayalık yerlerde mümkün değil, var mı bildiğin arazi şartlarına uyum sağlayacak, ortalama Bilgi ile alttaki odanın varlığını ve içerisindeki malzemenin değerli olup olmadığını anlayabildiğimiz bir cihaz?veya güzel bir demonstrasyon ile öğrenip sahada kullanabileceğimiz? Fiyatı makul olsunda önemli değil zaten harcamışız harcayacağımızı yeterki doğru sonuç alalım..

Sedegor

Engellendi
Üstadım çok pahalı Alman malı alan tarama cihazları da odanın varlığını söylüyor ama içerisinde ne olduğu muamma...mala marka cihaz var benim ekipte ama kullanıcı her zaman müsait olmuyor yorum yaparken yanlış yorumladı işin iş( bir kaç kez başımıza geldi) her yerde kullanılmıyor ayrıca arazide kayalık yerlerde mümkün değil, var mı bildiğin arazi şartlarına uyum sağlayacak, ortalama Bilgi ile alttaki odanın varlığını ve içerisindeki malzemenin değerli olup olmadığını anlayabildiğimiz bir cihaz?veya güzel bir demonstrasyon ile öğrenip sahada kullanabileceğimiz? Fiyatı makul olsunda önemli değil zaten harcamışız harcayacağımızı yeterki doğru sonuç alalım..
Konu uzar gider, varsa elinde 250 bin TL konuşalım. Sonrasında konuşmaya gerekte kalmaz zaten. Kısacası Türkiyede Paran olsada sadece oyuncak cihaz alırsın. 250 bine alacagın cihazında faturası olmaz olsada faturayı okuyan cıkmaz. Sadece cihazı alman degil onu gezdirecek bütcende olmalı

Son düzenleme:

Moneyman

Bilgili Üye
Konu uzar gider, varsa elinde 250 bin TL konuşalım. Sonrasında konuşmaya gerekte kalmaz zaten. Kısacası Türkiyede Paran olsada sadece oyuncak cihaz alırsın. 250 bine alacagın cihazında faturası olmaz olsada faturayı okuyan cıkmaz. Sadece cihazı alman degil onu gezdirecek bütcende olmalı
Madem net konuşuyoruz :) evet var diyelim bu cihaz özel yapım cihaz mı? Gezdirecek bütçeden kastınız araca mı monte?

carsambali

Bilgili Üye
Valla 3 haftada kücük Türkiye turu yaptım ))) Oructan oluyor sinir ))) iftardan sonra bir şey kalmıyor ))) her şey bir dal sigara içene kadar )))) idare edin ))) Az kaldı bayrama.

Ama konu ve yorumlara tepkimde haksızmıyım her şey ortada susup girip bakacaksın !
ustam dolaşmışsın ne güzel,iftarıda ettin cigaranıda tüttürdün şuan gayet stabilsin sanırım:230: 3 yıl oldu halen bir yemek yicez,sen bahçelievlerdeydin sanırım bende yanıbaşında.hele şu kahveyi bir pişirelim artık:322: