Dadaylı arazi pek müsait değil

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ah şu cihazlar ahh uzar gider mevzu nasipten öte köy yoktur.Cihazdan öte can sıkıntısı yoktur.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Cihaz evet yardımcıdır.Asıl bulma işi 1 numara nasip sonrası İşareti -Dönemi- araziyi-uygurlığı-tarihi-kültür-mediniyeti okuyabilmek ve kod , şifreleri çözebilmektir bana göre.

carsambali

Bilgili Üye
Ah şu cihazlar ahh uzar gider mevzu nasipten öte köy yoktur.Cihazdan öte can sıkıntısı yoktur.
ustam 1 yılı geçti; 1,5m ye çapı yaklaşık 10cm,boyu yaklaşık 25cm boyunda içinde kurşun ve madeni para koyduğum bakır bir eski sürahi koydum.ben elimdeki ile bulamadım, bunu bulan cihazı hemen alırım :200:

Moneyman

Bilgili Üye
ustam 1 yılı geçti; 1,5m ye çapı yaklaşık 10cm,boyu yaklaşık 25cm boyunda içinde kurşun ve madeni para koyduğum bakır bir eski sürahi koydum.ben elimdeki ile bulamadım, bunu bulan cihazı hemen alırım :200:
Çubuk da bulamaz emin ol:)

Turko

Uzman
Üstadım çok pahalı Alman malı alan tarama cihazları da odanın varlığını söylüyor ama içerisinde ne olduğu muamma...mala marka cihaz var benim ekipte ama kullanıcı her zaman müsait olmuyor yorum yaparken yanlış yorumladı işin iş( bir kaç kez başımıza geldi) her yerde kullanılmıyor ayrıca arazide kayalık yerlerde mümkün değil, var mı bildiğin arazi şartlarına uyum sağlayacak, ortalama Bilgi ile alttaki odanın varlığını ve içerisindeki malzemenin değerli olup olmadığını anlayabildiğimiz bir cihaz?veya güzel bir demonstrasyon ile öğrenip sahada kullanabileceğimiz? Fiyatı makul olsunda önemli değil zaten harcamışız harcayacağımızı yeterki doğru sonuç alalım..
Türkiye genç kuşak toprak yapısına sahip. Karakteristik olarak teyit edilen 12 tip toprak çeşidi var. Bunların en büyük yüz ölçümüne sahip olan bozkır iç Anadolu toprağı , kırmızı kahverengi karisik Akdeniz toprağı , asitli ve tuzlu yapısı ile Karadeniz hattı. Şimdi gelelim cihaz olayına. Alman lar cihaz yapıyor. Toprak yapısını inceleyelim. Humus lu balçık yapıya sahip su oranı yüksek bataklık tabanı olan tek parçada 100 hektar ın üzerinde tarım arazisi çıkaramazsın. Bitik taş siz kaya sız her sene su oranı artan ve yumuşayan bir yapısı var. Şimdi adam cihazı yapıyor diyorki 13 mt de derinlik alır . Doğru alır kumlu yumuşak su oranı yüksek humus lu yapısı olan toprak ta her türlü alır o derinliği. Şimdi o cihaz iç Anadolu'nun bozkır toprağında taşın kayanın içinde kilin tuzun mineralin içinde nasıl inecek 13 mt ye . Mümkün mü randıman vermesi. imkansız. Adamlar emfad ile Hitler in sakladığı odaları arıyor, kumun içine sakladığı malzeme yüklü tren vagon larını arıyor silah arıyor top tank arıyor onun için toprağına göre cihaz yapmış. Bizde 2 mt de çakılıyor cihaz. Milyon dolar lık cihaz da olsa zor heryer de yemez. Muhakkak 5 yerin 4 ünde çakılır.

Moneyman

Bilgili Üye
Turko ustam dediklerinize aynen katılıyorum..bir de tecrübemi anlatayım geçmiş zaman Bulgaristan da bir cihaz yaptırmıştım çok maliyetli değil ama olsun 5 metreye kadar uçanı kaçanı yakalıyordu sözüm ona:) çok değil bak çarşambalı var üye ayvacıkda o bilir toprak yapısını oranın neyse cihazı tuttuk 3 metredeki kocaman paslı tenekeyi bize altın diye kepçe ile açtırdı:) gülermisin ağlarmısın..

Turko

Uzman
Turko ustam dediklerinize aynen katılıyorum..bir de tecrübemi anlatayım geçmiş zaman Bulgaristan da bir cihaz yaptırmıştım çok maliyetli değil ama olsun 5 metreye kadar uçanı kaçanı yakalıyordu sözüm ona:) çok değil bak çarşambalı var üye ayvacıkda o bilir toprak yapısını oranın neyse cihazı tuttuk 3 metredeki kocaman paslı tenekeyi bize altın diye kepçe ile açtırdı:) gülermisin ağlarmısın..
40 yıllık defineci emmim gitmediği görmedi bilmediği yapmadığı açmadığı almadığı satmadigi kalmamış her naneyi yaşamış kahverengi sinide lacivertinide görmüş geçirmiş . Bilmediği kullanmadığı cihaz yoktur. Hadi pikniğe gidiyoruz der mezarın üstünde oturtur seni ruhun duymaz orda yedirir icirir karnını doyurur sonra sizden bir cacık olmaz 5 saattir mezarın üstünde oturuyorsunuz fark etmediniz der. Bir cihaz duyar atlar gider İngiltere ye ordan Fransa'ya ordan Almanya bakar gelir yada alır gelir . O bile enfad yüzünden 9 mt kaya yarmis kaya yariginda biriken suya akan kayanın içindeki pasa tav olmuş. Sen tenekeyi bulduysan üzülme en azından metal bulmuş sun .

carsambali

Bilgili Üye
@Turko ustam dediklerinize aynen katılıyorum..bir de tecrübemi anlatayım geçmiş zaman Bulgaristan da bir cihaz yaptırmıştım çok maliyetli değil ama olsun 5 metreye kadar uçanı kaçanı yakalıyordu sözüm ona:) çok değil bak çarşambalı var üye ayvacıkda o bilir toprak yapısını oranın neyse cihazı tuttuk 3 metredeki kocaman paslı tenekeyi bize altın diye kepçe ile açtırdı:) gülermisin ağlarmısın..
derinlik tutmuş ama :200:

Moneyman

Bilgili Üye
40 yıllık defineci emmim gitmediği görmedi bilmediği yapmadığı açmadığı almadığı satmadigi kalmamış her naneyi yaşamış kahverengi sinide lacivertinide görmüş geçirmiş . Bilmediği kullanmadığı cihaz yoktur. Hadi pikniğe gidiyoruz der mezarın üstünde oturtur seni ruhun duymaz orda yedirir icirir karnını doyurur sonra sizden bir cacık olmaz 5 saattir mezarın üstünde oturuyorsunuz fark etmediniz der. Bir cihaz duyar atlar gider İngiltere ye ordan Fransa'ya ordan Almanya bakar gelir yada alır gelir . O bile enfad yüzünden 9 mt kaya yarmis kaya yariginda biriken suya akan kayanın içindeki pasa tav olmuş. Sen tenekeyi bulduysan üzülme en azından metal bulmuş sun .
Bu yazıdan çıkarılacak sonuç cihazların en babası en pahalısı bile şüpheli:) kısmetinde var ise cihazmış çubukmuş vesile oluyor sonuç olarak..