Daha önce makinayla bakmıştık kazdık ve sonuç...

odin

Editör
dogal olmakla birlikte açtiginiz çukuru isiniz bitince tekrar kapatabilirseniz bir kazaya ihtimal vermemis olursunuz. bir canli dusup telef olsa gunahi boynunuza kalir...

Karargahh

Yeni Üye
dogal olmakla birlikte açtiginiz çukuru isiniz bitince tekrar kapatabilirseniz bir kazaya ihtimal vermemis olursunuz. bir canli dusup telef olsa gunahi boynunuza kalir...
Tabiki geri kapatma işlemi son adım önce hevesimizi alalım ?

Birşeyi belirtmeyi unutmuşum burdan ha bire eski tuğla çıktı kepçeyi bi vuruyo kıpkırmızı tuğla parçları çıkıyo parça parça

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Herşey normaaaall.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Güney yakasındakı taşlar dolgu değilmi dedektör de tam onun oralarda biyerde ötüyodu
Usta makine neye ötüyor sen daha iyi bilirsin, minarelde olabilir başka bir şeyde olabilir o taşları bile minarel olarak algılayabilir, kac cm'ye ötüyor bi eşeydin orayı, bu haliyle burada bir şey yok.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Her şey doğala özdeş kardeş

Karargahh

Yeni Üye
Usta makine neye ötüyor sen daha iyi bilirsin, minarelde olabilir başka bir şeyde olabilir o taşları bile minarel olarak algılayabilir, kac cm'ye ötüyor bi eşeydin orayı, bu haliyle burada bir şey yok.
Sağdaki ağacın hizasında dere tarafı değilde diğer tarftan yani kamera tarafından eski tuğla gibi bişey ,testi ve kemikler çıkmaya başladı. anladıkki gecen yil makinaya öten taraf bu taraftı. eşeledikçe kemikler ve testi parcaları devam ediyo burası muhtemelen şahıs mezarı ve kemiğin yönü kıbleye doğru müslüman mı acaba yada benim denk geldiğim kemik ayağımı kıbleye ayağımı uzanık onu tam çözemedim. Birde müslümanın nezarında testi falan olurmu onuda merak ettim olmaz diye biliyorum. Yaklaşık 2mt derinliğinde yaşanıyo bu olaylar dün 5 metreydi 3 metresi doldu burası bisey yok diye bi kamyon harfiyat döktürdüm bedavaya ? sonra hafif düzleyeyim diye içine girince gerçekleşti bunlar
Not:şuan elimde ne çubuk var nede dedektör

Son düzenleme:

Karargahh

Yeni Üye
1 kamyon harfiyat döktürdüm 5 metreden 2 metre kaldı hayvan ölmez herhalde şimdi ?

sandalci14

Operatör
kardeşim işaret emare filan yoksa banada müslüman mezarı gibi geldi.ancak sarı işaretli alanın dolgu olma ihtimali var 1 mtre kadar eşelenebilirdi. müslüman mezarı ise çıkan testi filan toprakta atıl kalmış olabilir.(kırık diye atmışlardır,toprağa karışmıştır).

Karargahh

Yeni Üye
kardeşim işaret emare filan yoksa banada müslüman mezarı gibi geldi.ancak sarı işaretli alanın dolgu olma ihtimali var 1 mtre kadar eşelenebilirdi. müslüman mezarı ise çıkan testi filan toprakta atıl kalmış olabilir.(kırık diye atmışlardır,toprağa karışmıştır).
Karışma olayı çok zor gibi ya çünku mezarla iç içe nerdeyse. Bende orayı dolgu sanmıştım ama yukaridakiler de doğal diyo bak o sarı işaretlediğin yerin sol tarafı