Dama mı?

Marco

Bilgili Üye
Ustam merhabalar. Dama mi diye yazmışsınız, ben üç defa okudum ''dana mi'' diye gördüm. Bakıyorum, diyorum bu dana nerde ?? Ustam Kaya dayanıksız, dikkat ederseniz kayanin sag alt tarafi aşınmış.Bu çizimler bence yakin zamana ait. Aşınmaya uygun bir kaya.saygilar sevgiler

Son düzenleme:

GUND@R

Aktif Üye
Ustam merhabalar. Dama mi diye yazmışsınız, ben üç defa okudum ''dana mi'' diye gördüm. Bakıyorum, diyorum bu dana nerde ğŸ˜￾ğŸ˜￾ Ustam Kaya dayanıksız, dikkat ederseniz kayanin sag alt tarafi aşınmış.Bu çizimler bence yakin zamana ait. Aşınmaya uygun bir kaya.saygilar sevgiler
Eyw ustam varol

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Dama domino vs deilde uzerinde bu cizik olan kaya kendiside kesme blok tasdir.diger taslarin yuzeye orulurken yerlesim planini anlatir ..resimler 360 derece uzak yakin olmali ki amlasilsin durumu

Turko

Uzman
Mihrap tan iki tane varmış birini kırmışlar. Araziyi ikiye bölmüş. Sağ ve sol . Sırtına al kayayı karşı tarafı izle belki göze çarpan birşeyler çıkar.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Güzel yer .
Uygun çekim yapılabilse , mekanı anlabilirdik .
Arazi müsait değil ama yinede burayı bu kadar dipten değilde az uzaktan fotolamaya çalışın .Dikkatli olun Tehlikeli yer .
O çizik olan kaya kapak bile olabilir , birde yamaçtaki işaretli yerleri inceleyin oralarıda fotolayın , zirveyide gezin tarihini araştırın bilgi toplayın buraların .

GUND@R

Aktif Üye
Mihrap tan iki tane varmış birini kırmışlar. Araziyi ikiye bölmüş. Sağ ve sol . Sırtına al kayayı karşı tarafı izle belki göze çarpan birşeyler çıkar.
Ustam çok doğru söyledin kayınpeder kırmış birini detaylı foto atarım yarın

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konum olarak korunaklı ve savunulacak noktada olması bu yerin içeride olabilecek meskun bir yerleşimi temsil ediyor olabilir.yere dik inen yüzeye yapılan bu işlentinin tıkladığım konu bilgileri içinde askeri bir yerleşimden bahsetmesi içeride olabilecek odaların varlığına dikkat çekiyor.etrafta açılmış giriş ve benzeri görünümleri araştırmak gerekiyor.

GUND@R

Aktif Üye
Güzel yer .
Uygun çekim yapılabilse , mekanı anlabilirdik .
Arazi müsait değil ama yinede burayı bu kadar dipten değilde az uzaktan fotolamaya çalışın .Dikkatli olun Tehlikeli yer .
O çizik olan kaya kapak bile olabilir , birde yamaçtaki işaretli yerleri inceleyin oralarıda fotolayın , zirveyide gezin tarihini araştırın bilgi toplayın buraların .
Ustam şu sarı çizdiğin yerlerin birleştiği yerde eski bi yapıya benzeyen yer var resmi yok ama yarın atarım. Orayı gösterme ihtimali var mı. Mesafe yaklaşık 300 mt filan

Siva

Bilgili Üye
Bu sirali kayalar yukardan assagi kac katman iniyor yani sirali kaylari yukardan assagi say bakalim kac tane var isaretin oldugu yerde diger yan tepelerde kac sirali kaya katman var sayisini biliyormusun bilmiyosan git say dediklerimi anladinmi .assagidan ve yukardan resim cek katmanlari gorelim uzak cekim cek ve yakin resimler.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustam çok doğru söyledin kayınpeder kırmış birini detaylı foto atarım yarın
Kayınpedere o bölgeyi yasakla yoksa elin boş dönersin. İşaret kırmakla bir şey bulunmaz. Bence güzel bir bölge araştırmaya değer. Detaylı resimler gelirse güzel yorumlar alırsın diye düşünüyorum.