Dede mezarı

Şirvan

Operatör
Y yapan yerdeki düz beyaz taşı bul altına bak

kertenkele

Editör
Ustam ben yılanı nerde arayacağım çeşmenin üstünde üç dikili kaya var üçgen şeklinde üçleme yani kayalar sonradan gelme yerli değil bi kısmı gömülü 4 kişi anca kaldırır kayaları belkide kaldıramaz o şekil

kertenkele

Editör
Y orda bi sırt var derenin ortası siyah bi kaya görünüyo resim vardı ama uzak resim beyaz gidince bakarım ustam ben mezarmı yoksa gömümü bakacağım çubuk kullanabiliyorum

kertenkele

Editör
Şirvan ustam bu taş y yapan yerin yani iki derenin birleştiği yere yakınmı yoksa yukardamı arayacağım ve bu raşın altında yılan işaretimi var gömümü onuda açıklarsan makbule geçer ustam tşkl

Osem

Yeni Üye
Ustam bu konu hakkında birşeyler duymustum ama dogru mu bilmem. Ermeniler define sakladiklari bazi yerlere türbe/yatir diyerek esyalarini guvence altina aldigi soylenir. Bu sayede yerleri net belli olmakla beraber islem gorme ihtimalini de en aza indirdikleri anlatilir. Olabilir mi??

Esteban74

Editör
Siyah kaya ile çeşme arası kaç metre? Bence çeşme ile siyah kaya arasından bir detay çıkmalı. Mezarda olabilir hediyede... eğer mezar çıkarsa parası için ölçü gerekli, diye biliyorum
Kolay gelsin

kertenkele

Editör
Şirvan ustam derenin y yaptığı yerde beyaz taş var ama kelek ten az büyük iki yumruk kadar diğer taşlar göö taş taşlık bi yer değil zaten bu olabilirmi

kertenkele

Editör
Bu derenin üstünde toplu ermeni mezarlığı var yukarı doğru gidince sol taraf derenin akarına sağ tarafta çoğunu kazmışlar gariban mezarı zannedersem ama lahit kırık parcasıda var alt köşesi lahitin onuda mezar taşı diye kullanmışlar beyaz mermer işlenmiş şekilde