Dedektör almam lazım yardımcı olur musunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ensar 02

Yeni Üye
Ağzına sağlık benimde ilk cihazım simplex bende hem ayarlarını kurcalayarak hemde tepkilerini takip ederek öğrendim hani ilk cihaz olarak ideal bence hani fiyat olarakta iyi çok bel bükmüyo 😊
Ustam, simplex tek parayı kaç santim derinlikte çekiyor denediniz mi, ayrıca ayrım yapıyor mu? teşekkür

Ensar 02

Yeni Üye
Kardeşim bana göre 7-8 tl ilk cihazın yaptığını yapıyor hem fiyat olarak iyi hem arazi performansı iyi tabiki önemli olan cihazı alışman çözmek nerede neye nasıl ses verdiğini çözdüğün zaman on numara iş görür bunun için biraz pratik yada kendi test alanı yaparak çözmek gerek 1 tl uygun şartlarda 50-60 cm kadar görüyor tabiki toprak mineral ve hava şartları bile bu mesafeyi kısaltır veya uzatır bu tüm cihazlar için geçerli ayrım olarak çok iyi ben üzerinde çalıştığımız kendi yapımımız olan cihaz istediğim gibi olmazsa alacağım cihaz bu karar senin
Ustam kendi yaptığın cihaz, başarılı olursa bizi de bilgilendir inşaallah.

aslanbey

Bilgili Üye
Bir karış kadar kalınlıkta taşın altına birşeyler koy , bir kaç para çeker mi bana bunun cevabı lazim
Derinlik evet veriyor metalin büyüklüğünü küçüklüğünü veriyor foto atmıştım dedektörün yüzündeki 2ile12 arası inç olarak veriyor 2 içn demek 2.5 cm demek 12 cm geçerse derinde demektir aradığın ve abcde var ekranda oda metalin büyüklüğünü veriyor a daküçük metal e de büyük metal yani makina 10 numara anlıcan makinayı öğrenmen lazım yakınsan bi kaç yerde gösteririm makinayı nasıl çalıştığını alıp almaman önemli değil başkasındanda alsan yardımcı olurum ben aksaray civarındayım yakınsan haberleşiriz

aslanbey

Bilgili Üye
Tr deki makinaların bobin sargısı seyrek avrupadan gelenlerinki sıkı ve sıkı olunca birazdaha derin alıyor bunu herkes bilir tabi makinadan anlayan birde çip meselesi var o nedir anlamadım ama tr de sökülüyormuş o çip avrupa malında sökme işi yok deniyor artı tr deki makinalar izleniyormuş diye duydum ama aslı var yok bilmiyorum ben genelde avrupadan getirtiyorum

sğlm

Aktif Üye
Derinlik evet veriyor metalin büyüklüğünü küçüklüğünü veriyor foto atmıştım dedektörün yüzündeki 2ile12 arası inç olarak veriyor 2 içn demek 2.5 cm demek 12 cm geçerse derinde demektir aradığın ve abcde var ekranda oda metalin büyüklüğünü veriyor a daküçük metal e de büyük metal yani makina 10 numara anlıcan makinayı öğrenmen lazım yakınsan bi kaç yerde gösteririm makinayı nasıl çalıştığını alıp almaman önemli değil başkasındanda alsan yardımcı olurum ben aksaray civarındayım yakınsan haberleşiriz
Kartal başlık hiç kulandin mi , ne kadar derinlik

sğlm

Aktif Üye
Kartal başlık hi
Kartal başlık kulandin mi hiç , ne kadar derinlik verdi , verdiği derinlik kaç a kadar gösteriyor

oymak beyi

Bilgili Üye
Deephunter kötü bir cihaz degil belki sen ayarını yapamadın başkan
iki adet aynı ayarda ki altın yüzüğe iki farklı ses veriyor.hava testinden maksimun hassasiyette küçük başlık büyük bir metali 110cmbden gördü, ama diğer büyük başlıkların hic biri bu nesafeden görmedi. zemin ayarını yapınca derinlik görüntülü sistemde 20cm. sesli sistemde bir karış kadar ya var ya yok.. şimdi bunlar ayarla. olabilecek şeyler mi eğer öyle ise Allah rızası için söyle de içim huzura ersin. ben bi yolunu bulamadim bu cihazı nasil satabiliyorlar aklim almıyor

aslanbey

Bilgili Üye
Kartal başlık kulandin mi hiç , ne kadar derinlik verdi , verdiği derinlik kaç a kadar gösteriyor
Kardeş sen yazdıklarımı okumayıp soru soruyorsun zannımca dedimya kullanmadım ama 3 mt büyük bi metal olmalı mesela el arabası büyüklüğünde o zaman 3 metreden görür diye biliyorum ama kullanacak biyer bulamadım o kadar büyük malzeme nerde var bölgemde yok senin bölgende varsa bilmiyorum ama bu makina sana göre değil hafızana yazman lazım bulduğunu ve makina ne gösterdini sana yazıyoruz sen tekrar soruyorsun veya okuyorsun unutuyorsun birazdaha kullanması basit makinalara bak bu makina biraz bilgi istiyor bu makinayı alırsan 2 sene demir toplarsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...