Dedektör almayı düşünüyorum ama doğru kararı vermek çok zor

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selam arkadaşlar.Bir dedektör alma niyetim var.Ama malum günümüzde para çok zor kazanılıyor ve dedektör piyasası da suistimale çok açık bir konu.Sahtecilik,dolandırıcılık diz boyu.Üreticiler youtube birkaç dakikalık video koyup,bak bizim makinemiz çok iyi çekiyor diyorlar.Herkesin makinesi süper.metrelerce derini çekiyor.altını şıp diye buluyor.bu makineleri alan hemen altın bulup zengin oluyor.
Oysa bu işin bu kadar basit olmadığını hepimiz biliyoruz.
İstiyorum ki çok pahalı olmayan,kullanımı fazla karmaşık olmayan,arazide beni yanıltmayacak,kendini kanıtlamış bir cihaz olsun.
Bu ilk dedektörüm olacak.yani dedektör kullanmasını bu cihazdan öğreneceğim.
Bütçem max 3000 tl
Kullanacağım bölge doğu karadeniz.bol mineralli bir yer.
Ayrıca dedektörler sulak ve kayalık yerlerde,dere kenarı ve içinde,deniz kenarı ıslak kumda stabil çalışır mı?
Bu fiyata iyi bir makine bulmak zor ama en azından bu fiyata alınabilecek en iyi makineyi almak istiyorum.5-10 bin tl ye makine alıpta memnun olmayan insanların yorumlarını okuyunca umutsuzluğa kapılmıyor değilim.ama iyi kötü elimin altında bir cihaz olsun istiyorum.bazen çok lazım oluyor çünkü.şimdiden değerli tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Hostia

Moderatör
Moderatör
kayalık islak zemin mineral ne varsa saymışsınız, bu durumda size önerebileceğim en iyi dedektörler garret at pro ve nokta impact olur, özellikle at pro değil ıslak zemin suyun içinde bile arama yapabilir, nokta impact ise özellik olarak bir çok dedektörün birleştirilmiş halidir, 20 khz frekans içerir, islak rutubet, pilaj aramaları, mineralli zemin gibi bir çok özelliği vardır, her ikiside şu an dünyanın en iyisi olarak kabul edilen modellerdir, baş ağrısı istemiyorsan seçimlerinizi bunlardan yana kullanabilirsiniz.

Tall_crazy

Yeni Üye
Arkadaşlar garret ace400 i nasıl bir dedektör tektekçilikte ve beni oyalamayacak tavsiyeleriniz

Amisos

Bilgili Üye
kayalık islak zemin mineral ne varsa saymışsınız, bu durumda size önerebileceğim en iyi dedektörler garret at pro ve nokta impact olur, özellikle at pro değil ıslak zemin suyun içinde bile arama yapabilir, nokta impact ise özellik olarak bir çok dedektörün birleştirilmiş halidir, 20 khz frekans içerir, islak rutubet, pilaj aramaları, mineralli zemin gibi bir çok özelliği vardır, her ikiside şu an dünyanın en iyisi olarak kabul edilen modellerdir, baş ağrısı istemiyorsan seçimlerinizi bunlardan yana kullanabilirsiniz.
Abim bunlar tek tek için değil mi peki bu cihazlar örnk 80 cm de 350 gr altın var görme ihtimali nedir ? Bende düşünüyordum bir cihaz almayı yine düşümde kalacak anlaşılan önce arabamı kurtarmam lazım otoparktan yaktı ya be beni pis memurun yüzünden en az 2500 lük olduk

Hostia

Moderatör
Moderatör
Abim bunlar tek tek için değil mi peki bu cihazlar örnk 80 cm de 350 gr altın var görme ihtimali nedir ? Bende düşünüyordum bir cihaz almayı yine düşümde kalacak anlaşılan önce arabamı kurtarmam lazım otoparktan yaktı ya be beni pis memurun yüzünden en az 2500 lük olduk
3.000 TL 80 cm çok zor, garret atx işini görebilir, daha derin ve daha sağlıklı çalışma istersen lorenz deepmax z1 ile minelab gpz 7000 doğru karar olur,

Amisos

Bilgili Üye
3.000 TL 80 cm çok zor, garret atx işini görebilir, daha derin ve daha sağlıklı çalışma istersen lorenz deepmax z1 ile minelab gpz 7000 doğru karar olur,
Ayrıntı için teşekkür edierim abim 1 bunların hepsi tek tek için mi 2 evet ise kayalık dağlarda kis kayalı yerlerde minareli ve sahte sinyalleri en iyi eleyen sırasıylan hangisi tavsiyen olur 3 birde fiyat konusu önemli oldu benim için fırsat buldugumda dediklerini inceleyecem ama senin bilginede itimatım var biliyorsun ki tavsiye ediyorsun eyvallah abim sağ olasın koyde arkadaş 1500 yıllık gmş sikke bulmuş ama kondiksiyonu bozuk muş iyi bir cihazlan koyde tek tekcilik ekmek yedirir diye umid ediyorum hac kolye delikli para osmanlı gmşü yaprak kesim turk parası baya bi obje yakalamış bende artık dağ bayır dolanacam abi niyetim bu kısmetse saygılar..

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Birde şu durum var tabii;vlf mi,pulse mi?
Sizin önerdiğiniz cihazlar o fiyata alınabilecek en güzel vlf modeller.
Yanlışım varsa düzeltin.Vlf ler iyi ayrım yapar ama derinlikleri düşüktür.Pulseler daha derine iner ama vlf cihazlar gibi ayrım yapamazlar.
Arazide her ikiside çok önemli kriterler.Hem derinlik hem ayrım.
Şimdi düşünüyorum,garrett at pro aldım diyelim.bu cihazla sadece 30-40 cm lik yüzey araması yani tektekçilik yapabilirim.1-2 metre arası derinlikteki toplu bir madenin sinyalini alamayacaksam beni tatmin etmez.
Bulunduğum yer yüzey aramasına uygun yerler değil zaten.
Bu durumda pulse alsam daha mı iyi olur diyorum ama onlarında işe yarayanların fiyatları çok yüksek.yukarıda bahsetmişsiniz.lorenz z1 gibi.
Alternatif olarak aklımda delta pulse 3s var ama ne kadar iş görür ne kadar güvenilir bilmiyorum.
Tabii bol mineralli ve ıslak zeminli yerlerde pek işe yaramayacaktır.
Keşke tüm özelliklerin bir arada olduğu tek bir cihaz olsa.

Hostia

Moderatör
Moderatör
3-4 bin TL ye alınacak derin arama cihazları emin olun sizi tatmin etmeyecektir, bu fiyattaki cihazlar mineralden bolca etkilenip sürekli sinyaller üreterek kullanıcıyı çileden çıkarabilir, illede olsun derseniz delta pulse yerine jeosonar 2D tercih edin bu şekilde bir nebze hatayı toparlamış oluruz.

kaan5557

Engellendi
3-4 bin TL ye alınacak derin arama cihazları emin olun sizi tatmin etmeyecektir, bu fiyattaki cihazlar mineralden bolca etkilenip sürekli sinyaller üreterek kullanıcıyı çileden çıkarabilir, illede olsun derseniz delta pulse yerine jeosonar 2D tercih edin bu şekilde bir nebze hatayı toparlamış oluruz.
İyi güzel söylüyorsunuz da.
Jeosonar vlf cihaz..yani derin arama dedektörü degildir..aslen tektek cihazıdır...vlf cihaza kocaman 60x100 başliÄ· takmakla bu işler olmuyor..o siklet bu yükü cekmez...
Begenmedigıniz delta iyidir kötüdür fikrimi söylemeyecegım lakin
Lakin pulse dir..
Selametle...

Amisos

Bilgili Üye
İyi güzel söylüyorsunuz da.
Jeosonar vlf cihaz..yani derin arama dedektörü degildir..aslen tektek cihazıdır...vlf cihaza kocaman 60x100 başliÄ· takmakla bu işler olmuyor..o siklet bu yükü cekmez...
Begenmedigıniz delta iyidir kötüdür fikrimi söylemeyecegım lakin
Lakin pulse dir..
Selametle...
İyi güzelde abim adam yine birşeyler söylüyor sen hiç söylemiyon ya sana özelden mesajda attım abim bana göre bir tek teklik cihaz dedik ses yok yoksa bildiğin bir cihaz mı yok hani hep gardaşdık neden bu gardaşına bir öneride bulunmuyon alınıyom ama saygılar.

Tarlafaresi

Member
hocam dedektör işine yeni giriyosan ucuz ama etkili olan bir model olan garrret euro ace i önerebilirim hem bütceni fazla yormaz hemde acemiliğini atarsın
es kaza 1 mt civarı küpe de denk gelirsen her türlü ayıklar :)

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Garret at pro 3000 tl
Garrett euro ace 1500 tl
At Pro da olup Euro Ace de olmayan nedir ki iki kat fiyat farkı var?