• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Dedektör arıyorum

S

sercan33

Guest
Bak, derinlik arttırma olayı tam olarak düşündüğün gibi değil.
Bu; bilgisayarda fotoğrafı yakınlaştırmaya benzer mesela.
Zoom yaptıkça netlik kaybolmaya başlar.
Evet 1x1 metre başlık mesela 45'lik başlıktan daha derin algılar ama daha büyük kütle gerekir.
Yani 1x1 le tek para ya da az daha büyük objeleri algılamaz, pas geçer.
Ayrıca da cihazın stabilliği falan kalmaz, toprak ayarı da tutturamazsın,
zırt pırt adım başı her şeye ötmeye başlar ...
şimdi haklı olduğun yerde var yanlış düşündüğün yada bildiğin yerde var
mesela...frekans,genlik,hız ve periyot gibi bunlar işin teknik detayları
örneğin bir 4x4 lada niva düşün karda bu araca ne kadar ince lastik takarsan o derece performansı yüksek olur aynı araca camurlu yerde binmek için ne tür lastik gerekir
bilgisayarda zoom meselesi sen photoshpda açman gereken bir resmi paint yada corel de açarsan elbette bozar bu yazılım ile alakalı bir durumdur istediğin kadar büyült işlem yap orijinal boyutunda ve çözünürlükte kalır bozulmaz
1x1 ile büyük kütle demişsin tek para olmaz dedin. neye göre olmaz?
cihazın bir max. frekans hızı vardır bu hız arttırılabilir bu başlıklar sayesindedir cihazı rahatlatır ve derinliği arttırır bu olay kaynağa bağlı
yani örn garret at pro ve nel atacak başlık verdim şimdi derinliği bir kenara bırakalım etkilemez dedin lakin sen başlığın derinliğini kenara koy üzerinde nükller bombası patlatsan bile frekanstır önemli olan buna bağlı olarak da periyodun değişmesi imkansızdır yani t.f=1 kuralıdır
ama hız değişkendir ne gerekir bunun için doğru cihaz ile doğru başlığa hak ettiği frekans vermeli hız;soğuk sıcak rüzgar vs etkiler buda sapmalar yapara parazit yapar örneği dalgaların derin sularda daha hızlı gitmesi gibi düşün neden çarpacak hiç bir engel yok
şimdi asıl mesele genlik;
toprrak yapısı sıkı gevşek bor say kayrak kara çam....
toprak yapısı ve kapladığı alan örnek vereyim
beyaz toprakda kütlenin alabildiğine derinlik (frekas\sn)çünkü toprak yapısı gevşektir alan dar yada geniş fark etmez
kırmızı toprak ta ise topragın bulunduğu alan vs derinliği oldukça etkiler
bu durumda frekansın hızı ne kadar fazla olursa derinliği o kadar artar
bu sadece dedöetör için geçerli bir kanun değildir
bir çok dedektör var ben nel örnek verdim çünkü bobinlerin bir sarılış sırası vardır bu sıralama içten dışa büyüktün küçüğe yada tam tersidir
örn
senin cihazın 15 khz frekans salgılıyorsa ölç emin ol 11 i görmez toprak altında bazı başlık firmaları özel gördüğü araştırdığı dedektör markalarının bazı modelleri için başlıklar üretiyor ve oldukçada başarılı
ama sen diyemessin frekans ile derinlik alakalı değildir diye yanlış olur çünkü

Son düzenleme:
S

sercan33

Guest
1x1 için kullandığın başlık ve cihaz hızlı aramadamı etkin yavaş aramadamı yani brde frekansın gönderdiği aralık var o da uzun mesele sen 1x1 e yüksek frekans yükle bobinlerde bir sırarlama sistemi var onun gibi yapılsın bak sen gör 1x1 ile tek para varmı yok mu
ha işin mantığına ters elbette sonucta pulse sistem ama 1x1 ile de tek para bulunabilir emin ol

kaan5557

Engellendi
Bizim f16 yanlış anlaşılmış sercan kardeş tarafından........ deniz efe ustamız cevap vermiş cihaz_başlık

Bayılıyorum bu hikayeye...

Efendim adamın biri bir mecliste (kahvehane) heyecanlı heyecanlı birazda yüksek sesle anlatıyor;

HZ MUSA Allaha yalvarıyor dua ediyor ..yarabbim bana bir kız çocuğu nasip et..Aradan zaman geçiyor allah bir kız çocuğu veriyor..
kızın adını AYŞE koyuyor..Ayşe biraz büyünce Allah kız çocuğun kurban olarak kesilmesini emrediyor..emri tam yerine getirecekken gökyüzünden Keçi indiriliyor...Diye anlatıyor ahalide inanmış gözlerle adama bakıyorlarmış..İçlerinden biri yaşlı bilge adama dönmüş sormuş Baba sen nediyorsun hiç konuya girmedin..

baba cevap vermiş..

evlat ne diyeyim bende bilemedim..hangi birini düzelteyim demiş..MUSA değil İBRAHİM, kız çocuğu değil erkek çocuğu, AYŞE değil İSMAİL,
KEÇİ değil KOÇ

Cihazlar konusunda eskisi gibi yanlış bilinenleri ateşli hararetli düzeltmeye çalışmıyorum artık...
Anladım ki
Pek HARAMZADE bir toplum olduk...Bu kazandığımız haram paralarda bir şekilde cebimizden çıkacak...Bazı arkadaşlara hayret ediyorum...Bu sitede eski olupta...Gerçek ustalar tarafından o kadar konu işlenmişken yüzlerce binlerce mesaj ileti yazılmışken hala yerlerinde saymaları hakikaten şaşırtıcı......deniz efe ve hititli ustam hizmete devam ediyorsunuz allah size sabırlar versin...

D

deniz_efe

Guest
Kaan ustam; elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyoruz,
biraz tedirgin biraz da ürkek; her an birisi satıcı damgası vuracakmış gibi...
Fakat önce Allah, sonra da şahsen benimle tanışmış olan arkadaşlarım,
neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorlar.
İki tane çocuğum var;
Allah onların kursağından haram lokma geçirmeyi nasip etmesin bana ...
Bizler bu işlerin duayeni değiliz,
fakat gerek mesleğimiz icabı, gerek okuyarak, gerek deneyerek, gerek forum takipleriyle
temel prensipler ve kategoriler konularında kendi kendimize yeter olduğumuz kadar,
elimizden geldiğince bu alanda hiç bir şey bilmeyen insanlara da yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Zaman zaman bazı konularda ısrarlar olduğuna şahit oluyorum, onlara tavsiyem şu güzel sözü iyi anlamalarıdır:
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.

HARAMZADE olayına gelince; biraz daha farklı düşünüyorum ben olayı; hem ekonomik hem siyasal.
Derine inmeyeceğim fakat; birilerinin deveyi hamuduyla götürdüğü bir sistemde,
bizim bu defineci camiasının içinde haram mal yemek isteyen birileri olsa bile,
yemeye fırsat bulacağını sanmıyorum.
Çünkü büyük balıklardan geriye yalnızca kırıntılar kalıyor.
Camianın diğer yanında da cihaz satıcıları var.
Doğru, dürüst, esnaf olanlara sözümüz yok, herkes ekmeğinin peşinde.
Olmayanları da biliyoruz ki; adlarını da anmıyoruz, selam da vermiyoruz.
Hasılı kelam; nokta kadar menfaat için zerre kadar eğilmiyoruz.
Saygılarımla.

alemdar52

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar alan tarama öneriniz nedir

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
@alemdar52 bende vardı alan tarama suyu falan iyi buluyor bence boş iş işaret ve yer biliyorsan en güzeli metale öten herhangi bir dedektör al cüzi işini görür kardeş şahsi fikrimdir.

geomekatron

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bence kendini ispatlamış ve eski olan firmalardan şaşmayın . Çünkü arge süreci uzun ve her çıkan üründe bir önceki hatalar giderilmek suretiyle üretim yapıldıgından eski firmaların ürünlerini düzeltme oranları çok daha yüksektir.

Saygılar.

svs

Engellendi
TÜRKİYE standartlarında en kaliteli tek para alan cihaz adventis 2 ve gmax tır. yeterki bilinçli kullan . 8 adet pil takılıyor pili bim den al yaklasık 10 gün gidiyor . adventis 2 bana 1 metre 20 cm kazdırdı . 1 metre 20 cm den kapı kulbu kapı zili mandal vs malzemeler çıkarttım . tek para da da mükemmel sonuç adventis 2 dir. yabana atılmayacak bir makina.

Ordinaryüs

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Delta Pulse 3S Nano kullanıyorum.
deniz_efe

Abi Nasılsın görüşmeyeli_? Delta pulse s3 Vardı sende, benmi yanlış hatırlıyorum. Yoksa Nanoya geçiş mi yaptın?

bilgisayarda zoom meselesi sen photoshpda açman gereken bir resmi paint yada corel de açarsan elbette bozar bu yazılım ile alakalı bir durumdur istediğin kadar büyült işlem yap orijinal boyutunda ve çözünürlükte kalır bozulmaz
sercan33

zoom olayı dediğin gibi değil, resim resimdir,program fark etmez. Zoom yapmaya çalışırsan patlar. Şöyle ki; Mevcut resmi ölçüleri ile oynayıp daha büyük bir çıktı almaya kalkarsan o resim patlar! Bunu yapabilecek bir program yeryüzünde yok. Düzeltmek istedim.

Elektronik aletlere modifiye yapılırmı,evet mesela bilgisayarlara. Hız aşırtma yapıyoruz. 3.8Ghz. Den 4.8Ghz Çıkabiliyoruz.

alemdar52

Kardeş benim nacizane düşüncem şu şekilde; 1_ Delta pulse s3+Golden sense. 2_ Minelab 5000 Acelem yok. 1 sene daha beklerim, adam gibi makine alır,keyfini sürerim.

S

sercan33

Guest
deniz_efe

Abi Nasılsın görüşmeyeli_? Delta pulse s3 Vardı sende, benmi yanlış hatırlıyorum. Yoksa Nanoya geçiş mi yaptın?

sercan33

zoom olayı dediğin gibi değil, resim resimdir,program fark etmez. Zoom yapmaya çalışırsan patlar. Şöyle ki; Mevcut resmi ölçüleri ile oynayıp daha büyük bir çıktı almaya kalkarsan o resim patlar! Bunu yapabilecek bir program yeryüzünde yok. Düzeltmek istedim.

Elektronik aletlere modifiye yapılırmı,evet mesela bilgisayarlara. Hız aşırtma yapıyoruz. 3.8Ghz. Den 4.8Ghz Çıkabiliyoruz.

alemdar52

Kardeş benim nacizane düşüncem şu şekilde; 1_ Delta pulse s3+Golden sense. 2_ Minelab 5000 Acelem yok. 1 sene daha beklerim, adam gibi makine alır,keyfini sürerim.
Yazdigimi yanlis anlamissin kardes cikti almaktan bahsetmiyorum islem.yapmaktan bahsediyorum

D

deniz_efe

Guest
deniz_efe
Abi Nasılsın görüşmeyeli_? Delta pulse s3 Vardı sende, benmi yanlış hatırlıyorum.
Yoksa Nanoya geçiş mi yaptın ?
Eyvallah paşam , sağ ol , Allah razı olsun ...
Sen nasılsın görüşmeyeli ?

Evet 3S'i Nano'yla takas ettim, üste bir miktar nakit verdim.

Ordinaryüs

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yazdigimi yanlis anlamissin kardes cikti almaktan bahsetmiyorum islem.yapmaktan bahsediyorum
Valla kardeşim, zoom olayında pixel patlıyor. Salaklaşıyor görüntü. Bunu söylemeye çalıştım.

Cihaz modifiyesi için, Belirtim zaten olabilirliği için tecrübe gerektiğini.

Ordinaryüs

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Eyvallah paşam , sağ ol , Allah razı olsun ...
Sen nasılsın görüşmeyeli ?

Evet 3S'i Nano'yla takas ettim, üste bir miktar nakit verdim.
Cümlemizden abi, Hamd olsun Rabbime.
İş güç işte.
Hayırlı olsun cihazın abi, ALLAH bol bol kısmet versin.
Hüseyin bey ile taa o zaman görüşüp bilgi almıştım. Şimdi Nano ve s4 üzerinde çalışmalar yapıyormuş. Onlarıda yakından inceliyorum. Kafamda iki kombinasyon var. Alırken yine sizlere danışıp,istişare yapıcam.

S

sercan33

Guest
Valla kardeşim, zoom olayında pixel patlıyor. Salaklaşıyor görüntü. Bunu söylemeye çalıştım.

Cihaz modifiyesi için, Belirtim zaten olabilirliği için tecrübe gerektiğini.
Aynen piksel patlar ornegin ihtiyacindan fazla büyütür derinligide arttirmassan bozuldukca bozulur ben cs5 ile x6 kullaniyorum bildigim icin ihtiyacim neyse ona uygun sistemle.hareket ediyorum
Cihaz konusu dedigin tecrube gerektriyor teknolojiyi takip.etmek gerekiyor

Ordinaryüs

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Aynen piksel patlar ornegin ihtiyacindan fazla büyütür derinligide arttirmassan bozuldukca bozulur ben cs5 ile x6 kullaniyorum bildigim icin ihtiyacim neyse ona uygun sistemle.hareket ediyorum
Cihaz konusu dedigin tecrube gerektriyor teknolojiyi takip.etmek gerekiyor
Meslek nedir dostum. Corel ve Psd kullandığına göre ayni kulvardayız.

Üst Alt