Dedektör nasıl kiralanır

asnhbh

Member
Üstadlar merhaba br kaç noktamız var 1 haftalık dedektör kiralamak istiyoruz tahmini 1.5 metreye kadar tarayabileceğim boşluk ve değerli tespiti yapabileceğim cihaz nasıl kiralarık bu kiralama nasıl oluyor ve hangi cihazları kiralasam bana daha yardımcı olur örneğin deep hunter işimi görürmü

Mushap

Editör
Kardes henüz cevap veren usta olmamış acizane tavsiyem kullanma konusunda yeterli tecrübe yok ise boşuna para verme forumlarda okuduğum kadariyla cihaz i verimli kullanabilmek için bilgi ve tecrübe gerekli elbette ustalar yorum yapacaklardır hatalı isem düzeltirler inşaallah.

furkan6560

Member
Selamlar kardeşim dedektör öyle hemen öğrenebilecek birşey değil bence paran boşuna gitmesin ben bir cihazı tam anlamıyla öğrenmem yaklaşık 1 yılımı aldı yani tecrübe ister

Turko

Uzman
Daha evvel kullanmadıysanız bu işe kalkışmayın. Çubuk yapımı ve kullanımı ile ilgili konularımız var sitemizde. Konulara göz atıp okuduğunuz vakit ne demek istediğimi anlayacak ve işinize yarayacak faaliyeti yapacağınızı düşünüyorum. Detektör yada derin arama cihazları kullanmak zordur tecrübe ve birikim ister. Rast gelsin.

asnhbh

Member
az çok tecrübemiz var biz biraz daha derinde dolaşalım diyoruz ama 2 metre civarı ne kiralasak ona karar veremedik

timur964

konularim
işin içinr metre sokarsa iş karışır bu sefer objenin ebadı ve toprak altında kalığı sure girer işin içinetabi toprak kaya yapısıda cabası:20:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
mesajına bakarak ilk söyleyeceğim şey bir cihazın hem boşluk hem metal aramada kullanılması çelişik olur
çalışma prensipleri aynı değil bi defa
dedektör metal aramak için imal edilir boşluk bulmada gpr ve resistivity vb. kullanılır
diğer muhabbet kiralama konusu sıkıntılı konu
cihaza mı güvenirsin firmaya mı yoksa kullanım için gelen ustaya mı

a_g_x_14

Aktif Üye
kiralamayı düşündüğünüz cihazı birkaç defa sahada kullanma test etme fırsatım oldu tesadüfen.sözde boşluk ve 3 boyutlu görsel bir sunumu var.bence hiç bulaşmayın sadece yorulduğunuzla kalırsınız timur964 ustamında vurguladığı gibi cihazda şu mt bu mt olayına inanmayın.bulguya objenin büyüklüğüne ebatına göre derinlik çeşitlilik gösterebilir.ama benim diyen hiç bir cihaz 1.30 altına inmez inemez.siz ne arayacaksınız önemli olan o.boşluk mu yoksa derindeki değerliyimi.çubuk sizin işinizi fazlasıyla karşılayacaktır boşluk ve değerli için inşaallah.

asnhbh

Member
asıl amaç boşluk olacak boşluk oda veya lahit bakıcaz, çubuk bizde tam düzgün çalışmadı :) kandaki şeker oranı ile alakalı diye düşünüyorum sakin stabil bir yere götürmüyor malum yüzeyde de hiç birşey kalmadı biraz derinlere minimum 1 metre altlara bakmak gerekli artık diye düşünüyorum o nedenle cihaz bakıp 1 haftada başta kendi tarlalarımız olmak üzere belirli 8-10 noktamız var onlara gidelim diyoruz

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
asıl amaç boşluk olacak boşluk oda veya lahit bakıcaz, çubuk bizde tam düzgün çalışmadı :) kandaki şeker oranı ile alakalı diye düşünüyorum sakin stabil bir yere götürmüyor malum yüzeyde de hiç birşey kalmadı biraz derinlere minimum 1 metre altlara bakmak gerekli artık diye düşünüyorum o nedenle cihaz bakıp 1 haftada başta kendi tarlalarımız olmak üzere belirli 8-10 noktamız var onlara gidelim diyoruz
8-10 nokta demek yerler aşağı yukarı belli demek.cihaz yerine çelik yaptır.çak gitsin zaten otalar daha öncr işlem gorsuysr belli eder kdndini.denk gelırsen senindir..