Dedektör Seçiminde Kararsızlık

udi

Yeni Üye
Merhaba değerli arkadaşlar haftalardır okuyorum forumu ve çok fayda edindim cihazlarla ilgili.
Fakat okudukça kafam daha çok karıştı. :)
Nokta Simplex + dedektörümüz var. İnternetteki acayip reklamlara kanıp aldık dünyanın en iyi cihazı gibi pazarlanıyordu gerek facebook gruplarında gerekse youtubede. Viagold reklamlarına kanmamış olmamıza seviniyorum en azından :)).
Yetmiyor derinliği bir şey yakalayamıyor. Cihaz fena değil gibi ama bize uygun değil neyse tecrübe edinmiş olduk diye bakıyorum.
Mersin bölgesinde yaşıyorum toros dağlarında genelde kayada algılama yapabilecek bir cihaza ihtiyacımız var.
Bütçemiz 50 bin TL.
Kriterimiz en az 1 metre algılaması.
Siz tecrübeli üstadların yardımına ihtiyacım var. Saygılarımla.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Aka mfd ( büyük başlıklı ) şiddetle tavsiye ederim.

hiç bir dedektörle 1 metre algılamassın. butçen yetersiz. eğer para ekleyebilirsen lorenz dedektörden şaşma. simplex+ 35cm başlıklı piyasadaki muadillerine oranla en iyisidir. ucuzdur ama daha pahalısının yaptıgı işi yapar. sadece nasıl kullanman gerektiğini bil. açık arazide özellikle ovalarda ve vericilerin oldugu yerlerde paraziti duşurmen gerekiyor. mineralli toprakta mineral ayırımını yapman lazım. bu gibi işlerde sana tavsiyem tlf nunuda kapatman. toprak ayarını yap 60 cm den alırsın.

edirne22

Editör
Tek parayı 40 cm den zor gören dedektör mü öneriyorsunuz
bildiğimden kullandığımdan değil,
DMAX veya TLC televizyon kanallarının birinde "Metorite Man" adlı programın çok sayıda bölümünü izledim.
o programdaki meteor avcılarının elinde genelde hep bu cihazı gördüm.
o yüzden tavsiye ettim.
en azından amerikan,
amerikada kalitesiz ürün üretim satarsan ayakta kalamaz batarsın.
eğer bir firma bir konuda uzmanlaşmışsa, ürünleri kalitelidir diye düşünülebilir.
F 75 olmazsa başka modelleri de vardır mutlaka Fisher markasının....

• Beğen
Tepkiler: udi

genzoo

Yeni Üye
Zenon 600 dedektör tek parayı 35cm - 40cm'den algılayabiliyor. ( mercimek büyüklüğünde ) Dedektörün 2.el fiyatı 1.500tl.

Kaliteli dedektörler.

Minelab Manticore - 45.000tl
Minelab CTX 3030 - 47.000tl
Minelab Equinox 900 - 32.000tl
Minelab Equinox 800 - 25.000tl
Rutus Atrex - 17.000tl ( minelab marka manticore / ctx 3030 / equinox 800 / equinox 900 dedektörler gibi, çok iyi kalite. )
Rutus Alter - 2.el.
Minelab E-Tract - 2.el.
Minelab X-Terra Pro - 10.000tl

Mstfyln

Yeni Üye
En yaygın pulse cihazlar minelab gpx .gpz serileri ve lorenz Z1 . z2 gibi ama sıfır fiyatları bütçenizi aşıyor temiz ikinci el araştırabilirsiniz ayrıca bu cihazları kullanımını ve ayarlarını çok iyi öğrenmelisiniz unutmayın tek başına cihaz bir yere kadar derinlik ve stabilite kullanıcıya ve toprak yapısına Göre değişebilir. Eğer istanbuldaysanız yerli multimax cihazını inceleyebilirsiniz testlerde iyi görünüyor fiyat olarak 40.000 civarında gibi

balkaya34

Bilgili Üye
En yaygın pulse cihazlar minelab gpx .gpz serileri ve lorenz Z1 . z2 gibi ama sıfır fiyatları bütçenizi aşıyor temiz ikinci el araştırabilirsiniz ayrıca bu cihazları kullanımını ve ayarlarını çok iyi öğrenmelisiniz unutmayın tek başına cihaz bir yere kadar derinlik ve stabilite kullanıcıya ve toprak yapısına Göre değişebilir. Eğer istanbuldaysanız yerli multimax cihazını inceleyebilirsiniz testlerde iyi görünüyor fiyat olarak 40.000 civarında gibi

Selam ,, Multimax videolarını seyrettim ben hayret ettim , Bu cihaz yerli herhalde,
Ilgili kişinin videolarını hep seyrederim ,
Hicbir cihaz testinde Altın kullanmamışlardı, Multi max da altın kullanıyor, Buda dikkatimi çekti, Bende almak niyetindeyim , Minelap gpx 5000 almak aklimdan geçiyordu ,Simdi kafam karışdı , Yinede arkadaşların görüşlerini bir müddet daha izlemek de fayda var diyorum,,