Dedektör Seçiminde Kararsızlık

Mstfyln

Yeni Üye
Selam ,, Multimax videolarını seyrettim ben hayret ettim , Bu cihaz yerli herhalde,
Ilgili kişinin videolarını hep seyrederim ,
Hicbir cihaz testinde Altın kullanmamışlardı, Multi max da altın kullanıyor, Buda dikkatimi çekti, Bende almak niyetindeyim , Minelap gpx 5000 almak aklimdan geçiyordu ,Simdi kafam karışdı , Yinede arkadaşların görüşlerini bir müddet daha izlemek de fayda var diyorum,,

Mstfyln

Yeni Üye
Testler güzel. bazı vlf.cihazların fiyatları zaten o seviyede arayacak yerim olsa ben düşünüyorum

udi

Yeni Üye
En yaygın pulse cihazlar minelab gpx .gpz serileri ve lorenz Z1 . z2 gibi ama sıfır fiyatları bütçenizi aşıyor temiz ikinci el araştırabilirsiniz ayrıca bu cihazları kullanımını ve ayarlarını çok iyi öğrenmelisiniz unutmayın tek başına cihaz bir yere kadar derinlik ve stabilite kullanıcıya ve toprak yapısına Göre değişebilir. Eğer istanbuldaysanız yerli multimax cihazını inceleyebilirsiniz testlerde iyi görünüyor fiyat olarak 40.000 civarında gibi
Çok haklısınız keşke bütçeyi yükseltip lorenz alıp işin içinden çıksak ama yüseltemiyoruz maalesef.
Forumu haftalardır okuyorum yerliden uzak durmak konusunda neredeyse herkes hem fikir. teknoloji ekibinin ciahzları çok vaatkar duruyorlar ve fiyatları çok makul. Açıkçası simplex tecrübesindne sonra korkmuyor değilim yerlilerden.

balkaya34

Bilgili Üye
Çok haklısınız keşke bütçeyi yükseltip lorenz alıp işin içinden çıksak ama yüseltemiyoruz maalesef.
Forumu haftalardır okuyorum yerliden uzak durmak konusunda neredeyse herkes hem fikir. teknoloji ekibinin ciahzları çok vaatkar duruyorlar ve fiyatları çok makul. Açıkçası simplex tecrübesindne sonra korkmuyor değilim yerlilerden.

Arkadaşlar, Testlerde kullanılan gurup paralar mesela 100 tane 1 kuruşu bir dar kaba koyup 60 veya 70 cm ye koyuyorlar ve buluyor ,Ama bu paraların madeni BAKIR öyle oluncada o seviyelerde yakalıyor, Bakırın sinyali yüksektir yakalıyor, Altının sinyali yok denecek kadar az , Eger gurup altın olursa Avrupa cihazlar 60 veya 70 cm den yakalıyor, Mesela kocaman bir BAKIR tabak.koyup 70 cm den deniyor,Ve görüyor, Ama biz BAKIR aramiyoruzki ,,
Multi max i seyrettim 12 gr tek bileziği 120 cm den yakaladı işde benim o zaman aklım karıştı, Ben ya Desert gold ,Yada gpx minelab 5000 düşünüyordum, Sonra bu cihazların videosunu izledim bu cihazların testinde hiç altın yok ,Nedenini bu cihazla arasındaki test de anladım, Benim anlatmak istediğim budur ,Izleyin bütün videoları ona göre paranızı ödeyin, Ve bence alırken de bizzat gidip.araziye çıkın ve orda satıcı herkimse onunla çalıştırın deneyin derim, Paranizada kendinizede yazık ,Diyorum ,

Son düzenleme:

codex

Aktif Üye
Multi max benimde kafami karistirdi ama minelab 5000 ile 1 mt den , garrett atx ile 80 cm den tek para aldim. Atx in bir sikintisi var oda kayada maden varsa onada bazen degerli gibi sinyal veriyor. Bir kac defa ugrastirdi bizi bu yuzden.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sıfır jeosonar 3D öneririm. Kullandım ve her sattığımda tekrar ona göre döndüm. İyi araştır ve şartlarını değerlendir.

udi

Yeni Üye
Sıfır jeosonar 3D öneririm. Kullandım ve her sattığımda tekrar ona göre döndüm. İyi araştır ve şartlarını değerlendir.
Hocam forumda çok eskidiği hantal olduğu gibi olumsuz yorumlar var. Cihaz çok vaatkar duruyor ama kayada iş yapar mı

balkaya34

Bilgili Üye
Multi max benimde kafami karistirdi ama minelab 5000 ile 1 mt den , garrett atx ile 80 cm den tek para aldim. Atx in bir sikintisi var oda kayada maden varsa onada bazen degerli gibi sinyal veriyor. Bir kac defa ugrastirdi bizi bu yuzden.

Selam Usdam, 1 Metreden ve birde, 80 cm den aldığınız paralar Altınmı acaba?
Merakımdan soruyorum Usdam yanlış anlaşılmasın,,

Son düzenleme:

udi

Yeni Üye
Peki dostlar minelab'ın 40-50 bin TL bandındaki cihzları işimi görür mü benim? Kayalardaki saklamaları yakalayabilirler mi?
Minelab Manticore
Minelab CTX 3030
gibi modeller hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mstfyln

Yeni Üye
Manticore ve ctx 3030 vlf dir. Öncelikle pulse mi vlf mi ona karar verin. pahalı olması vlf bir cihazı iyi yapmaz. Vlf ler genellikle ayrım kabiliyeti ve ter tek için tercih edilir .pulse ler derinlik konusunda vlf yi ortalama ikiye katlar ama ayrım zayıftır.tamamen sizin ne arayacağıza bağlı .

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Vlf tarafında nokta impact'ın derinliği test videolarında emsallerine göre daha tatminkar olduğu görünüyor.
Bu videoda 13 cm lik metali 1 metre 14 santimden algılıyor. Bir vlf için gayet başarılı.

Yerli üretim olduğundan fiyatı da uygun sayılır.12 bin tl civarında.Nokta simplex i daha dün kullandım.Evet derinlik algısı düşük maalesef.Ama genel anlamda fena cihaz değil.Hatta bir dönem yurtdışında da çok tutulmuştu.yabancıların simplex ile çektiği birçok test videosu var.
Yerli üretim kötü yabancı iyi diye kesin bir ayrım yapmak doğru değil bence.evet saçma sapan merdiven altı yerli üretimler var.via gold gibi.Ama bu durum tüm yerli üretime maledilmemeli.

• Beğen
Tepkiler: udi

udi

Yeni Üye
Manticore ve ctx 3030 vlf dir. Öncelikle pulse mi vlf mi ona karar verin. pahalı olması vlf bir cihazı iyi yapmaz. Vlf ler genellikle ayrım kabiliyeti ve ter tek için tercih edilir .pulse ler derinlik konusunda vlf yi ortalama ikiye katlar ama ayrım zayıftır.tamamen sizin ne arayacağıza bağlı .
Hocam kayada kayalık arazide kaya içine yapılmış saklamaları tespit edebilecek bir cihaz arıyorum ana maksadım bu. İyi bir vlf mi pulse mi?