Dedektör tavsiyeleri

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Z1 kullanmadım, o yüzden yorum yapmak istemem, ama az çok tahmin ederim kullanıcı yorumları ve test videolarından.
1500 gr. sarıyı ince bir plaka halinde 1 metrekare sac yaparsanız 3,5 değil ama 2,5 metreden net algılar diye düşünüyorum.
Yakın zamanda sahaya çıkarsam senin için bir video çekip yollarım inşallah.
:)
10x10 cm bakır bir plakayı ne kadar derinden alıyor sorusu müthiş bir cevap olur şahsen benim için :)

Genel olarak yapılan testlerin diyamanyetik metaller ile yapilmamasi ve derinligin yüksek gösterilmesi için abartı büyüklükler kullanılması çok kafa karıştırdığı gibi gerçekleri de yansıtmıyor diye düşünüyorum.

tunay_5454

Bilgili Üye
selamun aleyküm garret 2500 gti kullanıcısıyım ve çok da memnunum her işin başı öncelikle nasip kısmet diyorum arkadaşlar garet almayı düşünen var ise amerikadan gelme sıfır kutusunda bir cihaz var arkadaşım iki kez araziye çıktı

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
10x10 cm bakır bir plakayı ne kadar derinden alıyor sorusu müthiş bir cevap olur şahsen benim için :)

Genel olarak yapılan testlerin diyamanyetik metaller ile yapilmamasi ve derinligin yüksek gösterilmesi için abartı büyüklükler kullanılması çok kafa karıştırdığı gibi gerçekleri de yansıtmıyor diye düşünüyorum.
Haklısın.
Söz konusu olan diyamanyetik metaller olduğu zaman Demir Çelik gibi metallere göre yarı yarıya bir mesafe düşüşü öngörebilirsin.
10 cm. kritik bir ölçü, büyük başlık değil de orta boy başlıkla rastgelinmesi bulunabilme ihtimalini artıracaktır.
Ayrıca genel olarak metal ayrımı büyük başlığa nazaran küçük başlıkta daha net tespit edilmektedir.

İBOBABA

Member
üslubun hoş değil. tartışma yapmasını bilmiyosun. sen de bu kafayla 3 kiloluk pulselerle nal toplarsın.
Ne toplanacağı bilgi tecrübeye bakar herşeyi cihazdan bekliyorsan sana söylenecek sözüm yok ver 10 20 bin neyse bas aç cihazı yürü olayın bu kardeş hobiyse seninki sana dit ditinle mutluluklar bana pulseyle başarılar hadi güle güle

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Cihazım yok, alacak olsam youtube de sahici çekim yapanlar var avrupada, ellerindeki makineler on numara iş yapıyor. Ama tabi kullanması dilini çözmesi bir sürü iş olsa gerek. Çubuklarla devam :)

codex

Aktif Üye
Guzel bir vlf cihaz her zaman kazan kaynatir. Gerisi isin adrenalin boyutuna girer. Xp deus veya minelab equinox ve minelab 4500/5000 serileri guzeldir, is gorur.

İBOBABA

Member
Z1 kullanmadım, o yüzden yorum yapmak istemem, ama az çok tahmin ederim kullanıcı yorumları ve test videolarından.
1500 gr. sarıyı ince bir plaka halinde 1 metrekare sac yaparsanız 3,5 değil ama 2,5 metreden net algılar diye düşünüyorum.
Yakın zamanda sahaya çıkarsam senin için bir video çekip yollarım inşallah.
:)
Pmx gold varken lorenze paramı kaptırmadım pişman degilim

oymak beyi

Bilgili Üye
Turko hocam neden 2. el önermiyorsunuz. Arıza gibi sorunlarımı oluyor?
Turko ustam haklı, ikinci elden uzak dur. insanların samimi yaklaşımına ve sözlerine aldanma. ben böyle birinden ikinci el deephunter aldım. daha altı aylık demişlerdi garanti fatura hersey tam falan dediler. allem ettiler hullem ettiler cihazı bana kitlediler. ne fatura verdiler ne de garanti belgesi. zemin ayarı için hayati öneme sahip olan tuşun biri bozuk. sanırım cihaz da biraz kafayı yemiş, elektrik mi verdiler acaba pek anlamadım ama bursanin işlek caddesinde alış veriş yapmıştık Onursuz herifle, karısı ile gelmişti, samimi yaklaşımına ve cadde içinde eşi gelmiş diye pek detaya girmedim ama işte işte durum bu. ikinci elden uzak dur. beş lira fazla ver en azından işini görür