Define çubuğu

İndiana jones

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 130995bu çubukları 2 sene önce aldım eski özellini kaybetti hangi özellini derseniz çubuklar çaprazlaşmıyor sirke suyuna sokun diye söylediler eski özelline çubuklar nasil kavuşturulur yoksa çubuklar artık işe yaramazmı

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Bence senin pilin bitmis arkadasim. Aku bagla bakalim bir degisiklik olcakmi.. Maddeli bir cubuk degil zaten gozuken princ cubuk...

İndiana jones

Editör
Çubuklar bunlar değil kardeşim ama çubuklar prinç eskisi gibi çalışmıyor

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Sen dedigimi bir uygula ama aku olayini bakalim bir farklilik olcakmi.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Muhterem,
Eline guzel bir pamuklu bez ve pamuk al.
Piyasada metal caydanlik parlatici dis macunu seklinde tupler var. Su an bende 404 markalisi mevcut. Her marka olur farketmez.
Fasulye kadar bir miktari cubugun uzerine yay. Sonra pamuk ile bir guzel temizle. Pamuk simsiyah olur. Sonra bir parca daha pamuk al. İleri geri yaparak sil. Yine pamuk simsiyah olur. Sonra pamuklu bez ile macunsuz sil. Piril piril parlar. Digerini de ayni sekilde temizle. Al eline dolas evde. Jet gibi calisir.

Bu usulu tum cubuk kullanicularina tavsiye ederim.
Sebebini bilmiyorum amma belli bir sure gecince cubuk korlesiyor. Ya temizleyeceksin ya da ara ara yeni cubuk yapacaksin.

Ayni sorun bende de olur. Ben boyle cozuyorum.
Ve her kullanim sonu eve gelince, ayni atis yaptigim tabancayi temizler gibi cubuklarimi temizlerim.

Bakir, pirinc, aleminyum ve gumus cubuklarimi birbirine degdirerek depolamam. Beze sararim. Birbirlerine degmezler.

Cubugunuzu asla sirke, salca vb. Asitik malzemeye degdirmeyin. Boyle cubugunuz varsa atin cope, yenisini yapin. Pirinc 6-tl. Aleminyum 5-tl. Bakir 4-tl. Gumus 60-tl. Fazla paraya satilan hazir cubuklara asla para vermedim. Cubukcu kendi cubugunu yapandir. Ben ustamdan boyle ogrendim.

Kolay Gelsin.

BulursamKader25

Dediklerimi yaptiktan sonra, hala calismazsa, ustamin dedigi gibi sende sarj kalmamis demektir. Belli bir sure 9 volt pil takarak kullanirsin. Sonra yine eski haline donersin merak etme.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Aynen ustam bende 404 kullaniyorum guzel temizliyor.. Maddeli cubuk yapan bir ustada her kullanmadan sonra cubugu temizle derdi. Vardir bildigi mutlak.

BulursamKader25

Aynen ustam bende 404 kullaniyorum guzel temizliyor.. Maddeli cubuk yapan bir ustada her kullanmadan sonra cubugu temizle derdi. Vardir bildigi mutlak.
Kesinlikle faydali. Sebebuni bilmiyorum amma temizledikten sonra şakir şakır calisiyor. Yillarin tecrubesi. Cubuk kullanan arkadaslar denesinler. Farki gorurler insallah.