Define için görüntüleme cihazı arayanlar

Moneyman

Bilgili Üye
Değerli arkadaşlar, özellikle tecrübesiz olan arkadaşlar malum son zamanlarda günde 2-3 tane defineci yakalandı haberi ile karşılaşıyoruz, bu tip durumlara düşmemenin en önemli kurallarından birisi tanımadığınız kişileri para karşılığı kendi yerinize götürmemek ve baktırmamaktadır.Eğer gösterdiğiniz alan dolu ise sizden talep edilen meblağ alındıktan sonra ( genellikle 5-10 bin tl arasıdır) jandarmaya ihbar edilmektedir. Siz siz olun tanıdığınızın tanıdığına yok sağlam adamdır yok güvenilir sıkıntı olmaz gibi söylemlere inanmayın. En iyi iş kendi yaptığınız iştir kimseyi karıştırmamaktır.Aklınızda bulunsun, herkese kolay gelsin, iyi forumlar

shovmeks

Member
Aynen bu iş genellikle kiralama şeklinde oluyor ve çok saçma bir iş. Siz siz olun böyle şeylere heveslenmeyin. Kimse kiralama ile bir kaç yere baktırıp sonuca ulaşamaz. Hemde çok riskli bir iş.Definecilik kiralama ile sonuca varılacak bir alan değildir.

CooL

Bilgili Üye
peki ne olması gerekiyor usta.şimdi işin diğer tarafından bakalım.makina kiralamdık ama yerimiz var ne yapmamız lazım.işaret mevcut değil ama işaret kırıldı ama yer sağlam diye düşünüyoruz makina kiralayamıyoruz aşağıda ne var nokta neresi bakamıyoruz.çubuk kullanamıyoruz.tanıdık makina yok yada çubukla bakan yok burada mesela diyoruz buyurun işi bilen arkadaşlara yada yakınında olanlara yardımcı olun diyoruz neymiş can gücenliği.ya Allah aşkına çubuğun can güvenliği neki.ücret olmayan karşılıksız olan yerde adam tutupta kimseye silah çekmez bakar adam gider yer sahibi ister hemen çalışır yada istediği zaman çalışır.makina alacak para yoksa çubuk kullanamayıp çubuk ustası bulamıyosak kiralama yapamıyosak napalım cinci hocalaramı baktıralım dersiniz Saygılar herkese

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
güzel, faydalı, okunası, katılım sağlanası, irdelenesi bir konu
çaysız olmaz heralde, kara demlik şart
:322:

GUND@R

Aktif Üye
peki ne olması gerekiyor usta.şimdi işin diğer tarafından bakalım.makina kiralamdık ama yerimiz var ne yapmamız lazım.işaret mevcut değil ama işaret kırıldı ama yer sağlam diye düşünüyoruz makina kiralayamıyoruz aşağıda ne var nokta neresi bakamıyoruz.çubuk kullanamıyoruz.tanıdık makina yok yada çubukla bakan yok burada mesela diyoruz buyurun işi bilen arkadaşlara yada yakınında olanlara yardımcı olun diyoruz neymiş can gücenliği.ya Allah aşkına çubuğun can güvenliği neki.ücret olmayan karşılıksız olan yerde adam tutupta kimseye silah çekmez bakar adam gider yer sahibi ister hemen çalışır yada istediği zaman çalışır.makina alacak para yoksa çubuk kullanamayıp çubuk ustası bulamıyosak kiralama yapamıyosak napalım cinci hocalaramı baktıralım dersiniz Saygılar herkese
Güzel özetlemişsin ustam eline sağlık. Mesela ben çubukta iyi değilim 6 yıldır makine almaya karar veremedim maddi durumda sıkıntı Yok şükür yanlız çöpe atılacak param da Yok.buradaki herkesi tenzih ederim onca fikir alışverişi yaptım yıllarca karar veremedim. Herkes ya elindeki makineyi satmak için ya da sponsor olduğu makineyi satmak için yere göğe sığdıramaz. Öte yandan buradaki birçok ustam da dahil makinelere para vermeyin diyor. Mekan çok ama kimseye güvenip götüremiyorum daha önce kötü tecrübelerim de oldu. Nasıl çıkacağız bu işin içinden nasıl bi makine alacaz anlamadım gitti.ha şunu da diyeyim makineleri çok iyi takip ederim valf pulse ve gadyo birçoğunu bilirim. Ama kullanmadım naçizane fikrim bu.

Moneyman

Bilgili Üye
@CooL en şüphelendiğin yere işlem yapıp boşa düşmek kiraladığın adamın seni ispiyonlamasından iyidir diye düşünürüm hep, cinci hocaları geç onlar zaten kendine hayrıyok

Moneyman

Bilgili Üye
GUND@R ben bir çok cihaz kullandım veya kullanılırken gördüm TEK’e tek bazı cihazlar haricinde alan tarama puls vb. Cihazların başarı oranı düşük geçenlerde bir konu açmıştım başka bir cihazla 9 metre den değerli vermişti o değerli dediği şey kocaman bir teneke parçası çıktı emekler ziyan oldu tabi, gpr cihazı da var hem pahalı hem de her yerde kullanamıyorsun zaten anlamak da zor görüntüleri...ben şunu anladım seneler sonra bu işe baş koyduysan çok sağlam bir çubuk kullanan dostun ve bir karot makinen olacak bu ikisi sağlam bir yer için yeterli..cihaz alıp da masraf etme benim gibi :)

GUND@R

Aktif Üye
@GUND@R ben bir çok cihaz kullandım veya kullanılırken gördüm TEK’e tek bazı cihazlar haricinde alan tarama puls vb. Cihazların başarı oranı düşük geçenlerde bir konu açmıştım başka bir cihazla 9 metre den değerli vermişti o değerli dediği şey kocaman bir teneke parçası çıktı emekler ziyan oldu tabi, gpr cihazı da var hem pahalı hem de her yerde kullanamıyorsun zaten anlamak da zor görüntüleri...ben şunu anladım seneler sonra bu işe baş koyduysan çok sağlam bir çubuk kullanan dostun ve bir karot makinen olacak bu ikisi sağlam bir yer için yeterli..cihaz alıp da masraf etme benim gibi :)
Ewy ustam iyi niyet ve Öner’in için.en azından çubuk çok iyi olsa tamam derim o da zayıf nasip diyeceğim artık. Ama emin ol ki hakikaten bilsem ki şu makine 2-3 metrede asla şaşmaz düşünmem alırım.ama piyasa belli.

CooL

Bilgili Üye
Moneyman ustam şimdi kimse boşa kürek çekmeyi istemez tabiki.elbette herksin makinası yok çubukta kullanamıyor ama ki,m hangi makina ne işe yarıyor biliyor az çok.şimdi ispiyon olayına gelince parayı verip getirdiğin kişi senin ne zaman çalışacağını bilmez.onun içinde bazı şeylerin tedbirinide sen kendin alacaksın.farzetki çıkarttın elden çıkartırken yakalandın işi bilmediğin için doğru kişiyi bulamadığın içinde kolluklara yakalandın bu oluyor makinacı ispiyonladı.alakası yok.burada çok kişi nasıl işaret makina çubuk bilmiyosa elden çıkartma konusundada bilgisizler ve yakalanma riski çok fazla diye düşünüyorum.ben bir koordinat işine girmiştim adam yer verdi katocuya gittim buraya Mala rama ile baktır dedi.boşver değerliyi yapıyı gör mala rama ile dedi adam haklı boşa kürek sallamıyalım en azından değerli görmesede yapıyı gördüğü söyleniyor o cihazın saygılar.gerçi ben o cihaza hala ulaşaamdım başka:)

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar Aydın şehrinde yaşiyorum elimden geldigince arkadaslarima dostlarima yardimci oluyorum bu konuda cok anlattim cok fikir sundum baktim ki olmuyor kendim bu yola tek basima ciktim.bana yakin sehirlerde olanlar varsa her zaman yabrdimci olurum çubuk kullaniyorum cihazlarla pek işim olmaz olmadigindan dolayi soyluyorum bunu.dedigim gibi bana yakin olanlar varsa hic bir maddi talebim yoktur cikan bulunan olsada talebim yoktur çubukta yapip satan biri degilim bu işe gönül vermiş biriyim.zorluklarini insanlarin nleer cektigini umutlarini hayallerini bu meslegi yapan biri olara cok iyi anliyorum o yüzden elimden geldigince herkese yardimci olacagim..yazdiklarim yanlis anlasilmasin ben bunu bi proje olarak dusunmus hayata gecirmek istemistim ama olmadi tek başıma bu yola ciktim fazla uzatmayacam dedigim gibi yasadigim sehir belli destek isteyen olursa Allah in izniyle elimden geldigince yardimci olurum..

CooL

Bilgili Üye
OsiriS ustam adamın dibisin işte benim söylemek istediğimde tam olarak buydu.elbette gittiğin yerdekiler yol amsrafını yemek içecek işinide karşılayacak hatta kalacak yerini bile