Define için görüntüleme cihazı arayanlar

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
çobanlara dikkat :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Değerli arkadaşlar, özellikle tecrübesiz olan arkadaşlar malum son zamanlarda günde 2-3 tane defineci yakalandı haberi ile karşılaşıyoruz, bu tip durumlara düşmemenin en önemli kurallarından birisi tanımadığınız kişileri para karşılığı kendi yerinize götürmemek ve baktırmamaktadır.Eğer gösterdiğiniz alan dolu ise sizden talep edilen meblağ alındıktan sonra ( genellikle 5-10 bin tl arasıdır) jandarmaya ihbar edilmektedir. Siz siz olun tanıdığınızın tanıdığına yok sağlam adamdır yok güvenilir sıkıntı olmaz gibi söylemlere inanmayın. En iyi iş kendi yaptığınız iştir kimseyi karıştırmamaktır.Aklınızda bulunsun, herkese kolay gelsin, iyi forumlar
Sayın ustam ağzına yüreğine emeğine sağlık :) Allah ebeden razı olsun. Ne güzel şeyler söylemişiniz öyle.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar Aydın şehrinde yaşiyorum elimden geldigince arkadaslarima dostlarima yardimci oluyorum bu konuda cok anlattim cok fikir sundum baktim ki olmuyor kendim bu yola tek basima ciktim.bana yakin sehirlerde olanlar varsa her zaman yabrdimci olurum çubuk kullaniyorum cihazlarla pek işim olmaz olmadigindan dolayi soyluyorum bunu.dedigim gibi bana yakin olanlar varsa hic bir maddi talebim yoktur cikan bulunan olsada talebim yoktur çubukta yapip satan biri degilim bu işe gönül vermiş biriyim.zorluklarini insanlarin nleer cektigini umutlarini hayallerini bu meslegi yapan biri olara cok iyi anliyorum o yüzden elimden geldigince herkese yardimci olacagim..yazdiklarim yanlis anlasilmasin ben bunu bi proje olarak dusunmus hayata gecirmek istemistim ama olmadi tek başıma bu yola ciktim fazla uzatmayacam dedigim gibi yasadigim sehir belli destek isteyen olursa Allah in izniyle elimden geldigince yardimci olurum..
Kıymetli ustam Allah kötülerle karşılaştırmasın araya engel koysun, iyi niyetinizi suistimal etmeyi düşünücekler size ulaşamasınlar. Koca Yürekli OsiriS usta

Moneyman

Bilgili Üye
Sayın ustam ağzına yüreğine emeğine sağlık :) Allah ebeden razı olsun. Ne güzel şeyler söylemişiniz öyle.
teşekkürler sayın Hocam, her gün haber görmekten gerçekten üzülüyorum artık insanlar o 5-10 bin ne zorluklarla kazanıyor sonrada adamlara verip üzerine bir de ceza alıyorlar...bizzat şahit olduğum insanlar var bir kaç kişiye ulaşsa bu mesaj en azından onları uyarmış olurum..

GUND@R

Aktif Üye
Ustalar bu arada çubuk da altın arama cihazı sayılıyor mu yani işlem uygulanıyormu operasyon esnasında yakalanırsa :)

Moneyman

Bilgili Üye
Ustalar bu arada çubuk da altın arama cihazı sayılıyor mu yani işlem uygulanıyormu operasyon esnasında yakalanırsa :)
[FONT=&quot]SİT alanlarında çubuk bile tehlikeli bence..bir şey olmaz dersin pat diye alıverirler..[/FONT]

Gcguess

Aktif Üye
Moneyman ustam şimdi kimse boşa kürek çekmeyi istemez tabiki.elbette herksin makinası yok çubukta kullanamıyor ama ki,m hangi makina ne işe yarıyor biliyor az çok.şimdi ispiyon olayına gelince parayı verip getirdiğin kişi senin ne zaman çalışacağını bilmez.onun içinde bazı şeylerin tedbirinide sen kendin alacaksın.farzetki çıkarttın elden çıkartırken yakalandın işi bilmediğin için doğru kişiyi bulamadığın içinde kolluklara yakalandın bu oluyor makinacı ispiyonladı.alakası yok.burada çok kişi nasıl işaret makina çubuk bilmiyosa elden çıkartma konusundada bilgisizler ve yakalanma riski çok fazla diye düşünüyorum.ben bir koordinat işine girmiştim adam yer verdi katocuya gittim buraya Mala rama ile baktır dedi.boşver değerliyi yapıyı gör mala rama ile dedi adam haklı boşa kürek sallamıyalım en azından değerli görmesede yapıyı gördüğü söyleniyor o cihazın saygılar.gerçi ben o cihaza hala ulaşaamdım başka:)
Mala için haftalık 7000 tl kiralama bedeli istiyorlar fakat engebeli arazide sağlıklı olmadığını öğrendim ne kadar doğru bilemiyorum

Moneyman

Bilgili Üye
Mala için haftalık 7000 tl kiralama bedeli istiyorlar fakat engebeli arazide sağlıklı olmadığını öğrendim ne kadar doğru bilemiyorum
Evet kullanamıyorsun doğrudur ve sakın kiralama görüntüleri yorumlaman eğer tecrübe ve eğitimin yoksa mümkün değil..tecrübe ile sabittir..ayrıca sözleşme veya ipotek gibi şeyler isterler cihazı yakatırsan 0 fiyatından ödeme yaparsın

Gcguess

Aktif Üye
Evet kullanamıyorsun doğrudur ve sakın kiralama görüntüleri yorumlaman eğer tecrübe ve eğitimin yoksa mümkün değil..tecrübe ile sabittir..ayrıca sözleşme veya ipotek gibi şeyler isterler cihazı yakatırsan 0 fiyatından ödeme yaparsın
Zaten makinayı al git demiyorlar ustam bizde sizinle geleceğiz diyorlar kalsın güzel kardeşim yerde beklesin makinada beklesin nasibimizde varsa zaten zamanı gelince bi el atarız

Moneyman

Bilgili Üye
Zaten makinayı al git demiyorlar ustam bizde sizinle geleceğiz diyorlar kalsın güzel kardeşim yerde beklesin makinada beklesin nasibimizde varsa zaten zamanı gelince bi el atarız
Cihazın adına yakışır bir adam arıyorlar desene piyasada:) al adamı götür yere zaten görüntüden bir şey anlaman mümkün değil sonra? vay mala bak mala cihazın hası

Arkadaşlar bazı cihaz kiralama şirketleri devletle çalışıyor.eğer ki yer dolu ise cihaz koordinatları kaydediyor ve ya takılan bir ciple takibe alınıyorsunuz.böylelerine hem inanmayın hem yer göstermeyin.

shovmeks

Member
Usta eğer o kadar şüpheleniyorsan kaz ve bak en azından bir şey çıkmazsa paran boşa gitmemiş olur. aksi halde her şüphelendiğin yere makine kiralim dersen en kralından 10 tane makine satın alacağın parayı kiralamaya verirsin. Hem dediğim gibi herkese de güven olmaz adam sana yok der parasını alır gider arkadan da bi gece kimsenin ruhu duymadan uçurur malı.
Benimki nacizane bir tavsiye çok isteyen kiralama yapsın.

Saygılar

peki ne olması gerekiyor usta.şimdi işin diğer tarafından bakalım.makina kiralamdık ama yerimiz var ne yapmamız lazım.işaret mevcut değil ama işaret kırıldı ama yer sağlam diye düşünüyoruz makina kiralayamıyoruz aşağıda ne var nokta neresi bakamıyoruz.çubuk kullanamıyoruz.tanıdık makina yok yada çubukla bakan yok burada mesela diyoruz buyurun işi bilen arkadaşlara yada yakınında olanlara yardımcı olun diyoruz neymiş can gücenliği.ya Allah aşkına çubuğun can güvenliği neki.ücret olmayan karşılıksız olan yerde adam tutupta kimseye silah çekmez bakar adam gider yer sahibi ister hemen çalışır yada istediği zaman çalışır.makina alacak para yoksa çubuk kullanamayıp çubuk ustası bulamıyosak kiralama yapamıyosak napalım cinci hocalaramı baktıralım dersiniz Saygılar herkese